reklama

Mesto vytvorí dvadsať nových odberových miest na plošné testovanie

Plošné testovanie na koronavírus sa začne v Trnave v sobotu 23. januára 2021 o 8.00 h a potrvá do 18.00 hodiny, v rovnakom čase sa bude testovať aj v nedeľu 24. januára. Ako informovala trnavská radnica, vytvorených má byť dvadsať nových odberových miest.

Kto nestihne tieto víkendové termíny, ďalšie príležitosti ešte bude mať minimálne na desiatich miestach v pondelok 25. a v utorok 26. januára od 16.00 do 20.00 hodiny.

Zoznam odberových miest zverejnilo mesto v utorok 19. januára podvečer. Nájdete ho v tomto článku.

Ilustračné foto

V súvislosti s novými obmedzeniami, ktoré schválila vláda SR v nedeľu 17. januára, budú platiť výsledky antigénových testov aj z troch už jestvujúcich mobilných odberných miest na Ulici A. Žarnova, na Halenárskej a v Modranke, rovnako aj výsledky PCR testov a antigénových testov, ktoré budú zamestnancom robiť väčší zamestnávatelia.

Potvrdenia z testov vykonaných v dňoch od 18. januára budú platné aj po sprísnení lockdown-u od 27. januára, keď už budeme potrebovať negatívny test aj na cestu do práce a do prírody.

„Po ukončení plošného skríningu posilníme aj kapacity trvalých odberných miest, aby sme zvýšili denné počty preventívne testovaných občanov,“ uviedol v tejto súvislosti na sociálnej sieti primátor Peter Bročka.

Ulož ako PDF
Napísal 19. januára 2021 7:25. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.