reklama

Na Kubinu a Kalinčiakovej pribudne do konca októbra spolu 146 parkovacích miest

Spolu 48 nových parkovacích miest pribudne do konca septembra pri obytnom súbore na ulici Andreja Kubinu v Trnave.

Postup stavebných prác môže ešte ovpylvniť nepriazeň počasia. Podľa slov Renaty Gregušovej z odboru investičnej výstavby na Mestskom úrade v Trnave však jestvuje predpoklad, že humanizácia obytného súboru bude ukončená na prelome septembra a októbra.

Stavebné práce pokračujú podľa harmonogramu

Novým parkovacím miestam muselo ustúpiť deväť stromov, ktoré vyrúbali. “Po ukončení stavebných prác bude realizovaná kvalitná náhrada formou novej výsadby,” poznamenala R. Gregušová. V rámci projektu humanizácie došlo aj k odstráneniu nefunkčných ihrísk. Tie si už dlhé roky neplnili svoju pôvodnú funkciu. Na ich mieste plánuje mesto vybudovať oddychovú zónu s lavičkami.
Detské prvky mesto umiestnilo na opačnú stranu obytných blokov od Základnej školy A. Kubinu.

V troch obytných blokoch na ulici A. Kubinu vznikne spolu 48 nových parkovacích miest

Situácia s parkovaním by sa mala výrazne zlepšiť aj na Kalinčiakovej ulici. Nedostatok parkovacích miest tu spôsobuje kolízne situácie najmä v čase zvýšenej návštevnosti cintorína na ulici Terézie Vansovej.

“Zrekonštruované budú parkovacie miesta vo vnútrobloku priľahlej bytovej zástavby. Parkovanie vozidiel v súčasnosti prebieha na jestvujúcich parkoviskách, ktoré svojim usporiadaním nedokážu uspokojiť potrebu na parkovanie. Dochádza k nevhodnému parkovaniu na okraji komunikácie a zelených plochách, čo blokuje dopravu a vytvára kolízne situácie, hlavne v čase zvýšenej návštevnosti cintorína na ul. T. Vansovej. Celkovo bude v tejto lokalite vybudovaných 98 kolmých parkovacích miest. Pribudne aj parkovisková komunikácia s povrchom z asfaltového betónu,” priblížila Renata Gregušová.

V rámci sadových úprav a obnovy zelene dôjde k výsadbe nových kríkov a drevín, ktorých úlohou bude odizolovať parkovisko od zelených priestranstiev. Predpokladaný termín ukončenia stavevných prác je koniec októbra 2010.

Ulož ako PDF
Napísal 21. septembra 2010 12:23. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

12 komentárov pre “Na Kubinu a Kalinčiakovej pribudne do konca októbra spolu 146 parkovacích miest”

 1. 1
  Juraj says:

  ony zburali moje detske spomienky :(

 2. 2
  VlaDyka says:

  Ak mozem doplnujucu otazku k “…Pribudne aj parkovisková komunikácia s povrchom z asfaltového betónu,” priblížila Renata Gregušová.” Znamena to, ze sa prestavia aj ten asfaltovy chodnik pre chodcov (?) na ul. A. Kubinu, zo strany Trstinskej cesty (alebo ta opacna strana BD sa netyka tejto stavby ? ), pri ktorom je sice zvisle dopravne znacenie a po ktorom sa pomedzi chodcov jazdi autom, no stavebne to je iba jedna “spolocna” spevnena plocha ? Alebo tato cast ostava nezmena ? Alebo je to vsetko inak … ? vdaka

  • 2.1

   Prepokladám, že komunikácie (chodník+ cesta v jednom) zostanú tak ako boli aj na Kubinu aj na Kalinčiakovej (projekt som nevidel). Pôjde teda aj naďalej o spoločné plochy pre autá aj chodcov.
   Myslím, že projekt sa venoval len usporiadaniu nových parkovacích plôch a obnove zelene.
   Ale možno sa raz dočkáme aj toho, že budú na sídliskách striktne a jasne definované a oddelené plochy určené pre autá a pre chodcov… Z času na čas sa to niekde aj darí realizovať.

