reklama

V rámci veľkej rekonštrukcie ciest I. triedy opravia cestári aj juhovýchodnú časť obchvatu

V rámci nedávno spusteného celoslovenského projektu opráv ciest I. triedy nazvaného Eliminácia bezpečnostných rizík na cestách I. tried sa dočkajú rekonštrukcií významných cestných ťahov aj vodiči v Trnave a okolí.

Do konca jari 2013 by mali byť zrekonštruované hneď tri dôležité cestné ťahy v dotyku mesta.

Slovenská správa ciest plánuje v rámci projektu kompletne zrekonštruovať štvorkilometrový úsek cesty medzi Hrnčiarovcami nad Parnou a Cíferom (investícia 1,1 milióna eur), obnovy sa dočká aj 13 kilometrov cesty medzi Trnavou a Trstínom (2,5 mil. eur), a tiež šesťkilometrový úsek juhovýchodného obchvatu medzi Modrankou a Bučianskou cestou v investičnom náklade 1,14 milióna eur.Stavebné práce na úseku Hrnčiarovce-Cífer začali pred týždňom. Viacerí z vás nás upozornili, že dočasné značenie upozorňujúce na práce na vozovke je už niekoľko dní spadnuté vedľa cesty a mnohí vodiči preto nabiehajú nevedomky do hlboko vyfrézovanej cesty veľkou rýchlosťou

Masívna rekonštrukcia sa dotkne celkom 570 kilometrov ciest I. triedy v rámci celého Slovenska. Vo vzdialenejšom regióne je naplánovaná aj obnova povrchov hlavných ťahov v mestách Piešťany či Sereď.

V rámci komplexnej obnovy dôležitých dopravných tepien plánuje Slovenská správa ciest po vyfrézovaní položiť nové povrchy, zlepšiť vodný režim cestného telesa, inštalovať nové štrukturované plastové vodorovné značenie, osadiť merače rýchlosti, teplôt, meteostanice, cestné gombíky, plašiče zveri, zvodidlá a umiestniť zvislé dopravné značenie podľa najnovších predpisov.

Ulož ako PDF
Napísal 23. mája 2012 13:39. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “V rámci veľkej rekonštrukcie ciest I. triedy opravia cestári aj juhovýchodnú časť obchvatu”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.