reklama

Zoznam ciest v Trnave a okolí, ktoré sa majú dočkať rekonštrukcie v budúcom roku

Investície do rekonštrukcií mostov a ciest druhej a triedy na území Trnavského samosprávneho kraja majú presiahnuť v roku 2021 desať miliónov eur. V okrese Trnava plánje župa opraviť sedem úsekov ciest a dva mosty.

Rekonštrukcia sa má v roku 2021 týkať úsekov ciest III. triedy medzi Košolnou a Dolnými Orešanmi v dĺžke 3,1 kilometra, trojkilometrového úseku z Dechtíc na Dobrú Vodu či cesty v dĺžke 4,2 kilometra od Brestovian do Dolných Lovčíc.

V obci Jaslovské Bohunice plánuje župa opraviť cestu s dĺžkou 600 metrov, Bučanoch časť pri Mlyne v dĺžke 340 metrov.

Ilustračné foto

Do budúceho roka prechádza rekonštrukcia šesťkilometrovej cesty z Naháča cez Horné Dubové po križovatku pri sušičke v Dolnom Dubovom.

TTSK plánuje v roku 2021 zrekonštruovať aj poškodenú komunikáciu v úseku Bernolákova – Koniarekova – Zavarská v Trnave.

Opravovať budú aj dva mosty – jeden v Trnave a druhý v Horných Orešanoch.

V roku 2020 opravili v kraji takmer 60 km ciest

V roku 2020 Trnavský samosprávny kraj opravil podľa aktualizovaných informácií takmer 60 kilometrov ciest II. a III. triedy v rámci 37 úsekov, 33 z nich župa zrekonštruovala zo svojich kapitálových výdavkov, štyri úseky boli zmodernizované zo zdrojov Európskej únie.

Vo verejných súťažiach sa župe podarilo znížiť cenu prác o viac ako polovicu. Predpokladané hodnoty zákaziek boli na úrovni viac ako 9 mil. eur, pričom konečná cena dosiahla po verejnom obstarávaní výšku 4,3 milióna eur.

Stavebné práce prebehli aj na 16 pridaných úsekoch v tomto roku. Na troch z nich ešte rekonštrukcie prebiehajú, nakoľko boli zistené nedostatky. Počas priaznivých poveternostných podmienok bude na časti úsekov kompletne dokončené vodorovné dopravné značenie.

„Ľudia dostali k dispozícii kvalitnejšie a hlavne bezpečnejšie cesty. Inak tomu nebude ani na budúci rok. V nasadenom tempe budeme pokračovať. V rozpočte počítame s 10 miliónmi na 51 ďalších investícií. Pôjde o 34 úsekov ciest a 17 mostov,“ uviedol župan Viskupič.

INFO
TTSK vlastní cesty o celkovej dĺžke 1 604 km, z toho cesty II. triedy v dĺžke 536 km a cesty III. triedy v dĺžke 1 068 km.
Na cestách II. triedy sa nachádza 385 mostov.
Okrem ciest vo vlastníctve TTSK sa na území kraja nachádzajú diaľnice, ktoré spravuje Národná diaľničná spoločnosť a cesty I. triedy, ktoré spravuje Slovenská správa ciest. Miestne komunikácie sú vo vlastníctve obcí a miest.

Ulož ako PDF
Napísal 18. decembra 2020 8:18. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Zoznam ciest v Trnave a okolí, ktoré sa majú dočkať rekonštrukcie v budúcom roku”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.