reklama

Trnavská župa začína opravovať cesty v regióne za viac ako 13 miliónov eur

Predseda Trnavského samosprávneho kraja Jozef Viskupič odovzdal zhotoviteľom staveniská na opravy ciest v celkovej hodnote skoro 6 miliónov eur. Zhotovitelia, po ukončení prípravných prác, už môžu začať modernizovať cestu II/572 Lehnice a úsek Šoporňa -Dlhá nad Váhom.

„Teší ma, že sa nám podarilo spustiť eurofondové projekty na rekonštrukciu a modernizáciu ciest v našom kraji. Včera a dnes sme zhotoviteľom odovzdali prvé dva úseky v Lehniciach a Šoporni a finalizujeme ďalšie tri, ktoré si budú môcť firmy prebrať do konca leta a začať so stavebnými prácami,“ povedal J. Viskupič.

Projekt “Rekonštrukcia a modernizácia cesty II/572 Lehnice zlepší stavebno-technický stav cesty s dopadom na zvýšenie bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky. Projekt výrazne zlepší možnosť prístupu okolitých miest a obcí za občianskou vybavenosťou a k verejným dopravným službám.

Celková výška oprávnených výdavkov je 2,5 milióna eur. Viac ako 2,1 milióna získala župa z eurofondov, 250-tisíc eur predstavuje príspevok zo štátneho rozpočtu a 125-tisíc zaplatí TTSK z vlastných zdrojov.

Ilustračné foto

Prostredníctvom projektu Rekonštrukcia a modernizácia cesty II/573 Šoporňa -Dlhá nad Váhom bude zrekonštruovaná a modernizovaná dôležitá spojnica miest Šoporňa a Šaľa, ako komunikačné prepojenie cesty R1 Nitra –Trnava a cesty I/75 Galanta –Nove Zámky.

Zlepšením stavebno-technického stavu cesty dôjde k zvýšeniu bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky, k zníženiu nehodovosti, energetickej náročnosti dopravy, k zníženiu negatívnych dopadov na životné prostredie a zlepšia sa podmienky pre verejnú osobnú dopravu.

Náklady na obnovu cesty predstavujú 3,4 milióna eur. TTSK sa bude podieľať sumou 170-tisíc eur, spolufinancovanie zo štátneho rozpočtu je vo výške 340-tisíc eur a príspevok z eurofondov je takmer 2,9 milióna eur.

Z eurofondov plánuje župa ešte opraviť aj úseky ciest v Dolných Orešanoch, Podbranči a Krajinský most v Piešťanoch, v celkovej hodnote stavebných prác skoro 10 miliónov eur.

Zároveň TTSK opravuje aj ďalších 11 úsekov ciest v rámci kapitálových výdavkov tohtoročného rozpočtu, spolu za 3,8 milióna eur.

Ulož ako PDF
Napísal 7. augusta 2019 8:11. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

34 komentárov pre “Trnavská župa začína opravovať cesty v regióne za viac ako 13 miliónov eur”

 1. 1
  Vlado says:

  TTSK Trnava má v správe 1 599,595 km ciest, z toho 525,962 km ciest II. triedy a 1 060,758 km ciest III. triedy
  takymto tempom budem chodit o 10 rokov do prace asi iba peso.
  peniaze na opravu treba znasobit aspon 100x

 2. 2
  J Bolerovic says:

  Tempo je v poriadku, peniaze daňových poplatníkov by sa nemali požívať len na platenie ciest a policajtov. Mal by sa kraj obnovovať ako celok pamiatky, príroda atd..Mňa by by skôr zaujímalo či Automobilky a firmy, ktoré najviac preťažujú cesty či sa podieľajú rovnakou mierou na spravovaní ciest . Kedže sa jedná o peniaze najviac odsávajúcu položku. ďakujem za odpoveď..

 3. 3
  J Bolerovic says:

  Tempo je v poriadku, peniaze daňových poplatníkov by sa nemali požívať len na platenie ciest a policajtov. Mal by sa kraj obnovovať ako celok pamiatky, príroda atd..Mňa by by skôr zaujímalo či Automobilky a firmy, ktoré najviac preťažujú cesty či sa podieľajú rovnakou mierou na spravovaní ciest . Kedže sa jedná o peniaze najviac odsávajúcu položku. ďakujem za odpoveď..

 4. 4
  jano says:

  to je nič v porovnaní s odsávaním verejného priestoru a prirody pre individuálnych automobilistov . Automobilky by mali byť špeciálne zdanené! Parkoviská, cesty, ničenie životného prostredia na úkor individuálnej dopravy.

