reklama

Súčasťou modernizácie Olympie bude aj výstavba nových parkovacích miest

V súvislosti s postupnou rekonštrukciou a modernizáciou obchodného centra Olympia na Prednádraží plánuje vlastník realizovať pri budove aj nové parkovacie miesta.

Trnavská spoločnosť Mina Livsmedel požiadala mesto Trnava ešte v júni o povolenie spracovania zmien územného plánu. Plocha, na ktorej má stáť nové parkovisko bola v územnom pláne vedená ako priestor určený pre funkciu parkov a malých parkových plôch.

So zmenou územného plánu na nové funkčné využitie – mestotvornú funkciu – súhlasilo mestské zastupiteľstvo na septembrovom zasadnutí.

Poslanci zároveň súhlasili s predajom mestského pozemku s rozlohou 123 m2 za cenu 9840 eur spoločnosti Mina Livsmedel s podmienkou odovzdať parkoviská po dokončení do majetku mesta za cenu 1 euro.


Obchodné centrum Olympia

Obavy obyvateľov Prednádražia z úbytku zelene v lokalite chce majiteľ Olympie rozptýliť plánovanou výsadbou nových vzrastlých stromov, ktoré majú pribudnúť v rámci úprav pred objektom.

Nakoľko súčasné požiadavky na nevyhnutnú dopravnú vybavenosť sa výrazne zvýšili, návrh uvažuje s vybudovaním 76 parkovacích miest pri zachovaní hodnotnejšej vzrastlej zelene a doplnení novej vzrastlej zelene so sadovými úpravami pred objektom, 12 parkovacích miest pri objekte na severnej strane a 16 parkovacích miest za objektom na západnej strane. Návrh komplexne dotvára prostredie a vytvára predpoklad pre plnohodnotné funkčné využitie centra občianskej vybavenosti mestskej časť Trnava – Prednádražie I.,“ približuje zámer vlastník Olympie a zdôrazňuje, že parkovisko pre návštevníkov obchodného centra v čase výstavby Olympie nebolo vybudované.

V nasledujúcich rokoch plánuje spoločnosť Mina Livsmedel komplexnú obnovu objektu v snahe dosiahnuť podstatne lepšie tepelno-izolačné vlastnosti a tiež zásadne modernizovať vizuálny stav Olympie.

Ulož ako PDF
Napísal 28. septembra 2012 9:23. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Súčasťou modernizácie Olympie bude aj výstavba nových parkovacích miest”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.