reklama

Kraj pripravuje rekonštrukciu cesty na Zeleneč, od mesta chcel pozemky za euro

Kvôli pripravovanej rekonštrukcii cesty III. triedy medzi Trnavou a Zelenčom požiadal Trnavský samosprávny kraj (TTSK) mesto Trnava o predaj pozemku s rozlohou takmer 13-tisíc metrov štvorcových za symbolické 1 euro.

TTSK ako investor rekonštrukcie cesty zdôvodnil žiadosť o kúpu mestského pozemku v katastri Trnavy jednou z požiadaviek v rámci stavebného konania, ktorá hovorí o zdokladovaní vzťahu k pozemku zabraného stavbou.

Majetková komisia pri mestskom zastupiteľstve v decembri minulého roka vo svojom stanovisku vyjadrila súhlas s použitím pozemku pre účely stavby a odporučila „zvážiť predaj pozemku s ohľadom na pripravovanú výstavbu južného obchvatu mesta„.

tt-zelenec
Rekonštrukcie cesty sa vodiči dočkajú asi už v tomto roku

Ilustračné foto: Google Street View

K definitívnemu majetkovoprávnemu usporiadaniu pozemku pristúpi mesto Trnava na základe porealizačného zamerania stavby rekonštrukcie cesty.

V januári tohto roka TTSK s návrhom súhlasil a navrhol mestu uzatvorenie Zmluvy o budúcej zmluve o bezodplatnom zriadení vecného bremena, na základe ktorej zdokladuje v stavebnom konaní právo na užívanie pozemku.

Majetková komisia s týmto návrhom súhlasí a po skolaudovaní zrekonštruovanej cesty III/06118 Trnava – Zeleneč na základe porealizačného geometrického plánu zriadi bezodplatné vecné bremeno v prospech Trnavského samosprávneho kraja.

Na rekonštrukciu zničeného vyše dvojkilometrového úseku čakajú vodiči už niekoľko rokov. Oprava rozbitej cesty by sa mala po niekoľkých odkladoch uskutočniť v roku 2014.

Predbežné náklady vyčíslili na 1,5 milióna eur.

Pred samotným štartom stavebných prác potrebuje TTSK ukončiť povoľovací proces, získať stavebné povolenie a nájsť dodávateľa.

Ulož ako PDF
Napísal 17. februára 2014 14:38. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Kraj pripravuje rekonštrukciu cesty na Zeleneč, od mesta chcel pozemky za euro”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.