reklama

Na Kubinu a Kalinčiakovej pribudne do konca októbra spolu 146 parkovacích miest

Spolu 48 nových parkovacích miest pribudne do konca septembra pri obytnom súbore na ulici Andreja Kubinu v Trnave.

Postup stavebných prác môže ešte ovpylvniť nepriazeň počasia. Podľa slov Renaty Gregušovej z odboru investičnej výstavby na Mestskom úrade v Trnave však jestvuje predpoklad, že humanizácia obytného súboru bude ukončená na prelome septembra a októbra.

Stavebné práce pokračujú podľa harmonogramu

Novým parkovacím miestam muselo ustúpiť deväť stromov, ktoré vyrúbali. „Po ukončení stavebných prác bude realizovaná kvalitná náhrada formou novej výsadby,“ poznamenala R. Gregušová. V rámci projektu humanizácie došlo aj k odstráneniu nefunkčných ihrísk. Tie si už dlhé roky neplnili svoju pôvodnú funkciu. Na ich mieste plánuje mesto vybudovať oddychovú zónu s lavičkami.
Detské prvky mesto umiestnilo na opačnú stranu obytných blokov od Základnej školy A. Kubinu.

V troch obytných blokoch na ulici A. Kubinu vznikne spolu 48 nových parkovacích miest

Situácia s parkovaním by sa mala výrazne zlepšiť aj na Kalinčiakovej ulici. Nedostatok parkovacích miest tu spôsobuje kolízne situácie najmä v čase zvýšenej návštevnosti cintorína na ulici Terézie Vansovej.

„Zrekonštruované budú parkovacie miesta vo vnútrobloku priľahlej bytovej zástavby. Parkovanie vozidiel v súčasnosti prebieha na jestvujúcich parkoviskách, ktoré svojim usporiadaním nedokážu uspokojiť potrebu na parkovanie. Dochádza k nevhodnému parkovaniu na okraji komunikácie a zelených plochách, čo blokuje dopravu a vytvára kolízne situácie, hlavne v čase zvýšenej návštevnosti cintorína na ul. T. Vansovej. Celkovo bude v tejto lokalite vybudovaných 98 kolmých parkovacích miest. Pribudne aj parkovisková komunikácia s povrchom z asfaltového betónu,“ priblížila Renata Gregušová.

V rámci sadových úprav a obnovy zelene dôjde k výsadbe nových kríkov a drevín, ktorých úlohou bude odizolovať parkovisko od zelených priestranstiev. Predpokladaný termín ukončenia stavevných prác je koniec októbra 2010.

Ulož ako PDF
Napísal 21. septembra 2010 12:23. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Na Kubinu a Kalinčiakovej pribudne do konca októbra spolu 146 parkovacích miest”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.