reklama

Rozšírené parkovisko na Rybníkovej v areáli cukrovaru má byť k dospozícii od polovice septembra

Parkovisko na Rybníkovej ulici pri Mestskej športovej hale zdvojnásobí svoju kapacitu vďaka úpravám na susedných pozemkoch bývalého cukrovaru. Stavebné práce majú byť hotové približne v polovici septembra 2023, avizovala radnica.

Plánované zväčšenie kapacity oznámil primátor Peter Bročka v apríli tohto roka.

Mesto si bude plochu prenajímať od vlastníkov pozemkov v areáli bývalého cukrovaru, ktoré priamo susedia s parkoviskom pri športovej hale.

FOTO: Mesto Trnava / Lukáš Patrik

Úpravami má pribudnúť do 200 parkovacích miest. Parkovisko bude zaradené do zóny B so spoplatnením sedem dní v týždni v čase od 8. do 22. hodiny. Poplatok bude 60 centov za hodinu, cez SMS 80 centov.

Pre držiteľov rezidentských kariet bude parkovanie bezplatné.

V budúcnosti chce radnica riešiť parkovanie na Rybníkovej ulici formou výstavby poschodového parkoviska, rovnako tak pri Mestskej poliklinike či na Dohnányho ulici.


Nové parkovacie plochy vzniknú za oplotením súčasného parkoviska

FOTO: trnava-live.sk

Ulož ako PDF
Napísal 25. augusta 2023 8:36. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.