reklama

Plošné testovanie v Trnave pokračuje aj počas posledného februárového víkendu. Mesto otvorí 16 odberových miest

Po šiesty raz za sebou bude prebiehať v Trnave víkendové celoplošné testovanie, ktoré trvá kontinuálne už januára. Mesto otvorí šestnásť odberových miest, ich zoznam je rovnaký ako pred týždňom.

Do siedmich odberových miest sa dá objednať vopred na presný čas cez mobilnú aplikáciu TrustOne. Vďaka nej potom ani nemusíte čakať na výsledok na mieste. Príde vám priamo do aplikácie, kde sa v ním v prípade potreby preukážete.

„Zámerom samosprávy je umožniť ľuďom vybaviť testovanie rýchlejšie. Kto v súčasnej situácii potrebuje certifikát, musí navštíviť jedno zo siedmich štátnych mobilných odberových miest. Tie sú však otvorené iba cez pracovné dni (časť z nich tiež v sobotu), čo môže byť pre pracujúcich problematické. Preto svojimi odberovými miestami navyšuje testovacie kapacity už po šiestykrát v tomto roku. Kto pracuje z domu a certifikát nepotrebuje, na test prísť nemusí,“ pripomína mesto Trnava.  

Ilustračné foto

Pripomíname, že tí, ktorí mali pozitívny test na koronavírus, sú povinní dodržiavať nariadené preventívne opatrenia a karanténu nesmú opustiť ani kvôli antigénovému testovaniu.

Minulý víkend bola v mestských odberových miestach zistená najnižšia tohtoročná pozitivita 0,59%. V prechádzajúcich štyroch kolách dosiahla hodnotu od 0,72% do 1,27%.

V jednotlivých kolách sa prišlo otestovať do mestom vytvorených odberových miest od 19 do 23-tisíc ľudí.

Mesto Trnava ďakuje zdravotníkom, administrátorom, dobrovoľníkom, príslušníkom Mestskej polície mesta Trnava, Policajného zboru SR, Ozbrojených síl SR a všetkým ďalším, ktorí každý víkend pomáhajú zabezpečiť plynulý chod testovania.

Odberové miesta – 27. a 28. februára 2021

Odberové miesta bez časenky

Základná škola – Andreja Kubinu 34 (2x OM)
Základná škola – Námestie SUT 15 (3x OM)
Základná škola – Spartakovská 5 (2x OM)
Súkromná základná škola BESST – Limbová 3 (2x OM)

Odberové miesta len pre vopred objednaných

Mestský úrad v Trnave – Trhová 3
Základná škola – Jána Bottu 27 (2x OM)
Základná škola – Kornela Mahra 11 (2x OM)
Mestská športová hala – Rybníková 15 (2x OM)

Výhody mobilnej aplikácie TrustOne:

– Svoje údaje si zaregistrujete vopred a skrátite dobu čakania na odber.
– Môžete sa objednať na konkrétne časové okno vo vybraných OM.
– Po odbere nemusíte čakať na výsledok a papierový certifikát, všetko vám príde do aplikácie.

Ako sa zaregistrovať:

1. Stiahnite si do smartfónu mobilnú aplikáciu TrustOne (Google Play pre Android | App Store pre iOS).

2. V menu Registrovať vyberte Testovanie Slovensko a vyplňte svoje osobné údaje. Tieto kroky môžete urobiť vopred v pohodlí domova.

3. Po príchode na odberové miesto si pripravte smartfón a občiansky preukaz.

4. Až keď prídete pri testovaní na rad, teda budete vyzvaní k registrácii, vygenerujte si v aplikácii QR kód (voľba „Moje TrustOne ID“ v menu aplikácie). Pozor, je platný iba dve minúty, negenerujte ho priskoro, aby počas čakania nevypršal. Ak sa tak stane, vygenerujte si nový.

5. Administrátori načítajú vaše údaje cez QR kód a porovnajú ich s občianskym preukazom. Pokračujete priamo na odber.
Po odbere môžete odberové miesto opustiť. Výsledok svojho testu uvidíte po vyhodnotení v aplikácii. Ak potrebujete aj papierový certifikát, počkajte, prosím, na jeho vydanie.

6. Tí, ktorí sa zaregistrovali v mobilnej aplikácii TrustOne už v predošlom kole, to nemusia robiť opätovne, ich registrácia je naďalej platná. Na OM opäť použijú QR kód v smartfóne, ktorý ukážu administrátorom bezprostredne pred odberom.

Ako sa objednať:

1. V menu aplikácie zvoľte Rezervujte si termín.

2. Vyberte si odberové miesto z ponuky a zvoľte Vyberám si toto miesto.

3. Vyberte si deň a stlačte Prezeranie termínov. Z ponuky si vyberte čas, kedy sa chcete prísť dať otestovať. Voľbu potvrďte.

4. Dôležité: ak nemôžete prísť na rezervovaný čas, zrušte ho cez aplikáciu (opäť v menu Rezervujte si termín), aby ho mohol využiť niekto iný. Ak chcete čas rezervácie zmeniť, je potrebné ju zrušiť a vytvoriť novú.

Ulož ako PDF
Napísal 25. februára 2021 9:36. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Plošné testovanie v Trnave pokračuje aj počas posledného februárového víkendu. Mesto otvorí 16 odberových miest”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.