reklama

Kaufland do priestorov bývalého cukrovaru nepôjde

Pred rokom sa šírili po meste informácie o snahe spoločnosti Kaufland renovovať chátrajúce historické priestory bývalého cukrovaru a umiestniť tu novú prevádzku.

Hovorca spoločnosti Martin Gärtner v marci 2011 nepriamo tieto informácie potvrdil s dovetkom, že objekty bývalého cukrovaru sú jednou z alternatív, nad ktorou uvažujú a že sieť supermarketov je „vo fáze nezáväzných rokovaní a nedošlo k žiadnej právoplatnej či inej relevantnej dohode“ s majiteľmi cukrovaru.

Podľa najnovšieho vyjadrenia však Kaufland do veľkej investície v podobe rekonštrukcie budov, ktoré sú technickými pamiatkami, nepôjde.

Táto téma je pre nás ukončená. Nikdy sme sa s majiteľmi objektov nepriblížili k žiadnej dohode, ani sme neviedli konkrétne rokovania. Našu spoločnosť zastupujú v oblasti vyhľadávania zaujímavých lokalít viaceré osoby a subjekty, niektoré z nich mohli hovoriť v našom mene o cukrovare aj konkrétnejšie. Nevylučujem však možnosť, že máme záujem v budúcnosti na území mesta investovať,“ vyhlásil Gärtner.


Pohľad do areálu bývalého cukrovaru

Spoločnosť dnes prevádzkuje v Trnave jeden z vôbec prvých supermarketov moderného typu od roku 2001, na Slovensku plánuje v priebehu jedného či dvoch rokov rozšíriť súčasný počet 44 obchodov na päťdesiat.

Budúcnosť rozsiahleho územia bývalého cukrovaru, rozloženého na 21 hektároch v bezprostrednom dotyku historického centra Trnavy, je stále neistá. Vlastníkom pozemkov a nehnuteľností v areáli je slovenská spoločnosť United Industries, ktorá deklaruje snahu ponúknuť investorom priestory pre výstavbu administratívy, obchodného centra, bytov, hotelových, reštauračných či kultúrno – spoločenských zariadení.

Problémom je nájsť developera alebo investora, ktorý by mal záujem vložiť obrovský finančný balík do tejto z pohľadu mesta Trnava zásadnej investície.

Ulož ako PDF
Napísal 9. mája 2012 10:21. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Kaufland do priestorov bývalého cukrovaru nepôjde”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.