reklama

Cykloaktivisti chcú užšiu spoluprácu s mestom, organizujú neformálnu konferenciu

Problematikou mestskej cyklistiky a používaním bicyklov vo verejnej doprave sa bude zaoberať Neformálna cyklokonferencia v trnavskom kine Hviezda.

Podľa slov spoluorganizátora podujatia Adama Peciara, ktorý stojí aj za myšlienkou večerných bicyklovačiek mestom pod názvom Bercajgel, jedným z cieľov konferencie je vymeniť si skúsenosti a poznatky s aktivistami z iných miest, ale aj nadviazať užšiu spoluprácu a komunikáciu so samosprávou v snahe o vytváranie moderných a bezpečných riešení pre cyklistov.

Organizátori Neformálnej cyklokonferencie zo združenia Bercajgel a mesta Trnava pozvali na podujatie viacerých zaujímavých rečníkov.

bercajgel-maj-13
Bercejgel si našiel v Trnave počas troch rokov stovky prívržencov

Marcela Pecárová bude hovoriť o podpore nemotorovej dopravy v Žiline, národný cyklokordinátor Peter Klučka prednesie sumár projektu Národná cyklostratégia s podtitulom Ako sa nám darí šliapať do pedálov.

Členovia OZ Brno na kole predstavia projekt Kola pro Afriku, prostredníctvom ktorého zbierajú bicykle pre afrických školákov.

O úspešnom študentskom projekte KoloKolo, ktorý funguje v Trnave a pomáha trnavským vysokoškolákom v presune mestom na bicykli, porozpráva jeho spoluautor Patrik Hudák.

Zástupca mesta Trnava Miroslav Kadlíček z Odboru územného rozvoja a koncepcií na mestskom úrade príde na podujatie s príspevkom Trnavská cyklodoprava.

Na záver vystúpia spoluorganizátori konferencie – zástupcovia obľúbeného trnavského Bercajgla.

Boli by sme radi, keby komunikácia medzi mestom a aktivistami bola užšia ako doteraz. Chceme, aby úrad viac spolupracoval s cyklistami napríklad aj pri vytváraní nových projektov, pri rekonštrukciách ciest, chodníkov a verejných priestorov,“ poznamenal Adam Peciar.

Neformálna cyklokonferencia začína v piatok 7. februára o 15.30 hodine.

Vstup je voľný, vítaní je každý, koho témy ako sú cyklodoprava, mestská cyklistika a bicykel vo verejnej doprave zaujímajú.

Po vyčerpaní príspevkov pozvaných hostí premietnu filmy Auto*Mat a cestovateľský dokument Janapar.

Plagát:
nefor-cyklokonfera

Ulož ako PDF
Napísal 27. januára 2014 10:02. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.