reklama

Vychádza publikácia Trnava – retro. Ponúka pohľadnicovú prechádzku po socialistickom meste v rokoch 1948 – 1989

Vo vydavateľstve Dajama prichádza na trh nová publikácia Trnava – retro s podtitulom Socialistická Trnava v rokoch 1948 – 1989. Jej autorkou je Simona Jurčová.

Nová 160 – stranová publikácia je pohľadnicovou prechádzkou po Trnave v rokoch 1948 až 1989.

Autorka je vedúcou prezentačného oddelenia a poverená riadením Západoslovenského múzea v Trnave. Publikuje texty o histórii Trnavy.


Obálka knihy

FOTO: Dajama

Publikácia Trnava – retro s podtitulom Socialistická Trnava v rokoch 1948 – 1989 ponúka obraz mesta v období socializmu ako o tom vypovedajú v tej dobe vydané pohľadnice a niektoré fotografie.

Simona Jurčová nimi pripomenie Trnavčanom ako vyzeralo a čím žilo ich mesto pred relatívne krátkym obdobím.

Prezentácia knihy sa uskutoční vo štvrtok 14. novembra 2019 o 17. hodine v čitárni Knižnice Juraja Fándlyho v Trnave.

Okrem autorky sa na podujatí zúčastní aj vydavateľ Daniel Kollár. O hudobný sprievod sa postará Kliment Ondrejka zo skupiny Prešporok.

FOTO: Dajama

Ulož ako PDF
Napísal 8. novembra 2019 7:33. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Vychádza publikácia Trnava – retro. Ponúka pohľadnicovú prechádzku po socialistickom meste v rokoch 1948 – 1989”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.