reklama

Rekonštrukcia cesty na Havran aj úsek Dolné Lovčice – Brestovany sú hotové. Obnovy sa v tomto roku sa majú dočkať aj ďalšie cesty v okolí Trnavy

V uplynulých dňoch dokončil Trnavský samosprávny kraj rekonštrukcie dvoch úsekov ciest. Nový asfalt dostal horský priechod Havran nad Piešťanmi a úsek z Dolných Lovčíc do Brestovian. Župa plánuje v tomto roku opraviť aj niekoľko ďalších komunikácií v okolí Trnavy.

Horský priechod Havran je zrekonštruovaný od intravilánu obce Banka po vrchol priechodu na hranici s Nitrianskym krajom. Stavebné práce trvali od februára minulého roka.

„Prejazd z Trnavského do Nitrianskeho kraja cez Piešťany a horský priechod Havran spĺňa parametre modernej komunikácie. Zmodernizovaná cesta II. triedy znesie väčšiu dopravnú záťaž, a zároveň je vďaka novým zvodidlám, odvodneniu a stabilizácii svahov oveľa bezpečnejšia. Som rád, že v tomto regióne ide za krátky čas už o druhú významnú eurofondovú investíciu po modernizácii Krajinského mosta,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič.


Nový povrch na Havrane

FOTO: TTSK

V polovici mája 2022 dokončili aj rekonštrukciu úseku Dolné Lovčice – Brestovany v dĺžke 4,2 kilometra. Obnovená cesta je od vjazdu do Dolných Lovčíc v smere zo Zavara cez celú obec až po koniec obce Brestovany.

Počas tohtoročnej jari prebehla aj rekonštrukcia cesty úseku Sokolovce a Jalšové, ktoré sa nachádzajú na cestnom ťahu II. triedy medzi Hlohovcom a Piešťanmi. Motoristi už využívajú aj obnovený most nad diaľnicou D1 pri Piešťanoch v smere na Trebatice.

Jednou z najväčších investičných akcií v oblasti cestnej dopravy v roku 2022 má byť rekonštrukcia takmer šesťkilometrového úseku cesty II. triedy 502.

Ide o cestu pod Malými Karpatmi, dotknutý úsek, ktorého sa týka obnova, začína za obcou Doľany na hranici Bratislavského a Trnavského kraja, pokračuje cez Dolné Orešany a končí na okraji Horných Orešian.


Opravená cesta v Brestovanoch

FOTO: trnava-live.sk

V okrese Trnava plánuje TTSK zrekonštruovať aj cestu medzi Špačincami a Jaslovskými Bohunicami v úseku s dĺžkou tri kilometre. Vybraný úsek začína na konci Špačiniec pri križovatke smer Dolné Dubové – J. Bohunice a končí sa asi 700 metrov pred Jasovskými Bohunicami.

Ďalším zrenovovaným úsekom má byť cesta II/502 Medzi Naháčom a Dechticami. Rekonštrukcia sa má týkať úseku so začiatkom v obci Naháč a ukončením približne 600 metrov pred vjazd do Dechtíc. Celková dĺžka rekonštrukcie je takmer 3,9 kilometra.


Cestári aktuálne pracujú aj na vyše 3-kilometrovom úseku cesty z Trstína po Bielu Hore na hranici okresov Trnava a Senica

FOTO: trnava-live.sk

Ulož ako PDF
Napísal 24. mája 2022 11:49. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.