reklama

Kraj pripravuje rekonštrukciu cesty medzi Trstínom a Naháčom. Začnú zrejme na jar 2015

Trnavský samosprávny kraj pripravuje v rámci projektu Rekonštrukcia ciest lokality Biela Hora opravu 2,5-kilometrového úseku cesty II. triedy medzi Trstínom a Naháčom.

Rekonštrukcia bude pozostávať zo zosilnenia podložia vozovky, modernizácie vodorovného a zvislého dopravného značenia, úpravy priekop a položenia nového asfaltového koberca.

Vo verejnej súťaži na dodávateľa stavebných prác uspela spoločnosť Cesty Nitra, a.s.

„Dokumentácia z verejného obstarávania bola predložená na Úrad pre verejné obstarávanie za účelom kontroly. Následne, po kladnom výsledku kontroly, môže byť uzatvorená Zmluva o dielo s dodávateľom stavebných prác a uskutočniť sa samotná realizácia projektu. Termín realizácie bude závisieť od výsledku kontroly úradu a podpísania Zmluvy o dielo. Ak sa tak stane, práce by mohli začať na jar 2015,“ priblížil hovorca Trnavského samosprávneho kraja Patrik Velšic.

trstin-nahac1
Pohľad od Naháča smerom na Trstín

Reprofoto: Google Street View

Predpokladané náklady na rekonštrukciu predstavujú 792 000 eur s DPH, 85 % nákladov bude hradených z prostriedkov EÚ, 10 percent zo štátneho rozpočtu a 5 percent z rozpočtu kraja.

„Vplyvom intenzity premávky je povrch cesty v zlom stavebno-technickom stave s množstvom výtlkov. Na úseku cesty sa vyskytujú priečne, pozdĺžne a sieťové trhliny a poklesy vozovky. Kryt vozovky je rozpadnutý. Mimo obce sú krajnice vozovky vyššie ako okraj vozovky, čo spôsobuje zatekanie vody pod vozovku, zvislé a vodorovné dopravné značenie je zastarané, niekde absentuje,“ zdôvodňuje sa v predloženom projekte.

Cieľom projektu je obnova, modernizácia a celkové zlepšenie stavebno-technického stavu úseku cesty II. triedy.

Rekonštrukcia bude pozostávať z celkovej výmeny krytu vozovky, dosypania, prípadne zarezania krajníc, prehĺbenia, obnovy a vyčistenia priekop, modernizácie dopravného značenia, osadenia dopravných subsystémov a úpravy porastov na cestnom pozemku.

Ulož ako PDF
Napísal 26. novembra 2014 8:43. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.