reklama

Kraj pripravuje rekonštrukciu cesty na Zeleneč, od mesta chcel pozemky za euro

Kvôli pripravovanej rekonštrukcii cesty III. triedy medzi Trnavou a Zelenčom požiadal Trnavský samosprávny kraj (TTSK) mesto Trnava o predaj pozemku s rozlohou takmer 13-tisíc metrov štvorcových za symbolické 1 euro.

TTSK ako investor rekonštrukcie cesty zdôvodnil žiadosť o kúpu mestského pozemku v katastri Trnavy jednou z požiadaviek v rámci stavebného konania, ktorá hovorí o zdokladovaní vzťahu k pozemku zabraného stavbou.

Majetková komisia pri mestskom zastupiteľstve v decembri minulého roka vo svojom stanovisku vyjadrila súhlas s použitím pozemku pre účely stavby a odporučila „zvážiť predaj pozemku s ohľadom na pripravovanú výstavbu južného obchvatu mesta„.

tt-zelenec
Rekonštrukcie cesty sa vodiči dočkajú asi už v tomto roku

Ilustračné foto: Google Street View

K definitívnemu majetkovoprávnemu usporiadaniu pozemku pristúpi mesto Trnava na základe porealizačného zamerania stavby rekonštrukcie cesty.

V januári tohto roka TTSK s návrhom súhlasil a navrhol mestu uzatvorenie Zmluvy o budúcej zmluve o bezodplatnom zriadení vecného bremena, na základe ktorej zdokladuje v stavebnom konaní právo na užívanie pozemku.

Majetková komisia s týmto návrhom súhlasí a po skolaudovaní zrekonštruovanej cesty III/06118 Trnava – Zeleneč na základe porealizačného geometrického plánu zriadi bezodplatné vecné bremeno v prospech Trnavského samosprávneho kraja.

Na rekonštrukciu zničeného vyše dvojkilometrového úseku čakajú vodiči už niekoľko rokov. Oprava rozbitej cesty by sa mala po niekoľkých odkladoch uskutočniť v roku 2014.

Predbežné náklady vyčíslili na 1,5 milióna eur.

Pred samotným štartom stavebných prác potrebuje TTSK ukončiť povoľovací proces, získať stavebné povolenie a nájsť dodávateľa.

Ulož ako PDF
Napísal 17. februára 2014 14:38. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Kraj pripravuje rekonštrukciu cesty na Zeleneč, od mesta chcel pozemky za euro”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.