reklama

Kaufland do priestorov bývalého cukrovaru nepôjde

Pred rokom sa šírili po meste informácie o snahe spoločnosti Kaufland renovovať chátrajúce historické priestory bývalého cukrovaru a umiestniť tu novú prevádzku.

Hovorca spoločnosti Martin Gärtner v marci 2011 nepriamo tieto informácie potvrdil s dovetkom, že objekty bývalého cukrovaru sú jednou z alternatív, nad ktorou uvažujú a že sieť supermarketov je „vo fáze nezáväzných rokovaní a nedošlo k žiadnej právoplatnej či inej relevantnej dohode“ s majiteľmi cukrovaru.

Podľa najnovšieho vyjadrenia však Kaufland do veľkej investície v podobe rekonštrukcie budov, ktoré sú technickými pamiatkami, nepôjde.

Táto téma je pre nás ukončená. Nikdy sme sa s majiteľmi objektov nepriblížili k žiadnej dohode, ani sme neviedli konkrétne rokovania. Našu spoločnosť zastupujú v oblasti vyhľadávania zaujímavých lokalít viaceré osoby a subjekty, niektoré z nich mohli hovoriť v našom mene o cukrovare aj konkrétnejšie. Nevylučujem však možnosť, že máme záujem v budúcnosti na území mesta investovať,“ vyhlásil Gärtner.


Pohľad do areálu bývalého cukrovaru

Spoločnosť dnes prevádzkuje v Trnave jeden z vôbec prvých supermarketov moderného typu od roku 2001, na Slovensku plánuje v priebehu jedného či dvoch rokov rozšíriť súčasný počet 44 obchodov na päťdesiat.

Budúcnosť rozsiahleho územia bývalého cukrovaru, rozloženého na 21 hektároch v bezprostrednom dotyku historického centra Trnavy, je stále neistá. Vlastníkom pozemkov a nehnuteľností v areáli je slovenská spoločnosť United Industries, ktorá deklaruje snahu ponúknuť investorom priestory pre výstavbu administratívy, obchodného centra, bytov, hotelových, reštauračných či kultúrno – spoločenských zariadení.

Problémom je nájsť developera alebo investora, ktorý by mal záujem vložiť obrovský finančný balík do tejto z pohľadu mesta Trnava zásadnej investície.

Ulož ako PDF
Napísal 9. mája 2012 10:21. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Kaufland do priestorov bývalého cukrovaru nepôjde”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.