reklama

Mesto renovuje priestor pri OD Jednota, pribudne tu aj 18 parkovacích miest

Na Dolnopotočnej ulici medzi obchodným domom Jednota a polyfunkčným objektom na rohu Paulínskej ulice čoskoro pribudne osemnásť nových parkovacích miest.

Okrem rozšírenia možností parkovania v centre mesta je dôvodom stavebných úprav aj pokles konštrukčných vrstiev spevnených plôch pôvodných chodníkov a hromadenie povrchových vôd, čo spôsobovalo nepriechodnosť v čase dažďov. To malo za následok nielen znížený komfort chodcov, ktorí boli nútení prechádzať cez trávnaté plochy, ale aj ničenie trávnika a roznášanie blata priamo v centre mesta,“ priblížila Jana Gmitterová z referátu komunikácie Mestského úradu v Trnave.

parkovisko-dolnopotocna-1
parkovisko-dolnopotocna-2

Foto: (jg)

Ďalším dôvodom je organizácia parkovania, keďže betónové bariéry boli posúvané z pôvodných pozícií a vodiči vchádzali do časti pešej zóny.

Nemenej dôležitým dôvodom na stavebné úpravy priestoru je aj skutočnosť, že odrastené kríky na tomto mieste poskytovali neprispôsobivým občanom zázemie na znečisťovanie verejného priestranstva,“ pripomenula.

Ďalších osemnásť nových parkovacích miest z betónovej dlažby pribudne do Vianoc aj na Špačinskej ceste 70 – 74.

Priestor pred tamojším bytovým domom bol aj doteraz využívaný na parkovanie, plocha však nebola na tento účel stavebne upravená.

V súvislosti s výstavbou sa uskutoční aj výsadba šiestich nových drevín, z toho dve budú náhradou za pôvodné, ktoré museli ustúpiť parkovisku, doplnila Jana Gmitterová.

Ulož ako PDF
Napísal 14. novembra 2013 8:48. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Mesto renovuje priestor pri OD Jednota, pribudne tu aj 18 parkovacích miest”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.