 5. 5
  :-) says:

  Citam na Sme,nejaky hundros pise :”Zatial prvy a jediny
  pozitivny pocin Valla. Vsetky ostatne hodnotim ako negativne.
  Najshorsi je projekt “burinisko po celej Bratislave”. Pozdlz cesty po Bajkalskej, Slovnaftskej a Svornosti nerastie nic iba bodlace, artemisie, abrozie, zihlava a dalsie nejsilnejsie alergeny. V okoli stavby D4R7 su doslova lany tychto burin. Vyhlasit ich za alpske luhy a pastvu pre vcielky, ako to urobil Vallo a jeho poradca pre kosenie, je nieco, za co by mali ist do basy.
  Tolko nepokoseneho svinstva v Bratislave este nebolo a to uz nieco pamatam.”
  Co nam to pripomina?

  • 5.1
   Kosenie says:

   Asi si na hlavku ale v takychto teplotach sa proste nekosi to po prve a nikto ani nechce komplet pokosene cele mesto. Hynu vcely, prehrievaju sa ulice, vzduch atd.
   Co mas ako z toho ze budu pokosene ostrovceky medzi cestami? Vizualny zazitok? Si fakt na hlavu?

   • 5.1.1
    hlava says:

    Že ste toto o nutnosti nekosiť nepapagájovali cca 6 rokov dozadu, keď terajší primeros aka Duch svatý za kosenie nenechal na Butkovi nitku suchú.To vám nie je zo seba na grcanie?

    • 5.1.1.1
     sprava says:

     O čom to hlava hovoríš veď 6 rokov je v ich ponímaní dávna minulosť, veď oni nevedia čo bolo pred dvoma dňami. Dostáva sa to do koľají 40 rokov minulého storočia, keď hnedý mor ovládol našu krajinu

    • 5.1.1.2
     Tokl says:

     Prebehli uz 3 kosby to tu nebolo nikdy akurat sa nekosili kopce tak tu netrep sprostosti .Take centrum bolo uz kosene niekolko nasobne viac. Za butka nebolo pokosene este koncom maja ocom su aj clanky tak sa preber.

   • 5.1.2
    einesoK says:

    Kosenie, ty nie si na hlávku? Alebo na hlavu?

   • 5.1.3
    Zelená says:

    ujo kosenie, “odborne sa rozumieš” všelijakým rastlinkám, keď tu rozdávaš všelijaké múdrosti. Študoval si dendrológiu? Či si len obyčajný volený orgán, ktorý je presvedčený, že keď ho teda už zvolili, tak z toho zrazu nabral rozum?
    Máme čakať aj nátery suchých tráv na zeleno? Zelená na kovovej konštrukcii letí….

   • 5.1.4
    Závlahy says:

    Ako vyzerá automatické zavlažovanie trávnika medzi VUC a zimným štadiónom v lete 2019? Minulý rok okolo toho bola veľká samochvála.

   • 5.1.5
    Trúd says:

    Ktorý včelár má v Trnave včely? Je tu taký jedinec, ktorý púšťa včely na mestskú burinu? Pod akým názvom predáva takýto med? Bodliakový?
    Včelári, prosím, hláste sa.

    • 5.1.5.1
     lss says:

     Trúd, si ty ale bez ú
     je tu taký jedinec na zelenečskej a potom v okolitých dedinách je zopár včelárov. Ono neuveríš, ale taká včela má rádius aj 3-5km. A takýto med sa nevolá bodliakový ale lúčny.
     Netreba nasilu komentovať všetko keď sa v téme nevyznáš, alebo si lenivý spraviť pár klikov na internete..

 6. 6
  helena b says:

  says . dalši depilátor : D v takýchto horučavách sa nekosí a tieš nechápem čo z toho máš asi radost, že si oholený..kosenie úplne rozomele nielen rastliny ktoré kosý ale aj hmyz . To už nieje to klasicke kosenie , ked sa chlapi s kosami zapotili na lúkach , smrad a prach to produkuje a nasledne prehriatie zeme , ktorú naopak v mestach ludia potrebujú znižovať.

  • 6.1
   Divoká lúka says:

   Milá helena b
   takže podľa teba je najlepšie všetko ponechať na prírodu, vrátane náletových burín.
   daj tip, odkiaľ si k týmto rozumom prišla. z Viedne, Budapešti, alebo Kyjeva. Prečo sú všade krásne udržiavané parky, a len tu sa začína propagovať samovývoj.
   Keď sa sem človek vráti z ľubovoľného zahraničia, má pocit, že je za stodolou pri hnojisku. Bratislava pôsobí detto, ako divoká lúka.

