reklama

Na Bottovej ulici stavajú nové parkovisko

V priestore medzi základnou školou a športovým gymnáziom na ulici Jána Bottu bude nové parkovisko. Projekt sa realizuje v súvislosti s pripravovanou výstavbou bytov na pozemkoch bývalého dopravného ihriska.

Parkovisko na Bottovej oproti bistru Brooklyn malo stáť už niekoľko rokov ako súčasť prvej etapy výstavby bytového domu Bottova. Investori prvej etapy však svoj záväzok nesplnili a zmohli len na to, aby odovzdali vlastníkom bytov nedokončenú a neskolaudovanú stavbu.

Povinnosť vytvoriť nové parkovacie miesta tak zostala na novom investorovi, ktorý pripravuje realizáciu nových bytov na Bottovej ulici (písali sme tu).

bottova-park2
Výstavba parkoviska začala v polovici marca

Podľa stavebného povolenia schváleného už pred niekoľkými rokmi má na dnes už bývalej trávnatej ploche pred Brooklynom vzniknúť spolu 50 parkovacích miest.

Súčasťou projektu je aj rekonštrukcia chodníka popri plote športového gymnázia v smere od Bottovej k Šafárikovej v dĺžke 35 metrov, ako aj sadovnícke a vegetačné úpravy.

Oba jestvujúce vzrastlé stromy zostanú zachované a budú súčasťou parkoviska.

V rámci nového projektu BD Bottova postavia za jestvujúcou bytovkou na ploche bývalého dopravného ihriska 69 bytov. Na parkovanie rezidentov bude okrem nového parkoviska slúžiť aj podzemné parkovisko s kapacitou 60 vozidiel.

bottova-park1

Ulož ako PDF
Napísal 23. marca 2015 8:48. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.