reklama

Župa získala 1,2 milióna eur na vybudovanie vyše päťkilometrového úseku Vážskej cyklomagistrály medzi Šúrovcami a Siladicami

Trnavský samosprávny kraj uspel so žiadosťou o nenávratný finančný príspevok na výstavbu 5,4-kilometra dlhého úseku Vážskej cyklomagistrály zo Šúroviec po most v Siladiciach. Z Integrovaného regionálneho operačného programu župa získala 1,2 milióna eur. Začiatok výstavby predpokladá župa po ukončení verejného obstarávania na jar 2023. Trvanie prác by nemalo presiahnuť päť mesiacov.

„Uspeli sme so žiadosťou o eurofondy na výstavbu ďalšieho úseku Vážskej cyklomagistrály. Doposiaľ sme získali dva milióny eur na výstavbu troch úsekov tejto nadregionálnej trasy v celkovej dĺžke 11 kilometrov. Najnovšie nám bolo schválených 1,2 milióna eur, za ktoré postavíme 5,4 kilometra dlhú časť zo Šúroviec po most v Siladiciach. Plynulo tak nadviažeme na 1,7-kilometrovú trasu zo Serede do Šúroviec, ktorú plánujeme postaviť ešte tento rok,“ avizoval trnavský župan Jozef Viskupič.

Ako doplnil, župa pripravuje žiadosti o eurofondy na úseky spájajúce Šúrovce, Horné Zelenice a Hlohovec v celkovej dĺžke takmer osem kilometrov.


Cyklomagistrála povedie po násype hrádze

Ilustračné foto: trnava-live.sk

Okrem asfaltového povrchu a príslušného dopravného značenia na tomto úseku pribudnú aj prvky doplnkovej cyklistickej infraštruktúry.

Pôjde o cyklistické odpočívadlo, ktoré bude vybavené hromozvodom, drevenými cyklistickými stojanmi, lavičkami a informačnou tabuľou. Na cyklotrase sa bude nachádzať aj počítadlo cyklistov. Župa sa na projekte bude podieľať päťpercentným spolufinancovaním.

Vážska cyklomagistrála je významnou diaľkovou cykloturistickou magistrálou spájajúcou Strečno a Komárno. Väčšinou vedie po udržiavanej hrádzi rieky Váh, ktorej správcom je Slovenský vodohospodársky podnik.

Koncom mája 2022 odovzdala trnavská župa do užívania 3,6-kilometrový úsek Vážskej cyklomagistrály medzi hranicou Trenčianskeho a Trnavského kraja a Železným mostom v Piešťanoch.

Trnavská župa pripravuje aj výstavbu cyklotrasy od automobilky Stellantis do Zavara, vrátane samostatnej lávky ponad diaľnicu D1.

Práve výstavba bezpečnej cyklocesty z Trnavy do Zavara a následne do Šúroviec má zabezpečiť pripojenie Trnavy na Vážsku cyklomagistrálu.

Magistrála vedie mimo bežných komunikácií určených pre motorové vozidlá, pretože je umiestnená na jestvujúcej hrádzi brehov rieky Váh.

Trenčiansky samosprávny kraj už vybudoval úsek spájajúci Hornú Stredu s Novým Mestom nad Váhom v dĺžke 13,4 kilometra, ako aj trasu s dĺžkou viac ako 20 km, vďaka čomu môžu cyklisti pokračovať po cyklomagistrále z Piešťan až do Trenčína.

V kraji funguje aj 4 km dlhý úsek Púchov – Nosická priehrada.


Zdroj: TTSK

Ulož ako PDF
Napísal 5. augusta 2022 11:46. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.