reklama

O plošné testovanie je v Trnave aj okolí veľký záujem, desiatky ľudí prichádzali už pred otvorením odberových miest

Celoplošné testovanie sa v trnavskom regióne rozbehlo a na mnohých miestach stáli v rade desiatky ľudí ešte pred otvorením odberových miestností.

21:03 V Smoleniciach do 20. hodiny otestovali 1773 obyvateľov, Dolné Dubové podľa informácií starostu Jozefa Čapkoviča prekročilo o 19. hodine hranicu 400 vykonaných testov.

20:49 Bučany zvládli do 18. hodiny vykonať 1233 testov, traja ľudia boli pozitívni.

19:21 V Trnave otestovali do 18. hodiny podľa informácií primátora Petra Bročku viac ako polovicu všetkých obyvateľov vo veku od 10 do 65 rokov, konkrétne 23 072. Pozitívne testy malo viac ako 130 ľudí, čo predstavuje 0,58 percenta.


Testovanie pred Obchodnou akadémiou v Trnave

FOTO: Zdenka Haas

17:01 “Od rána bolo otestovaných 500 občanov. Testovanie stále postupuje podľa harmonogramu. Starosta obce Karol Zachar touto cestou vyjadruje poďakovanie občanom za disciplinované správanie, vďaka ktorej sa stále darí dodržiavať plánovaný harmonogram. Poďakovanie patrí aj personálu odberového miesta, ktorý zatiaľ zvláda náročnú prácu bezchybne,” píše obecná stránka dechtice.sk

16:50 Premiér Igor Matovič na tlačovej besede pripustil, že v niektorých okresoch nebude potrebné druhé kolo testovania, pretože pre nízku mieru pozitívnych prípadov by ďalšie testovanie nemalo zmysel.

16:41 Rady pred odberovými miestami v Trnave sa v porovnaní s dopoludním zmenšujú. Stránka testovanie.trnava.sk ukazuje, že na odbery čaká v rámci mesta priemerne od 20 do 50 ľudí.

16:24 Testovanie po rannej a predpoludňajšej špičke a sporadických problémoch či menších zdržaniach prebieha v Trnave aj v okolitých obciach veľmi hladko. Ľudia vo veľkej väčšine hlásia z odberových miest v meste aj v okrese pokojný priebeh, dobrú organizáciu, profesionálny prístup zdravotníkov, ako aj ďalšieho personálu, ako sú hasiči, policajti, vojaci či administratívni pracovníci a dobrovoľníci.

16:20 Minister obrany Jaroslav Naď: Do 12:00 bolo otestovaných na celom Slovensku 828-tisíc ľudí, z toho bolo pozitívnych 7947 ľudí, čo je necelé jedno percento.

14:14 Živý stream na sledovanie situácie pri odberovom mieste používajú aj v Horných Orešanoch. Do 12. hodiny tam otestovali približne 500 ľudí.

14:08 Smolenice hlásia, že do 13. hodiny sa v obci otestovalo 731 občanov.

14:03 V obci Trstín majú otestovaných za predpoludnie 238 ľudí s jediným pozitívnym výsledkom.

14:01 Obec Jaslovské Bohunice hlási za sobotné dopoludnie 450 otestovaných ľudí, 0,6% z nich malo podľ starostky Boženy Krajčovičovej pozitívny výsledok odberu.

13:47 Župan Jozef Viskupič informoval, že na Strednej zdravotníckej škole stihli pred obednou prestávkou otestovať 276 ľudí, dva testy boli pozitívne, čo predstavuje 0,7%.

12:53 Necelých 6 hodín po otvorení odberových miestností v Trnave otestovali takmer 10-tisíc ľudí, uviedol primátor Peter Bročka. Miera pozitivity je podľa Bročku v meste menej ako 0,5%.

11:57 Trnavská automobilka Groupe PSA otestovala vo vlastnej réžii už stovky zamestnancov. “Priemerný čas čakania v rade na test až po odber je 30 minút. Snažíme sa pre vás, ako to len ide…,” uvádza fabrika na svojej FB stránke.

11:40 V Majcichove hlásili okolo 11. hodiny vyčerpané testovacie kapacity. “Prosíme občanov, aby uz neprichádzali na testovanie. Kapacity sú aktuálne vyčerpané. Testovať sa bude znova poobede od 12:45 hod.,” informuje obec.

11:23 Na Slovensku fungovalo k 10. hodine vyše 98 % odberových tímov, informoval minister obrany Jaroslav Naď, teda 4900 z celkového počtu 4961 plánovaných miest. Naď to označil za “malý zázrak a úžasný výsledok“.

Ilustračné foto

11:19 Predpoludním fungovalo v Trnave všetkých 55 odberových miest. Na testovanie čaká priemerne od 30 do 80 ľudí, najviac hlásia z Mestskej športovej haly, približne 200 čakajúcich.

