reklama

Vychádza publikácia Trnava – retro. Ponúka pohľadnicovú prechádzku po socialistickom meste v rokoch 1948 – 1989

Vo vydavateľstve Dajama prichádza na trh nová publikácia Trnava – retro s podtitulom Socialistická Trnava v rokoch 1948 – 1989. Jej autorkou je Simona Jurčová.

Nová 160 – stranová publikácia je pohľadnicovou prechádzkou po Trnave v rokoch 1948 až 1989.

Autorka je vedúcou prezentačného oddelenia a poverená riadením Západoslovenského múzea v Trnave. Publikuje texty o histórii Trnavy.


Obálka knihy

FOTO: Dajama

Publikácia Trnava – retro s podtitulom Socialistická Trnava v rokoch 1948 – 1989 ponúka obraz mesta v období socializmu ako o tom vypovedajú v tej dobe vydané pohľadnice a niektoré fotografie.

Simona Jurčová nimi pripomenie Trnavčanom ako vyzeralo a čím žilo ich mesto pred relatívne krátkym obdobím.

Prezentácia knihy sa uskutoční vo štvrtok 14. novembra 2019 o 17. hodine v čitárni Knižnice Juraja Fándlyho v Trnave.

Okrem autorky sa na podujatí zúčastní aj vydavateľ Daniel Kollár. O hudobný sprievod sa postará Kliment Ondrejka zo skupiny Prešporok.

FOTO: Dajama

Ulož ako PDF
Napísal 8. novembra 2019 7:33. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

18 komentárov pre “Vychádza publikácia Trnava – retro. Ponúka pohľadnicovú prechádzku po socialistickom meste v rokoch 1948 – 1989”

 1. 1
  auticko says:

  Vtedy nikomu nevadili auta v centre mesta

 2. 2
  retro says:

  Lebo skoro žiadne neboli.
  Nikto ich nepotreboval.

 3. 3
  Šepela says:

  A to sa móže ukazuvat ludom socík a čo šecko v Trnave vybuduvali od 1948 ?

  • 3.1
   1105 says:

   Nehaj býval na Linčianskej v 2-izbovom byte a tu Nerovi vďačný občania predpokladám že z fondu rozvoja bývania postavia domček tak za 3
   00 000 €. A potom že demokracia je zlá. Verím že je tam vydané stavebné povolenie, nie ako Peciarovci pri stavbe priestorov na podnikanie pre svojho synčeka. Som zvedavý aká bude pokuta za čiernu stavbu..

 4. 4
  juro says:

  Vážení,
  toľko čiernych stavieb je v Trnave a zrazu tá Peciarová je v bulvárnom Novom Čase. Niekomu asi Vadí, že je predseda v stavebnej komisii, tak začali intrigy.
  Treba sa komplexne zamyslieť, aké zmeny územného plánu by chceli developeri a aké tu lietajú “odmeny” vo vzduchu pre kinder manažment.
  dobrú noc

  • 4.1
   Bzdiak Lubor says:

   Šak tu tolko o nej neonanuj. Kúp si tu knižku prejdzi kataster a prečítaš si tam jak to roba a robili súdruhovia že tí domy na tých fotkách v knižke postavili. Možno sa aj v tebe volačo postaví.

 5. 5
  alebo vraj says:

  Alebo, vraj, jedna babka povedala, že ten poslanec vadí niekomu z jeho klubu nad ním, Nesúhlasí s ich kšeftami, tak sa stáva nepohodlným. Treba na neho už nejakú tu špinu nájsť a hodiť. Podhodiť niečo tým bulvárnym plátkom, nech sa máme pri odvolaní o čo oprieť.
  Bolo by to možné vôbec niečo takého , že by sa mohlo diať v tej najsamlepšej Trnave ?
  staať napríklad v staničnomom parkum dokonca o nejaké to podlažie , dve vyššie, keď je to už tak pekne všetko zariadené sa bude, nie ? predsa ak jeden nesúhlasí, treba ho zoťať, nie ? ako v smere, nič sa nezmenilo v TT.

  • 5.1
   Amater says:

   Pán poslanec patrí k úzkemu vedeniu LT – OĽaNO a je to aj napriek mladému veku skúsený aparátčik z 50 rokov minulého storočia. Pokračovanie býva že možno už nastáva doba požierania vlastných ľudí. To sa stáva v takých zoskupeniach

 6. 6
  sľub farizejov says:

  Ak vie o nejakých kšeftoch tak prečo nekoná ?
  Že by osobná zbabelosť, chce byť iba poskok väčšiny ?
  Otrokom alebo sluhom sa každý stáva dobrovoľne.

  Poslanec skladá sľub, ktorý znie: „Sľubujem na svoju česť a svedomie, že budem riadne plniť svoje povinnosti, ochraňovať záujmy obce, dodržiavať Ústavu Slovenskej republiky, ústavné zákony, zákony a ostatné všeobecne záväzné právne predpisy, a pri výkone svojej funkcie poslanca obecného zastupiteľstva ich budem uplatňovať podľa svojho najlepšieho vedomia a svedomia.”.

  O tých kšeftoch si hovorí už polka Trnavy.
  Iba slepí nevidia a hluchí nepočujú.

  • 6.1
   slepý a hluchý says:

   Ráčili by ste nám slepím a hluchým tie kšefty priblížiť? Lebo tu https://pravdaotrnave.wordpress.com/ už nič dlhšie nepribúda.

   • 6.1.1
    Trest says:

    Treba sa ísť opýtať do zosky odtiaľ ta stránka ficala.

    • 6.1.1.1
     ABC says:

     Včera na STV 1 bola ukážka kam sa Trnava dostala v období panovania Nera. Ukážka mašinérie z 50 rokov minulého storočia vo filme Toman druhá časť predstavuje spolu s prvým dielom ako sa dosadzujú kádre a získava moc . Kde to tí chlapčiská videli a ako rýchlo to stačili realizovať.

   • 6.1.2
    Kniha múdrosti says:

    Kniha múdrosti :
    „Malému človeku sa priznáva zľutovanie, ale mocní budú neúprosne vypočúvaní. S hrôzou a rýchle na vás príde, lebo tých, čo vládnu, postihne prísny súd.“

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.