reklama

Investor bytovky má opraviť a rozšíriť parkovisko na Bottovej

V súvislosti s avizovanou výstavbou druhej etapy bytového domu na pozemkoch bývalého dopravného ihriska na Bottovej ulici príde aj k rekonštrukcii a rozšíreniu parkoviska medzi základnou školou a športovým gymnáziom.

Parkovisko mali pôvodne realizovať už investori prvej etapy. Tí sa napokon zmohli len na to, aby odovzdali vlastníkom bytov nedokončenú a neskolaudovanú stavbu.

Stavebný úrad mesta Trnava začal v týchto dňoch stavebné konanie, súčasťou ktorého je aj výstavba parkoviska pre objektom bývalého dopravného ihriska, v ktorom sú dnes priestory Bistra Brooklyn. Investorom je trenčianska spoločnosť Lianti, ktorá plánuje postaviť na Bottovej ulici 37 bytov.


Vynovené parkovisko má mať kapacitu 50 áut

Predložený projekt konkretizuje, že k parkovisku povedú dve vetvy parkoviskovej komunikácie. „Jedna priamo smerom od napojenia, druhá sa za vjazdom stočí vpravo a následne vľavo. Ich šírka je 5,5 metra, povrch bude z asfaltobetónu. Obe budú smerovať po betónový chodník vedený popred areálu gymnázia, ktorého časť na šírke parkoviska bude zrekonštruovaná. V strede parkoviska budú dva ostrovčeky zelene s ponechanými stromami. Dlažobný chodník pri vjazde bude upravený bezbariérovo. Plochy parkoviska budú ohraničené vyvýšeným cestným obrubníkom a odvodnené do dvoch uličných vpustov a odvodňovacieho žľabu,“ približuje projekt.

Rozmery parkovacích miest budú premenlivej šírky od 2,5 do 2,7 metra. Vchod do reštaurácie je navrhnutý s použitím dlažby, bezbariérovo upravený. Okolie stavby bude upravené zeleňou v zmysle samostatného stavebného objektu.

Spoločnosť Lianti plánuje vybudovať priamo pod bytovým domom v podzemnej garáži 25 parkovacích miest a ďalších 14 na povrchu.

Súčasťou investície je aj realizácia účelovej komunikácie, ktorá bude pokračovaním cesty oddeľujúcej súčasnú bytovku a telocvičňu ZŠ, ako aj chodníkov.

Ulož ako PDF
Napísal 3. apríla 2012 23:01. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.