9:22 V Jaslovských Bohuniciach na poslednú chvíľu hľadali zdravotníkov pre jedno z dvoch odberových miest. “Nakoniec sme ich cez noc vybavili,” informovala starostka Božena Krajčovičová.

9:06 Obec Smolenice hlási čakacie doby okolo jednej hodiny. Do 9. ráno otestovali asi 200 obyvateľov.

FOTO: FB Obec Smolenice

8:46 Tak ako tomu bolo pred týždňom na Orave, je vhodnejšie na testovanie prísť neskôr a vyhnúť sa rannému návalu. Situácia v Trnave je predpoludním pokojná aj napriek čakaniu a nie práve ideálnemu počasiu.

8:39 Podľa viceprimátorky Trnavy Evy Nemčovskej boli o 8.30 hodine sprístupnené všetky odberové miesta, vznikali len drobné zdržania ako napríklad pre doplnenia zdravotníkov, nič však nebráni ľuďom na odberové miesto prísť.

8:30 Náčelník Mestskej polície Ivan Ranuša vysvetľuje, prečo nie sú niektoré odberové miesta sprevádzkované (trnavské rádio)

8:17


Pred ZŠ V jame stáli po ôsmej ráno desiatky ľudí

FOTO: derrick, (jb)

8:02 Ľudia od rána vo veľkom počte prichádzajú na testovanie aj v Suchej nad Parnou. Obec pripravila živý prenos, kde môžu obyvatelia sledovať aktuálnu situáciu pred odberovým miestom.


Prenos zo Suchej nad Parnou

7:50 V Trnave už krátko pred 7. hodinou hlásili pred viacerými odberovými miestami od 15 do 40 ľudí.

7:31 Polhodinu po otvorení podľa údajov mestskej stránky testovanie.trnava.sk čakalo na testovanie pri každom otvorenom odberovom mieste v priemere okolo 80 obyvateľov.

Hlásenie o počte ľudí pred odberovými miestami v Trnave po 7.30 hodine

7:33 Podobná situácia bola napríklad v Špačinciach, kde pred dvomi odberovými miestami čakali desiatky ľudí, mnohí z nich stáli v rade aj 30 minút pred začiatkom testovania.


Špačinčania majú k dispozícii online webkameru na Facebooku

7:25 Na odberovom mieste pod poštou v Jaslovských Bohuniciach čakalo na testovanie už o siedmej ráno asi tridsať ľudí.


Situácia po siedmej ráno v Jaslovských Bohuniciach

Informácie priebežne aktualizujeme.

Ulož ako PDF
Napísal 31. októbra 2020 7:53. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

32 komentárov pre “O plošné testovanie je v Trnave aj okolí veľký záujem, desiatky ľudí prichádzali už pred otvorením odberových miest”

 1. 1
  ? says:

  Prečo nemá Trnava drive-in odberné miesta ako iné mesta?

 2. 2
  sasky says:

  pomôžte a navrhnite radnici miesto, kde by sa mohlo otvoriť drive-in pre druhé kolo.

 3. 3
  Vlasta says:

  Tie pocty by mali ludia stojaci vo fronte aby bol lepsi prehlad

 4. 4
  Vlasta says:

  Dodavam hlasit na uvedene cisla na webe testovanie.trnava.sk

 5. 5
  xXx says:

  “Miera pozitivity je podľa Bročku v meste menej ako 0,5%.” Taka snad nie je ani presnost tych testov, takze velke manevre, kvoli nicomu.. Zbytocne vyhode prachy.

  • 5.1
   Guľomet says:

   Choď mudrovať do guľometu. Tam patríš. Vezmi si so sebou aj šéfa lekárskej komory, ste na rovnakej suterénnej vlne.

   • 5.1.1
    DPH says:

    Guľomet, potiaľ si asi najďalej prišiel, keď si išiel do mesta. Odborné kruhy hovoria niečo iné a politici zas niečo iné. Jeden z výrokov M.R: Štefánika bol, pokiaľ národ verí politikom je stratený.

    • 5.1.1.1
     Guľomet says:

     Kto sú to tie odborné kruhy? Nebodaj šéf lekárskej komory?
     Všimol si si, že na Slovensku máme už 5,5 milióna odborníkov?
     Aký recept, okrem “odbornej” kritiky dali tvoje tie tzv odborné kruhy?

     • 5.1.1.1.1
      ABCDE says:

      Že si bol ty šašo medzi prvými v rade na testy? :-D
      Každý kto má iný názor ako vaša sekta je hneď zosmiešňovaný.Kto povedal že tie odborné kruhy nemajú pravdu?

  • 5.2
   Enofa says:

   máš prádu keby dali každému zadarmo flašku borovičky a voláké klbásky došli by tam šeci takto len tí čo tú hnusobu nemajú

 6. 6
  PD says:

  Normálni ľudia s testami nemajú žiaden problém.
  Problém majú konšpirátori, sebestredné a naivné postavičky. Vo veľa prípadoch takto prejavujú frustráciu vyplývajúcu z rôznych obmedzení a po prečítaní pár informácií na webe sú z nich naslovovzatí odborníci.
  Pozitíva a riziká sú úplne rovnaké pre všetkých jednotlivcov. Pre celú spoločnosť je však takéto testovanie obrovským prínosom.

