reklama

Trnavská župa získala vyše 4 milióny eur na rekonštrukciu cesty medzi Doľanmi, Dolnými a Hornými Orešanmi

Trnavský samosprávny kraj uspel so žiadosťou o nenávratný finančný príspevok vo výške 4,1 milióna eur na rekonštrukciu cesty II. triedy II/502 pri Dolných Orešanoch pod Malými Karpatmi. Aktuálne župa vyhlásila verejné obstarávanie na zhotoviteľa stavebných prác.

„Naplno využívame dobiehajúce programové obdobie. Od začiatku tohto roka sme získali už 14,4 milióna eur z eurofondov. V ostatných mesiacoch sme boli úspešní s tromi projektami na rekonštrukciu regionálnych ciest a mostov v celkovej výške 11,5 milióna eur. Z toho 4,1 milióna eur použijeme na modernizáciu 5,7-kilometra dlhého úseku pri Dolných Orešanoch, ktorý už je v zlom stave. So začiatkom realizácie stavebných prác začneme po kontrole verejného obstarávania,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič.

Celková výška oprávnených výdavkov predstavuje 4,3 milióna eur. Z toho 217-tisíc eur tvorí povinné päťpercentné spolufinancovanie kraja.


Cesta II/502 v smere do Dolných Orešian

FOTO: trnava-live.sk

Rekonštrukcia tohto úseku je najväčšou investičnou akciou trnavskej župy do opráv ciest v roku 2022.

Modernizáciou prejde úsek s dĺžkou takmer šesť kilometrov pod Malými Karpatmi. Začína sa za obcou Doľany na hranici Bratislavského a Trnavského kraja, pokračuje cez Dolné Orešany a končí sa na okraji Horných Orešian.

Rekonštrukciou komunikácie druhej triedy sa majú odstrániť kvalitatívne nedostatky cesty tak, aby sa zlepšili jej parametre. Obnovou tiež prejde vodorovné a zvislé dopravné značenie a nainštalované budú prvky pasívnej bezpečnosti. Súčasne sa obnovia aj chodníky, pričom na niektorých miestach vzniknú nové. V obci budú upravené aj autobusové zastávky prvkami pre nevidiacich a slabozrakých.

Eurofondový projekt na realizáciu tohto zámeru pripravilo v roku 2017 predchádzajúce vedenie župy v rámci spoločného verejného obstarávania s inými krajmi. „Vykazoval však nedostatky a bol nerealizovateľný. Muselo tak byť upravené problematické majetkovo-právne vysporiadanie. Aktualizovaná bola aj projektová dokumentácia. Aktuálne vedenie župy projekt opätovne predložilo a uspelo so žiadosťou o príspevok z eurofondov,“ pripomenul Viskupič.


Úsek medzi Dolnými Orešanmi a Doľanmi

FOTO: TTSK

Ulož ako PDF
Napísal 17. augusta 2022 8:58. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.