reklama

Kaufland do priestorov bývalého cukrovaru nepôjde

Pred rokom sa šírili po meste informácie o snahe spoločnosti Kaufland renovovať chátrajúce historické priestory bývalého cukrovaru a umiestniť tu novú prevádzku.

Hovorca spoločnosti Martin Gärtner v marci 2011 nepriamo tieto informácie potvrdil s dovetkom, že objekty bývalého cukrovaru sú jednou z alternatív, nad ktorou uvažujú a že sieť supermarketov je “vo fáze nezáväzných rokovaní a nedošlo k žiadnej právoplatnej či inej relevantnej dohode” s majiteľmi cukrovaru.

Podľa najnovšieho vyjadrenia však Kaufland do veľkej investície v podobe rekonštrukcie budov, ktoré sú technickými pamiatkami, nepôjde.

Táto téma je pre nás ukončená. Nikdy sme sa s majiteľmi objektov nepriblížili k žiadnej dohode, ani sme neviedli konkrétne rokovania. Našu spoločnosť zastupujú v oblasti vyhľadávania zaujímavých lokalít viaceré osoby a subjekty, niektoré z nich mohli hovoriť v našom mene o cukrovare aj konkrétnejšie. Nevylučujem však možnosť, že máme záujem v budúcnosti na území mesta investovať,” vyhlásil Gärtner.


Pohľad do areálu bývalého cukrovaru

Spoločnosť dnes prevádzkuje v Trnave jeden z vôbec prvých supermarketov moderného typu od roku 2001, na Slovensku plánuje v priebehu jedného či dvoch rokov rozšíriť súčasný počet 44 obchodov na päťdesiat.

Budúcnosť rozsiahleho územia bývalého cukrovaru, rozloženého na 21 hektároch v bezprostrednom dotyku historického centra Trnavy, je stále neistá. Vlastníkom pozemkov a nehnuteľností v areáli je slovenská spoločnosť United Industries, ktorá deklaruje snahu ponúknuť investorom priestory pre výstavbu administratívy, obchodného centra, bytov, hotelových, reštauračných či kultúrno – spoločenských zariadení.

Problémom je nájsť developera alebo investora, ktorý by mal záujem vložiť obrovský finančný balík do tejto z pohľadu mesta Trnava zásadnej investície.

Ulož ako PDF
Napísal 9. mája 2012 10:21. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

4 komentáre pre “Kaufland do priestorov bývalého cukrovaru nepôjde”

 1. 1
  michal says:

  Samozrejme ze je problem najst developera, ktory by vlozil investicie do tohto strategickeho uzemia, ked majitelia pozemkov a nehnutelnosti ,,slovenská spoločnosť United Industries” chce za pozemky od 150 euro/m2 a viac. Tato spolocnost uz davno neprevadzkuje svoju cinnost na uzemy trnavy a pocas svojej cinnosti si tento areal na seba zarobil 10X, a teraz majitelia ,,slovenská spoločnosť United Industries” chcu draho predat aj to co by po sebe mali so ctou lacno ponuknut pre skupiny developerov pre vybudovanie prveho obchodneho centra v trnave, pre vybudovanie OV, byvania a parkov!!! A na zaver treba dodat ze tato ,,slovenská spoločnosť United Industries” sa k tomuto biznisu dostala privatizaciou!

 2. 2
  Edo says:

  no kvoty na cukor predane, cash zarobene, a co ma trapi neaky cukrovar ! :-)

 3. 3
  vlaDyka says:

  Budúcnosť je neistá, ….ale nedá mi nespomenúť, že pre celé územie je už od r. 2007 vydané VZN č. 281 a má spracované svoju ÚPD : http://www.trnava.sk/sk/vseobecne-zavazne-nariadenie/281 alebo aj http://www.unitedindustries.sk.
  Dotknuté existujúce objekty (“priestory cukrovaru”) v článku – NKP Cukrovar (NKP 01 Cukrovar, 02+04 Sklady cukru, 03 Admin.) – v téme sú na území o cca “len” 1,8 ha z celého areálu.o výmere 21 ha.
  Kedykoľvek sa v tomto areály môže začať stavať….aj z druhej strany, od Cukrovej – bytovými domami, alebo hoc aj na parkovisku pred kúpaliskom. Skôr či neskôr….
  Alebo čo ja viem…niekto tam bude chcieť postaviť nejaké RD napríklad….napriek všetkému…. ;)

 4. 4

  dobre ze tak… ale aj tak sa bojim, ze sa tej budove niekedy dostane cti :(

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.