reklama

Na Družbe, Linčianskej a pri ZŠ na Bottovej ulici pribudne 55 parkovacích miest

Výstavbu troch nových parkovacích plôch pripravuje trnavská samospráva na najbližšie týždne. Stavebné práce by sa mali uskutočniť v priebehu mesiacov máj a jún.

Aktuálne pripravované parkoviská pribudnú na Spartakovskej 8 na Družbe, na Jiráskovej 14-16 na Linčianskej a pri ZŠ Bottova. Spolu vznikne 55 nových parkovacích miest.

Mesto zverejnilo podmienky obchodnej verejnej súťaže a hľadá dodávateľov stavebných prác. Súťaž bude realizovaná formou elektronickej aukcie.

Náklady na výstavbu všetkých troch parkovísk budú zrejme nižšie ako je odhadovaných 138-tisíc eur s DPH.

jiraskova15
Nové parkovacie miesta pribudnú aj na Jiráskovej 14-16

Reprofoto: Google Street View

Spartakovská 8

Stavba nového parkoviska je rozdelená na dve časti. Jedna časť rieši parkovacie plochy pre 17 automobilov – z toho dve parkovacie miesta budú s pozdĺžnym radením a 15 s kolmým radením z obslužnej komunikácie. V druhej časti zaparkuje päť áut.

Celkovo vznikne 22 nových parkovacích miest. Súčasťou realizácie parkoviska je i vybudovanie obslužnej komunikácie, ktorá bude plynule prepojená s jestvujúcou komunikáciou.

Osvetlenie novovybudovaného parkoviska bude riešené realizáciou dvoch nových osvetľovacích stožiarov.

“V rámci sadových úprav budú pred začatím samotných prác odstránené dva kríky a jeden listnatý strom, ktoré bránia realizácii samotného parkoviska. Miesto nich bude novovysadených 6 kusov odrastených stromov. Časť prislúchajúcich trávnatých plôch v rámci projektu obnovia. Plochy okolo parkoviska dotknuté výstavbou budú upravené a vysiate trávovým semenom. Jeden jestvujúci strom bude vyvetvený a upravený na prechodnú výšku,” konretizuje textová časť podkladov pre verejné obstarávanie.

Jiráskova 14-16

Aj na Linčianskej pribudne 22 nových parkovacích miest. Povrch bude tvoriť betónová dlažba. Parkovisko bude napojené na jestvujúcu vozovku.

Súčasťou zámeru je aj náhrada za vybúraný chodník, kde sa počíta s novým chodníkom pozdĺž nového parkoviska v priestore medzi navrhovaným parkoviskom a obytným domom so šírkou dva metre. Nový chodník pribudne aj pri kontajnerovom státí a tiež aj na začiatku ulice.

Parkovacie plochy budú osvetľovať dva nové stožiare verejného osvetlenia.

V rámci sadových úprav počíta projekt parkoviska na Jiráskovej s úpravami plôch zelene, odstránením pňov, asanáciou poškodených a výsadbou nových 14 okresných kríkov a trvalkového záhona.

ZŠ Bottova

Menšie parkovisko postaví mesto v dotyku budovy pri obslužnej komunikácii susedného bytového domu.

Navrhnutá plocha nemá v súčasnosti žiadne funkčné využitie.

Parkovisko s kapacitou 11 áut bude vyhradené pre zamestnancov základnej školy na Bottovej ulici. Napojené bude na jestvujúcu obslužnú komunikáciu.

Ulož ako PDF
Napísal 21. apríla 2015 15:03. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Na Družbe, Linčianskej a pri ZŠ na Bottovej ulici pribudne 55 parkovacích miest”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.