   • 6.1.1
    gardena says:

    Presne tak.Zrazu idu poniektori propagovat samovyvoj,pritom nedostatocne kosenie bolo pred par rokmi hejtovane prave nimi.Naco v inych mestach montuju zavlahove systemy aj na kolajiska,kruhace a rozne ostrovceky medzi cestami,ked v Trnave staci nekosit:-D
    V poslednom case tu s radostou trolluje o vcelach,tak jedna vec.Vcely vam nebudu lietat v nepokosenej zapelesenej burine,ale v upravemych kvetnych zahonoch.Nepokosena burina je akurat vyborne zazemie pre otravne komare.
    Preco mam pocit ze vo vsetkych okolitych krajinach su ostrovceky a kruhace vystavnou skrinou kazdeho mesta,len u nas nie.Riesenie? Zacat instalovat zavlahove systemy,nasadit kvety ktore vydrzia a budu kvitnut celu letnu sezonu (nie ako tulipany,2 tyzdne a potom nic).Tolko moznosti ako sa s tym da vyhrat nam ponuka okolity svet.Staci sa iba inspirovat.Drzim palce.

    • 6.1.1.1
     Torta says:

     Lenže u nás platí nasledovné:
     Polož hovno na stôl a ono si myslí, že je torta.
     Zo stola začne šíriť bludy a myslí si, že šíri voňavé múdrosti.

    • 6.1.1.2
     sukov says:

     naletová burina? ideti len o peniaze ako čitam. je fajn mať parky kosene a regulovane ale aby sme v Trnave mali všetko mechanizované a umelo presadzané je sprostosť , ktorá v konečnom dôsledku konči v peňaženkach firiem , ktoré si pilujú a likvidujú zeleň a stromy vytvarajuce kyslík. Stakými argumentami si chod komunistov otravovať do domovou dôchodcov ti magor.

     • 6.1.1.2.1
      Takto to tu je ... says:

      … keď nedáš článok podľa “očakávaní”, tak si starý komunistický magor patriaci do domova dôchodcov…

     • 6.1.1.2.2
      Šuster drž sa kopyta says:

      Ako prispejú k zlepšeniu mestskej klímy suché zanedbané trávniky, ktoré keď borci pokosia, tak miestami ostane len oholená hlina? Podmienkam sa potom prispôsobujú rastliny, ktoré tam prežijú, väčšinou sú to buriny a vychýrené bodliaky.
      Stačí ísť na južnú Moravu, aj v dedinkách je zeleň scivilizovaná, t.j. je zelená, živá, a starajú sa o ňu pracovníci, ktorí jej rozumia. Univerzálneho odborníka, ktorý sa rozumie botanike, cestám, chodníkom, parkovaniu, žurnalistike na FB, umeleckým fotografiám, novým ohniskám, atď., evidentne nezamestnávajú. Šuster drž sa kopyta, je stále platná ľudová múdrosť.
      Možno by stačilo ubrať výdavky na šuflíkové štúdie a bolo by viac financií na živú zeleň.

     • 6.1.1.2.3
      Ano says:

      Daj adresu, potrebuješ urgentnú prvú pomoc, verím že sa ťa podarí zachrániť. Pre tvoju informovanosť už v 17 storočí a ľudia snažili formovať prírodu, dôkazom sú rozsiahle parky okolo panských sídiel, arboretá atď. V dôsledku civilizačných ochorení je až 40% ľudí alergických na peľ rôznych rastlín. Tak preto sa musí mestská zeleň formovať a formovať.

      • 6.1.1.2.3.1
       Zuza says:

       Mimo parkov! Zdravý sedliacky rozum vraví ! Kosilo sa a kosí sa na záhradách a lúkách pre dobytok ! Na lúkach divo rastú bilinky do čaju hríby a žije tam množstvo pre dementa-“náletových” druhov rastlín a stromov . Len idioti kosia trávu s argumentom: preto lebo ostatní majú pokosené.Firmy, ktoré sú závislé na mestských peniazoch tak likvidujú bezhlavo zeleň menia ju na prach a staré stromy, ktoré označujú za náletové aby žmíchali z mestského rozpočtu čo najviac peňazí. Nebavíme sa teraz o parkoch ale o voľnej prírode v mestách, ktorá sa má podla mňa nehať niekde aj bez zásahu úradníkov, čurák . čo sa týka alergií tie vznikajú kvôli smogu v meste a ten vytvárajú autá a zle organizovaný ekologický prístup ku krajine, ktorí je podmienený len industrializácii, ktorú tu prezentuješ ako dement.

