reklama

Ústav pamäti národa pripravuje vedeckú konferenciu Trnava v rokoch 1939-1989

Ústav pamäti národa v spolupráci s Filozofickou fakultou Trnavskej univerzity v Trnave a mestom Trnava organizuje pod záštitou primátora mesta Trnava Ing. Vladimíra Butka vedeckú konferenciu Trnava v rokoch 1939 – 1989.

Podujatie sa uskutoční v dňoch 25. a 26. apríla 2012.

„Trnava ako centrum kultúrneho, spoločenského i cirkevného života bola mestom, ktoré bolo aj v 20. storočí významným dejiskom slovenských dejín. Udialo sa v ňom viacero dôležitých udalostí a na jeho pôde pôsobilo množstvo významných osobností. Cieľom podujatia bude zmapovať nielen významné historické medzníky a politické udalosti, ktoré zásadným spôsobom vplývali na formovanie obrazu mesta a života jeho obyvateľov, ale aj ponúknuť odbornej i laickej verejnosti široké spektrum tém, ktoré pomôžu dotvoriť mozaiku bohatej histórie Trnavy a Slovenska v rokoch nedemokratických režimov,“ uviedol historik Ústavu pamäti národa Peter Sokolovič.

1. máj na Hlavnej ulici

Ilustračné foto: archív Juraja Hlobena

Konferencia sa má orientovať na prezentáciu výskumu problematiky na širšom interdisciplinárnom základe (história, sociológia, etnológia, dejiny architektúry a i.), a tým podnietiť regionálny výskum v slovenskej historiografii.

„Nejde o spomienkové podujatie, ale vedeckú konferenciu, výsledkom ktorej by malo byť vydanie recenzovaného zborníka,“ doplnil Sokolovič.

Prihlášky s názvom témy vedeckej štúdie zasielajte do 31. januára 2012 elektronickou formou na sokolovic@upn.gov.sk, alebo poštou na adresu PhDr. Peter Sokolovič, PhD., Ústav pamäti národa, Nám. slobody 6, 817 83 Bratislava 15.

Ulož ako PDF
Napísal 4. novembra 2011 7:10. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.