reklama

TTSK pripravuje rekonštrukciu horského priechodu Havran za štyri milióny eur

Trnavský samosprávny kraj (TTSK) pripravuje rekonštrukciu 4,5 km úseku cesty na horskom priechode Havran. Predpokladané náklady investičnej akcie sú 4,3 milióna eur s DPH.

Horský priechod Havran sa nachádza za obcou Banka pri Piešťanoch v smere na Topoľčany.

Rekonštrukcia cesty II. triedy začne v intraviláne obce na križovatke ulíc Topoľčianska – Bananská a bude pokračovať až po vrchol na hranicu s Nitrianskym samosprávnym krajom a okresom Topoľčany.

Reprofoto: Google Street View

Trnavský samosprávny kraj zverejnil začiatkom apríla 2020 súťažné podklady pre dodávateľa stavebných prác.

Uchádzači môžu svoje ponuky do verejnej súťaže posielať do 7. mája 2020. Predpokladaná hodnota diela je 3,6 milióna eur bez DPH (4,3 mil. s DPH).

Stavebné práce majú byť ukončené 12 mesiacov od podpísania zmluvy s víťazným uchádzačom.

Investičná akcia bude financovaná z nenávratných finančných prostriedkov Integrovaného regionálneho operačného programu Európskej únie a z zdrojov TTSK.

Cieľom rekonštrukcie a modernizácie je zvýšenie únosnosti vozovky oproti súčasnosti, odstránenie bodových závad, úprava a zosilnenie únosnosti podložia vozovky vrátane stabilizácie svahov a krajníc, úprava odvodnenia cesty, realizácia dopravných zariadení, ktoré budú zamerané na bezpečnosť účastníkov cestnej premávky ako sú bezpečnostné zvodidlá a záchytné prvky či inštalácia moderných prvkov pasívnej bezpečnosti.

Ako vyplýva z projektovej dokumentácie, na ceste II/499 sa vyskytujú priečne a pozdĺžne nerovnosti, prepady a pokles vozovky. V celom úseku sú prevalené a poškodené zvodidlá, z čoho vyplýva ich pokles úrovne zachytenia až nefunkčnosť.

Vodorovné a zvislé dopravné značenie je zastaralé, priekopy nefunkčné a v určitých úsekoch sú zasypané alebo sa vôbec sa nenáchádzajú.

Ulož ako PDF
Napísal 5. apríla 2020 23:02. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.