       • 6.1.1.2.3.1.1
        Slusnost says:

        curak,magor,dement,to su ake oslovenia?Ked napise niekto iny nazor,preco musi byt okamzite takto oznaceny?Neviete prijat iny nazor a hned vypustate jedovate sliny.Toto su ti “slusni” ludia :-)
        Neskutocne si seriete na hlavu.Ked tu teraz obhajujete naletove buriny a ich prirodzene zachovanie bez kosenia,naco ste potom par rokov dozadu saskovali kosenim napr. na Kalvarii? Aha,isli volby…

        • 6.1.1.2.3.1.1.1
         Rool says:

         Kalvaria sa kosi stale, centrum niekolko nasobne viac ako predtym co chces viac este? Tento rok uz prebehli 3 kosby a teraz su pokosene vsetky kopce aj tie tvoje bodliaky. Kosby sa budu menit pod vplyvom klimatickych zmien tak aby nebolo vsetko suche. Planuju sa tak ako za vuc, ci na holeho a halenarskej ci v centre zavlahy , mesto sa snazi vysutazit vrty novych studni ale zatial neuspene takze to asi chvilu este potrva. Dalej prejde kosenie pod mestsku firmu co posledne 4 roky nedovolili pani kdh+smer takze sluzby budu flexibilnesie a nie predazene ako u extrenych firiem.

         • 6.1.1.2.3.1.1.1.1
          ?????? says:

          Zrejme máte informácie:
          Ako aktuálne funguje automatické zavlažovanie na ploche pod Agátkou (od hokejoveho štadióna smerom k VUC)?

          • 6.1.1.2.3.1.1.1.1.1
           Rool says:

           Netusim. Teraz sa tam robia nejake prace. Skus napisat na mesto

       • 6.1.1.2.3.1.2
        Zuze says:

        Zuza, v mladosti si bola zrejme veľmi chytrým dieťaťom, pravdepodobne vo veku štyroch rokov si mala už toľko rozumu, čo máš teraz.
        Pevne verím, že nie si komunálnym orgánom, jeden však nevie… Ak si, daj vedieť, pripravíme sa na to že nám tu vznikne Sherwoodsky les. Náletové rastliny chránené, homlesákov tu máme tiež dosť, keď to dáme dokopy, ideálne podmienky pre Sherwood.
        Na záver dobrá rada: choď sa oholiť!!!

        • 6.1.1.2.3.1.2.1
         Zuza says:

         cca chod do zahraničia a nauč sa pracovať aj mimo cicanie peňazí z mesta .A je to cicač kosenia.

         • 6.1.1.2.3.1.2.1.1
          XX says:

          Zuza, tebe bude lepšie na salaši pri stodole. Večer, keď výjdeš z koliby von, pri pohľade na mesiačik sa môžeš za stodolou nastojáka v kľude vymočiť, prípadne aj pohnojiť záhon lúčnych rastlín. Vieš, toto sa zatiaľ v meste nezvykne. Raz za mesiac zbehneš do osady Maru opáčiť. Dobré nie? Porozmýšľaj.

       • 6.1.1.2.3.1.3
        Ano says:

        Pokiaľ ti niečo chýba na ulici SNP je predajňa, hrúbku, dĺžku si vyberieš podľa potreby. Určite si vyberieš. Druhá možnosť že zabojuješ o flek na Mikovínyho. Po jarnej čiastočnej rekonštrukcii je prevádzka obnovená. Tvoj argument že si z Trnavy konkurencia určite pochopí a dajú ti najlepší flek. Tu je možnosť aj ušetriť a dobre zarobiť.Po nástupe do funkcii Nero ako prvý krok zriadil mestskú čatu koscov a predstav si nie s kosami ale drahými neekologickými kosačkami. Kosia teraz už obstojne ale trvalo to cca 4 roky,ďalší problém je počasie , keď prší. Tento rok máj a čiastočne jún. Takže keďže sa využíva fond pracovnej doby približe na polovicu, ostatné je réžia v normálnej firme je to náklad kosenia v mestskej to ide do stratena v rozpočte. Tam je priestor na skryté náklady. Záverom o niektorých chorobách sa hovorí ako o civilizačných a keďže civilizácia je v dnešnom ponímaní minimálne 5000 rokov preto faraóni zomierali na rakovinu a knieža pod Tatrami na žltačku typu B.

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.