  • 6.1
   ABCDE says:

   Áno,áno,ľudia ktorí majú veľa nezodpovedaných otázok sú hneď označení za konšpirátorov a naivné postavičky.Toto napíšu tí ktorým stačí mrkvička pred nosom.

  • 6.2
   DP says:

   ad PD tvoj text po redakčnej úprave z druhej strany :
   Normálni ľudia bez testov nemajú žiaden problém.
   Problém majú pritakávači, sebestredné a naivné postavičky. Vo veľa prípadoch takto prejavujú frustráciu vyplývajúcu z toho že by museli rozmýšľa, ťnebude im stačiť prvá signálna sústava a po prečítaní pár informácií na webe vodcu sú z nich naslovovzatí odborníci.
   Pozitíva a riziká sú úplne rovnaké pre všetkých jednotlivcov. Pre celú spoločnosť je však takéto testovanie obrovským fiaskom lebo nemá riešenie čo ďalej.

   • 6.2.1
    PD2 says:

    Negácia reality je typickou vlastnosťou frustrovanej postavičky.
    Nezaujíma ju čo sa skutočne deje (viď napríklad obmedzenia a zákazy v štátoch eú).
    Postavička sa musí k všetkému “odborne” vyjadriť. Z dôvodu svojej malosti na prvom mieste vidí veľké “JA”. Vôbec ju nezaujíma spoločné “MY”.

  • 6.3
   2Q2Q says:

   Ďaľší pseudologický stádovitý postup je nasledovný :
   – zistili sme že 99% ľudí je negatívnych teda zamozrejme urobíme tvrdý lokdown
   – je to tak v pôvodnom pláne preto ideme uväzniť v domácej karanténe najbližšie týždne ľudí, ktorí sú na vyše 99% kompletne zdraví.

 7. 7
  testovič says:

  Testovič si strelil do nohy.
  Testy ukázali že nevedia testovať sú nevhodné. Hádam si nemylia ani deti v škôlke, že iba 1% je nakazených. Tak ako hovorili naozajsní odborníci tieto testy sú nanič.
  Za tých 100 miliónov mohli postaviť 3 nemocnice. Teraz sú nemocnice v kontajneroch a idú na likvidáciu do nebezpečného odpadu.
  Celé zle.
  Nič to nemá spoločné z organizátormi a personálom. Tí boli skvelí. Respect !

 8. 8
  DPH says:

  Čoraz viac sa mi natíska otázka, že niečo tu začína smrdieť. Už sa začína spomínať NATO ,ako organizácia ktorá to preplatí. Stali sme sa ako občania civily, súčasťou pokusného cvičenia, ale za akým účelom. Pokusné cvičenie za účelom kam sa dá až zájsť s manipuláciou davu pomocou médií, nácvik ovládania davu zdôrazňujúc ohrozenie životov. Ešte že z manévrov vynechali ročník 1955 a starších, ale že do manévrov pojali aj 10 ročné deti. Minister Bc.Milan Krajniak v maskáčoch spomína nové SNP, len dúfam že vojakov po skončení a potlačení povstania nepošlú do koncentračných táborov. Z rozprávania vojakov Slovenskej armády. tam to bolo zlé, veľmi zlé. O tom by vedeli rozprávať aj vojaci Americkej armády, keď v táboroch našli tisícky hnijúcich ľudských tiel. Hovoriť v našom prípade o testovaní z humanitárnych dôvodov je veľmi zavádzajúce, keď že zajtra to celé neplatí a tie potvrdenia o negatívnom teste môžu slúžiť len ako povolenie vstupu do obchodu npr. s ponožkami a nie o tom či dotyčný je bez vírusu COVID 19.

  • 8.1
   Gusto says:

   Tebe dali ruský čip!

  • 8.2
   palo says:

   kde presne sa spomína NATO, ako organizácia ktorá to preplatí?
   Čo presne preplatí táto organizácia ktorej sme členom?

   • 8.2.1
    DPH says:

    Palo, ospravedlňujem sa za nepresnú informáciu, NATO nepreplatí náklady, len budeme mať možnosť nakúpiť zo skladov organizácie materiál. Tento bude lacnejší, pretože sa v prípade NATO nakupuje s väčšími množstvennými zľavami. Inak ten príspevok do diskusie poskytuje podľa môjho názoru že tých 100 miliónov sa dalo lepšie zhodnotiť. Verím že to všetci v zdravý prežijeme a dočkáme sa očkovania. V Izraeli začali testovať 80 dobrovoľníkov, po dvoch mesiacoch tuší 300 ďalších a po lete 2021 budú mať vakcínu veria že k dispozícii. Mám MUDr. Krajči sľubuje vakcínu v januári 2021. No neteš sa.

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.