reklama

Súčasťou modernizácie Olympie bude aj výstavba nových parkovacích miest

V súvislosti s postupnou rekonštrukciou a modernizáciou obchodného centra Olympia na Prednádraží plánuje vlastník realizovať pri budove aj nové parkovacie miesta.

Trnavská spoločnosť Mina Livsmedel požiadala mesto Trnava ešte v júni o povolenie spracovania zmien územného plánu. Plocha, na ktorej má stáť nové parkovisko bola v územnom pláne vedená ako priestor určený pre funkciu parkov a malých parkových plôch.

So zmenou územného plánu na nové funkčné využitie – mestotvornú funkciu – súhlasilo mestské zastupiteľstvo na septembrovom zasadnutí.

Poslanci zároveň súhlasili s predajom mestského pozemku s rozlohou 123 m2 za cenu 9840 eur spoločnosti Mina Livsmedel s podmienkou odovzdať parkoviská po dokončení do majetku mesta za cenu 1 euro.


Obchodné centrum Olympia

Obavy obyvateľov Prednádražia z úbytku zelene v lokalite chce majiteľ Olympie rozptýliť plánovanou výsadbou nových vzrastlých stromov, ktoré majú pribudnúť v rámci úprav pred objektom.

Nakoľko súčasné požiadavky na nevyhnutnú dopravnú vybavenosť sa výrazne zvýšili, návrh uvažuje s vybudovaním 76 parkovacích miest pri zachovaní hodnotnejšej vzrastlej zelene a doplnení novej vzrastlej zelene so sadovými úpravami pred objektom, 12 parkovacích miest pri objekte na severnej strane a 16 parkovacích miest za objektom na západnej strane. Návrh komplexne dotvára prostredie a vytvára predpoklad pre plnohodnotné funkčné využitie centra občianskej vybavenosti mestskej časť Trnava – Prednádražie I.,” približuje zámer vlastník Olympie a zdôrazňuje, že parkovisko pre návštevníkov obchodného centra v čase výstavby Olympie nebolo vybudované.

V nasledujúcich rokoch plánuje spoločnosť Mina Livsmedel komplexnú obnovu objektu v snahe dosiahnuť podstatne lepšie tepelno-izolačné vlastnosti a tiež zásadne modernizovať vizuálny stav Olympie.

Ulož ako PDF
Napísal 28. septembra 2012 9:23. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

3 komentáre pre “Súčasťou modernizácie Olympie bude aj výstavba nových parkovacích miest”

 1. 1
 2. 2
  pedro says:

  Plocha, na ktorej má stáť nové parkovisko bola v územnom pláne vedená ako priestor určený pre funkciu parkov a malých parkových plôch.

  a kde bol pri tom hlasovani ten macher co spravil park na hornopotocnej/pekarskej? ved toho chudaka musi slak trafit :)

 3. 3
  pedro says:

  Nakoľko súčasné požiadavky na nevyhnutnú dopravnú vybavenosť sa výrazne zvýšili, návrh uvažuje s vybudovaním 76 parkovacích miest

  v centre to vyriesili zdrazenim parkovneho :) nejaki su na tom meste nekonzistentni s tymi rieseniami…

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.