reklama

Víkendové plošné testovanie pokračuje aj 13. a 14. marca, mesto Trnava otvorí 16 odberových miest

Obyvatelia stále „čierneho“ okresu Trnava potrebujú na základe platného Covid automatu na cestu do práce, za nákupom alebo do prírody negatívny test, ktorý platí najviac sedem dní. Mesto Trnava, ako aj väčšina obcí v okrese, preto pokračuje počas víkendu 13. – 14. marca 2021 v prevádzkovaní vlastných odberových miest.

Ako informovala hovorkyňa Mesta Trnava Veronika Majtánová, v tomto už ôsmom po sebe nasledujúcom kole plošného testovania bude v réžii trnavskej samosprávy bude otvorených tak ako v predošlých dvoch kolách 16 odberových miest.

„Zoznam šestnástich lokalít je totožný s predošlými týždňami. Sedem odberových miest funguje na objednávky vopred cez mobilnú aplikáciu TrustOne. Zaregistrovaným používateľom príde výsledok testu priamo do aplikácie a nemusia teda čakať na papierový certifikát na mieste. Testovanie sa vďaka tomu dá vybaviť za pár minút,“ pripomenula Majtánová.

Ilustračné foto

V prechádzajúcich siedmich kolách bola antigénovými testami v mestských odberových miestach zistená pozitivita od 0,53 do do 1,27%.

Odberové miesta vytvorené mestom počs víkendov využíva od janáura približne od 19 do 23-tisíc ľudí.

„Mesto Trnava pripomína, že dôkladné dodržiavanie opatrení proti šíreniu ochorenia COVID-19 je naďalej nevyhnutné. Slnečné počasie síce ľudí láka von, stále však musíme byť opatrní a obozretní. Mnohí ľudia, žiaľ, zabúdajú na nosenie rúšok, resp. respirátorov, rozostupy i zákaz vychádzania. Opatrenia, ktoré sa hromadne nerešpektujú, nemôžu priniesť očakávané výsledky a krivka výskytu koronavírusu neklesá tak, ako by sme si predstavovali,“ upozorňuje trnavská radnica.

Mesto Trnava ďakuje zdravotníkom, administrátorom, dobrovoľníkom, príslušníkom Mestskej polície mesta Trnava, Policajného zboru SR, Ozbrojených síl SR a všetkým ďalším, ktorí každý víkend pomáhajú zabezpečiť plynulý chod testovania.

Okres Trnava zostáva podľa Covid Automatu v čiernej farbe aj po 15. marci

Na území okresu je stále vysoká miera pozitivity pri PCR testoch, až viac ako 25% (pri antigénových testoch cca 0,7%), denne pribúda v okrese vyše 100 nových pozitívnych, vysoký je stále aj počet hospitalizovaných pacientov s ťažším priebehom ochorenia Covid-19.

Okres Trnava bude patriť aj po 15. marci 2021 medzi vyše 30 regiónov, ktoré sú podľa Covid automatu v najvyššom IV. stupni varovania (čiernom).

Covid automat sa riadi parametrami ako je počet pozitívnych prípadov, trend vývoja pozitivity, počty hospitalizácií a lokálna epidemiologická situácia.

Zlepšenie v Covid automate sa prejavuje až po týždňovom potvrdení trendu, zhoršenie sa prejavuje okamžite.

Odberové miesta – 13. a 14. marca 2021

Odberové miesta bez časenky

Základná škola – Andreja Kubinu 34 (2x OM)
Základná škola – Námestie SUT 15 (3x OM)
Základná škola – Spartakovská 5 (2x OM)
Súkromná základná škola BESST – Limbová 3 (2x OM)

Odberové miesta len pre vopred objednaných

Mestský úrad v Trnave – Trhová 3
Základná škola – Jána Bottu 27 (2x OM)
Základná škola – Kornela Mahra 11 (2x OM)
Mestská športová hala – Rybníková 15 (2x OM)

Výhody mobilnej aplikácie TrustOne:

– Svoje údaje si zaregistrujete vopred a skrátite dobu čakania na odber.
– Môžete sa objednať na konkrétne časové okno vo vybraných OM.
– Po odbere nemusíte čakať na výsledok a papierový certifikát, všetko vám príde do aplikácie.

Ako sa zaregistrovať:

1. Stiahnite si do smartfónu mobilnú aplikáciu TrustOne (Google Play pre Android | App Store pre iOS).

2. V menu Registrovať vyberte Testovanie Slovensko a vyplňte svoje osobné údaje. Tieto kroky môžete urobiť vopred v pohodlí domova.

3. Po príchode na odberové miesto si pripravte smartfón a občiansky preukaz.

4. Až keď prídete pri testovaní na rad, teda budete vyzvaní k registrácii, vygenerujte si v aplikácii QR kód (voľba „Moje TrustOne ID“ v menu aplikácie). Pozor, je platný iba dve minúty, negenerujte ho priskoro, aby počas čakania nevypršal. Ak sa tak stane, vygenerujte si nový.

5. Administrátori načítajú vaše údaje cez QR kód a porovnajú ich s občianskym preukazom. Pokračujete priamo na odber.
Po odbere môžete odberové miesto opustiť. Výsledok svojho testu uvidíte po vyhodnotení v aplikácii. Ak potrebujete aj papierový certifikát, počkajte, prosím, na jeho vydanie.

6. Tí, ktorí sa zaregistrovali v mobilnej aplikácii TrustOne už v predošlom kole, to nemusia robiť opätovne, ich registrácia je naďalej platná. Na OM opäť použijú QR kód v smartfóne, ktorý ukážu administrátorom bezprostredne pred odberom.

Ako sa objednať:

1. V menu aplikácie zvoľte Rezervujte si termín.

2. Vyberte si odberové miesto z ponuky a zvoľte Vyberám si toto miesto.

3. Vyberte si deň a stlačte Prezeranie termínov. Z ponuky si vyberte čas, kedy sa chcete prísť dať otestovať. Voľbu potvrďte.

4. Dôležité: ak nemôžete prísť na rezervovaný čas, zrušte ho cez aplikáciu (opäť v menu Rezervujte si termín), aby ho mohol využiť niekto iný. Ak chcete čas rezervácie zmeniť, je potrebné ju zrušiť a vytvoriť novú.

Ulož ako PDF
Napísal 10. marca 2021 12:15. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.