reklama

Parkovisko na Rybníkovej chce mesto rozšíriť o 100 až 150 nových miest, rokuje s vlastníkmi bývalého cukrovaru

Mesto Trnava chce rozšíriť parkovisko na Rybníkovej ulici.

Trnavská radnica plánuje zväčšiť kapacitu parkoviska pri Mestskej športovej hale na Rybníkovej ulici. Rozšírenie chce mesto uskutočniť na pozemkoch bývalého cukrovaru, ktoré sa nachádzajú za oplotením v priamom dotyku súčasného parkoviska.

„Rokujeme s vlastníkmi bývalého cukrovaru o prenájme plôch v bezprostrednej blízkosti nášho parkoviska na Rybníkovej ulici. Vzniká možnosť zvýšenia kapacity tohto parkoviska o 100 až 150 miest. Ide o najjednoduchšiu, aj keď o dočasnú možnosť navýšenia kapacít záchytných parkovísk blízko centra,“ poznamenal primátor Peter Bročka.


V týchto priestoroch by mohlo dôjsť k rozšíreniu parkoviska na Rybníkovej ulici…


…za oplotením pozemky bývalého cukrovaru, ktoré si chce mesto prenajať

FOTO: trnava-live.sk

Vlastníci areálu bývalého cukrovaru prebiehajúce rokovania s mestom o prenájme pozemkov pre portál trnava-live.sk potvrdili.

Konkrétnejšie termíny ukončenia rokovaní a prípadnej realizácie nových plôch v tejto fáze nie sú známe.

Ako doplnil Peter Bročka, mesto pripravuje zadania na výstavbu poschodových parkovísk na Starohájskej a Rybníkovej ulici.

„Stále živý je aj projekt výstavby parkoviska pri železničnej stanici, kde zapracovávame pripomienky partnerov, pripravujeme sa aj na zadanie nadstavby parkoviska na Dohnányho ulici,“ doplnil.

Ulož ako PDF
Napísal 27. apríla 2023 11:32. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.