reklama

SSC pripravuje rekonštrukciu desaťkilometrového úseku cesty I/61 medzi Bučanmi a Madunicami

Slovenská správa ciest (SSC) pripravuje rekonštrukciu desaťkilometrového úseku cesty I. triedy č. 61 v úseku od Bučian do Maduníc.

Riešený úsek cesty I/61 začína pred obcou Bučany, pokračuje v smere na Trakovice, ponad diaľnicu D1 pri Červeníku a končí za železničným mostom na križovatke necelý kilometer pred obcou Madunice.

Slovenská správa ciest si v roku 2016 nechala vypracovať Ústavom súdneho inžinierstva Žilinskej univerzity v Žiline bezpečnostnú inšpekciu tohto úseku

Ako vyplýva z vypracovanej správy, „na niektorých miestach je potrebná výmena krycej asfaltovej vrstvy. Pre potvrdenie požiadaviek na rozsah rekonštrukcie vozovky je potrebné vykonať diagnostiku asi 20 percent podložia z výmery úseku. Potrebné je zabezpečiť zvýšenie únosnosti vozovky, úpravu a spevnenie krajnice a priekopy. Dôležitú pozornosť je potrebné venovať odvodneniu telesu vozovky,“ uvádza sa v správe.

Ústav súdneho inžinierstva Žilinskej univerzity tiež okrem iného konštatuje, že približne 75% kontrolovaného úseku z hľadiska drsnosti vozovky je v nevyhovujúcom stave, z hľadiska pozdĺžnej rovinatosti nevyhovuje 38 percent z dĺžky úseku.

V riešenom 10-kilometrovom úseku sa nachádza sedem mostov s dĺžkou od 4,5 do 68,2 metra. Jeden z nich vyhodnotil ústav ako bezchybný, tri sú v dobrom a tri v uspokojivom stave.

FOTO: SSC / Ústav súdneho inžinierstva Žilinskej univerzity


Dotknutý úsek vyznačený na mape

ZDROJ: Google Maps

Podľa informácií hovorkyne Slovenskej správy ciest Lucie Karelovej aktuálne ešte nie je ukončené verejné obstarávanie na spracovanie dokumentácie pre stavebné povolenie a dokumentácie na ponuku pre výber zhotoviteľa stavebných prác.

„Bližšie informácie o termínoch začatia výstavby, postupe stavebných prác, prípadnej etapizácii a s tým súvisiacich čiastočných, resp. úplných uzávierkach, ako aj o predpokladaných orientačných nákladoch na realizáciu stavebných prác, budú známe až po vydaní stavebného povolenia a výbere zhotoviteľa stavebných prác,“ uviedla Lucia Karelová.

Stavba bude financovaná z Európskych štrukturálnych a investičných fondov a štátneho rozpočtu SR.

Projekt modernizácie cesty I/61 zabezpečí odstránenie nevyhovujúceho technického stavu cestného telesa v podobe rekonštrukcie a modernizácie cesty, mostných objektov, stavebných úprav križovatiek, ale aj osadením dopravných technologických zariadení.

Súčasťou rekonštrukcie bude nevyhnutná úprava cestnej zelene, odvodnenia či vyvolané úpravy inžinierskych sietí.

FOTO: SSC / Ústav súdneho inžinierstva Žilinskej univerzity

Ulož ako PDF
Napísal 14. februára 2019 16:08. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava, Z regiónu. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “SSC pripravuje rekonštrukciu desaťkilometrového úseku cesty I/61 medzi Bučanmi a Madunicami”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.