 3. 3
  Gregušová says:

  Text “Pribudne aj parkovisková komunikácia…..” patrí k parkovisku na Kalinčiakovej ulici (viď článok). Je to vlastne vnútorná komunikácia parkoviska, z ktorej je prístup po obidvoch stranách ku kolmým parkovacím miestam. Na ulici A. Kubinu sa budujú len samotné parkovacie miesta bez zásahu do chodníkov.
  Ešte doplním, že hracie prvky na A. Kubinu neboli premiestnené na druhú stranu, ale odstránené, nakoľko už neplnili svoj účel a boli nebezpečné. Z toho dôvodu boli na druhej strane blokov vybudované nové detské ihriská s kvalitnými a certifikovanými hracími prvkami. Prajem pekný deň.

 4. 4
  vlaDyka says:

  Bol som si to pozriet a musim uznat, ze sa s tym “pohrali”. Naozal, tie statia su urobene ukazkovo. I ked je pravda, ze forma ich riesenia mohla zvysit cenu, kedze sa stavali tie statia takmer jednotlivo a nie ako plocha. Dokonca niektore su riesene barierovymi obrubnikmi… zaujimave. A po odstranenych betonovych “ihriskach” ostali (!) len vstupne torza v chodniku.
  ALE : priestor ostal zjavne nevycisteny po stavbe (A.Kubinu), zem/hlina/spina je popri stavajucich chodnikoch rozjazdena autami a staci co i len jedno auto, a zvyri to “prach” v celom bloku ! A kedze auta jazdia po chodnikoch, je to naozaj na zaplakanie…. Bol som svedkoch toho, ako mamicka s dietatom v kociku ostala v mracne tej spiny po tom, ako preslo iba jedine auto ! Toto by som skutocne prial zazit kazdemu, kto toto povolil….ci sposobil. staci co ilen vanok, a ten bordel je vsade…. A nehovoriac o tom, ze niektore auta zjavne zvyknu vchadzat na kruhovy objazd (na Trstinskej) z protismeru, priamo z chodnika…..
  Ja nechcem dehonestovat snahu mesta o zlepsenie…. Ale toto je podla mna – z blata do kaluze. Jediny, kto na tomto (uzitocne) ziskaju su iba vodici vozidiel, ktore boli odparkovane neorganizovane (t.j. ako vo vacsine mesta) …. Ti ostatni, chodci a nevodici, a byvajuci tam, dostali a dostavaju poriadnu po papuli. A mala poznamka (aj k nadpisu) – uz dlhsie hladam realne cisla o pocte NOVYCH park. miest, odkedy sa po Trnave zacali prestavovat parkovacie plochy. Su tie prezentovane cisla skutocnym ROZDIELOM povodneho a noveho stavu tak, ako sa prezentuju ? Alebo ide “iba” o pocet novostavenych stani …. ? Pretoze auta na tych miestach parkovali aj predtym ! Len to nemalo stavbenu upravu stania. Na A.Kubinu som mal skor pocit, ze tych aut tam moze stat menej, ako povodne….
  A nakoniec doplnam slovo obrazom : http://img97.imageshack.us/gal.php?g=ttkubinu201001.jpg

  • 4.1
   . says:

   Výborne VlaDyka, tie fotky majú oveľa vyššiu výpovednú hodnotu, ako akýkoľvek písaný komentár. Veľmi to zvýšuje level tejto diskusie.
   A môj názor na tú špinu a nielen na tom mieste? Máme na to páky, len ich využívať, viď: http://www.trnava.sk/new/vzn.php?readmore=121&sekcia=samosprava&menu=vzn
   Asi by to chcelo, aby sa tomu viac venovali tie pekné dievčatá z mestskej polície.

   • 4.1.1
    vlaDyka says:

    Vdaka… vidim (a rad doplnim), co mozem !
    K linku na “VZN c.25 o dodrziavani cistoty a poriadku”. To by mozno na kazdy vchod v oblasti chcelo vylepit. Aby hlavne priamo dotknuti obyvatelia vedeli, co mozu (i ked “Mestská polícia má právo za priestupky uložiť blokové pokuty do výšky 500,- Sk, alebo dať návrh na ich riešenie obvodným úradom štátnej správy.” asi motivujuce velmi nie je).
    Priznam sa, neviem si predstavit, ze sa ja, niekde “nehodne okoloiduc” nad takymto stavom zdravo rozhorcim, zavolam na MP, pockam na hliadku nejaky ten cas (netusim ako dlho) a poviem im, ze na zaklade VZN c. XY… podavam staznost kvoli priestupku v X bodoch, MP to spise…a odide. A svet sa toci dalej. O tom to je. Ibaze by nebolo …a tu je moznost na prispevok niekoho, kto to pozna z tej opacnej strany. A nemyslim tym vyjadrenie hovorcu/-kune ;)

 5. 5

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.