reklama

Štyridsať hostí bude prednášať na vedeckej konferenci o Slovensku v rokoch 1945 – 1948

Filozofická fakulta Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave a Ústav pamäti národa organizujú v dňoch 25. – 26. marca 2014 medzinárodnú vedeckú konferenciu ROKY PRELOMU. Slovensko v rokoch 1945 – 1948.

Podľa slov Petra Sokoloviča z katedry histórie Filozofickej fakulty Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave cieľom konferencie, ktorá sa uskutoční na pôde Filozofickej fakulty UCM, je prezentácia najnovších poznatkov z výskumu vymedzeného obdobia v rámci širokého spektra otázok.

Záštitu nad podujatím prevzal rektor UCM Jozef Matúš.

roky-prelomu

V jednotlivých prednáškach sa účastníci pokúsia zhodnotiť politický vývoj na Slovensku resp. v Československu v prvých povojnových rokoch. Nebudú však chýbať ani témy venujúce sa perzekúciám niektorých skupín obyvateľstva, analýza bezpečnostného aparátu v rukách komunistickej strany, retribučné súdnictvo, Február 1948 v slovenských regiónoch, prípadne ďalšie témy približujúce špecifiká uvedeného obdobia,“ priblížil Sokolovič.

Počas trojdňovej konferencie prinesú svoje príspevky štyri desiatky hostí zo Slovenska, Českej republiky, Poľska, Izraela a Ukrajiny.

Ulož ako PDF
Napísal 19. marca 2014 15:47. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.