reklama

TTSK podpísal zmluvu na rekonštrukciu horského priechodu Havran. Práce majú trvať do jesene 2021

Trnavský samosprávny kraj (TTSK) podpísal na konci augusta 2020 zmluvu na rekonštrukciu 4,5 km úseku cesty na horskom priechode Havran. O zákazku sa vo verejnej súťaži uchádzalo 14 stavebných spoločností. Víťazom s najnižšou predloženou ponukou v hodnote 2,2 milióna eur s DPH sa stala spoločnosť Swietelsky-Slovakia.

Tender na rekonštrukciu horského priechodu Havran v predpokladanej hodnote 4,3 milióna eur s DPH vyhlásila trnavská župa v apríli 2020. Štrnásť záujemcov predložilo cenové ponuky v rozpätí od 2,2 do 3,6 milióna eur s DPH.

Zmluva s víťazným uchádzačom uvádza, že župa odovzdá stavenisko zhotoviteľovi do 30 pracovných dní od nadobudnutia účinnosti zmluvy, termín začatia stavebných prác je zmluvne stanovený do 30 pracovných dní od odovzdania staveniska.

Stavebné práce majú trvať 12 mesiacov, cesta by tak mala byť hotová v priebehu jesene 2021.

Reprofoto: Google Street View

Horský priechod Havran sa nachádza za obcou Banka pri Piešťanoch v smere na Topoľčany.

Rekonštrukcia cesty II. triedy začne v intraviláne obce na križovatke ulíc Topoľčianska – Bananská a bude pokračovať až po vrchol na hranicu s Nitrianskym samosprávnym krajom a okresom Topoľčany.

Investičná akcia bude financovaná z nenávratných finančných prostriedkov Integrovaného regionálneho operačného programu Európskej únie a z zdrojov TTSK.

Cieľom rekonštrukcie a modernizácie je zvýšenie únosnosti vozovky oproti súčasnosti, odstránenie bodových závad, úprava a zosilnenie únosnosti podložia vozovky vrátane stabilizácie svahov a krajníc, úprava odvodnenia cesty, realizácia dopravných zariadení, ktoré budú zamerané na bezpečnosť účastníkov cestnej premávky ako sú bezpečnostné zvodidlá a záchytné prvky či inštalácia moderných prvkov pasívnej bezpečnosti.

Ako vyplýva z projektovej dokumentácie, na ceste II/499 sa vyskytujú priečne a pozdĺžne nerovnosti, prepady a pokles vozovky. V celom úseku sú prevalené a poškodené zvodidlá, z čoho vyplýva ich pokles úrovne zachytenia až nefunkčnosť.

Vodorovné a zvislé dopravné značenie je zastaralé, priekopy nefunkčné a v určitých úsekoch sú zasypané alebo sa vôbec sa nenáchádzajú.

Ulož ako PDF
Napísal 7. septembra 2020 8:47. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “TTSK podpísal zmluvu na rekonštrukciu horského priechodu Havran. Práce majú trvať do jesene 2021”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.