reklama

Rekonštrukcie ciest z Trnavy do Zelenča a v Smoleniciach narážajú na nedostatok peňazí

Trnavský samosprávny kraj (TTSK) zaradil do registra investícií na rok 2013 aj rekonštrukcie dvoch úsekov ciest, ktoré sú už v niekoľko rokov v dezolátnom stave.

Vodičov už dho trápi veľmi zlý stav hlavnej cesty druhej triedy v obci Smolenice, rovnako je tomu aj v prípade cesty III. triedy medzi Trnavou a Zelenčom.

Podľa vyjadrenia hovorcu TTSK Patrika Velšica odbor dopravnej politiky Trnavského samosprávneho kraja predpokladá s finančnými nákladmi na oba projekty vo výške takmer 2,5 milióna eur.

smolenice-cesta
Ulica SNP v Smoleniciach

zelenec-cesta
Cesta medzi Trnavou a Zelenčom

ILUSTRAČNÉ FOTO: Google

Oprava týchto úsekov bude financovaná z vlastného rozpočtu samosprávneho kraja. Prekážkou pri realizácii vyššie uvedených akcií v tomto roku je nedostatok finančných zdrojov na ich krytie. Platí to pre oblasť vlastných, teda daňových príjmov, aj pre oblasť cudzích zdrojov.,“ uviedol Velšic.

Pre oba úseky má TTSK vypracovanú projektovú dokumentáciu. Na približne 2300-metrovom úseku medzi Trnavou a Zelenčom plánujú vynaložiť na rekonštrukciu povrchov cesty, odvodnenie a zosilnenia krajníc 1,47 milióna eur.

Predpokladané náklady na rekonštrukciu 2,3 kilometra dlhého úseku cesty v Smoleniciach dosiahnu približne 995-tisíc eur.

V roku 2013 plánuje TTSK podať žiadosť o nenávratný finančný príspevok v rámci Regionálneho operačného programu na opravu ciest II. a III. triedy v dĺžke viac ako 33 kilometrov,“ poznamenal P. Velšic.

V rokoch 2008 – 2011 zrekonštruoval Trnavský samosprávny kraj celkom 486 kilometrov ciest, čo predstavuje z celkovej dĺžky 1594 kilometrov ciest II. a III. triedy takmer tretinu.

Celkové investície dosiahli 52,3 milióna eur, z toho 50 miliónov eur získal kraj z bankového úveru a prostriedkov EÚ, 2,3 milióna použil z vlastných zdrojov.

Ulož ako PDF
Napísal 29. januára 2013 13:50. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava, Z regiónu. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Rekonštrukcie ciest z Trnavy do Zelenča a v Smoleniciach narážajú na nedostatok peňazí”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.