reklama

Jazda korčuliarov a cyklistov mestom PSA TT-inline už tento víkend

Tradične, aj tento rok otvoria leto v Trnave korčuliari a bicyklisti na PSA TT-inline a Bercajgel.

Priaznivci korčuľovania a cyklistiky sa budú môcť prejsť svojim mestom, tento raz priamo trnavskými ulicami v okolí centra. V sobotu 25. júna o 18.00 vyštartujú účastníci spred City Areny od Kollárovej ulice a absolvujú spolu trasu po meste. Trnava sa tak na jeden večer opäť stane mestom korčuliarov a cyklistov.

Trasa povedie cez Kollárovú ulicu, ul.Ferka Urbanka, Bedřicha Smetanu, Čajkovského ulicu, Terézie Vansovej a následne zo Študentskej ulice namieri pelotón korčuliarov a cyklistov na Hospodársku, Rybníkovú, Hlbokú a spolu sa vrátia späť k City Arene, pri ktorej jazda začína aj končí. Spoločne prejdú takmer 10-kilometrový úsek.

Ešte pred začiatkom PSA TT-inline si jeho účastníci budú môcť od 17.00 na štarte pozrieť historické bicykle „Peugeot Tour de France 1919“ zo súkromnej zbierky Borisa Majerova tzv. VELO ORBIS MAJEROV A SYN.

psa-tt-inline2013
Aj v tomto roku očakávajú organizátori v pelotóne niekoľko stoviek účastníkov

Okrem toho spoluorganizátori Bratislava Inline poskytnú v škole Inline užitočné rady pri jazde na korčuliach. Pred štartom sa účastníci rozcvičia s inštruktormi zo štúdia Fit-Up. Podujatie odštartuje primátor mesta Trnava o 18.00.

PSA TT-inline je aj v tomto roku aktívnym pokračovaním Dní zdravia, ktoré sa uskutočnili v centre mesta 12. až 18.júna. Tento rok boli Dni zdravia situované do okolitých škôl a inštitúcii. Medzi nimi bola aj trnavská automobilka PSA Groupe.

Pre svojich zamestnancov pripravila meranie BMI, kyslíka v krvi, krvného tlaku, poradenstvo v oblasti ergonómie, zdravej výživy, odporúčanie pri nadstavení jedálnička, prednášky v oblasti ústnej hygieny, ukážky správneho čistenia chrupu, a osobné konzultácie.

Podujatie PSA TT-inline organizuje trnavská automobilka PSA Groupe v spolupráci so Zdravým mestom Trnava a Bratislava Inline už šiestykrát.

Piaty raz bude jej súčasťou aj obľúbená akcia trnavských cyklistov Bercajgel. Posledné dva roky sa jazdy mestom zúčastnilo do 500 aktívnych účastníkov.

Ulož ako PDF
Napísal 22. júna 2016 9:19. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

Napíš komentár

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.