reklama

V meste sa premnožili hlodavce, úrad prosí Trnavčanov o spoluprácu a nahlasovanie výskytu

Vzhľadom na premnoženie hlodavcov sa mesto Trnava rozhodlo zintenzívniť jarnú deratizáciu, ktorá sa pravidelne uskutočňuje v tomto období.

Z tohto dôvodu prosíme o aktívnu spoluprácu spočívajúcu v ohlasovaní zvýšeného výskytu hlodavcov nielen pri kontajnerových stojiskách, ale aj na plochách verejnej zelene, žiada mestská samospráva.

potkan

Ilustračné foto: Reg Mckenna / Wikipedia

„Príznakom ich výskytu sú napríklad viditeľné diery v trávnikoch či v blízkosti kanalizačných otvorov. Napriek tomu, že deratizácia sa uskutočňuje opakovane v dvojtýždňovom intervale, môže sa stať, že časť populácie škodcov prežije,“ pripomína Jana Gmitterová z referátu komunikácie mestského úradu.

Problémy s premnožením hlodavcov sa v Trnave opakujú už niekoľko rokov vo viacerých mestských častiach.

Preto, ak pozorujete vo vašej lokalite zvýšený výskyt hlodavcov, napíšte pracovníkom mestského úradu na e-mailové adresy tatiana.almasiova@trnava.sk alebo peter.zbynovsky@trnava.sk.

Mesto občanom vopred ďakuje za spoluprácu.

Ulož ako PDF
Napísal 20. mája 2015 7:36. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “V meste sa premnožili hlodavce, úrad prosí Trnavčanov o spoluprácu a nahlasovanie výskytu”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.