reklama

Kraj vyhlásil súťaž na zimnú a letnú údržbu ciest za milióny eur na tri roky

Správa a údržba ciest Trnavského samosprávneho kraja vyhlásila verejnú súťaž na dodávateľa služieb letnej a zimnej údržby ciest. Predpokladaná hodnota zákazky je 10 miliónov eur bez DPH na obdobie troch rokov.

Do konca septembra chce Trnavský samosprávny kraj spoznať dodávateľa služieb a prác spojených s letnou aj zimnou údržbou ciest na území celého kraja.

Verejné obstarávanie sa dotýka širokej škály služieb súvisiacich s opravami a údržbou ciest.

Kritériom vyhodnocovania ponúk bude najnižšia cena.

rekon-cesta

Ilustračné foto

Dodávateľ poskytne Správe a údržbe ciest Trnavského samosprávneho kraja (SÚC TTSK) takmer dve stovky rôznych činností, ktoré sú detailne vyšpecifikované v súťažných podmienkach.

Do súťaže sú zahrnuté aj predpokladané opravy ciest ako je frézovanie povrchov, zhotovovanie podkladov a nových povrchov, ale aj menšie údržbárske práce – kosenie a čistenie odtokov, výruby, doplnenie nespevnených častí vozoviek, zametanie, čistenie dopravných značiek a podobne.

Súčasťou zmluvy sú aj práce spojené so zimnou údržbou ciest od pohotovosti až po samotné posýpanie, nakladanie a odstraňovanie snehu, osadzovanie snehových kolov či postavenie a zber snehových prekážok.

Predpokladaná hodnota zákazky je 10 miliónov eur bez DPH na obdobie troch rokov, skutočnú cenu zrejme zníži verejná súťaž.

Otváranie ponúk uchádzačov sa má uskutočniť 26. septembra 2016 v Trnave.

Cestnú sieť v správe a majetku Trnavského samosprávneho kraja tvorí spolu 1592 kilometrov ciest II. a III. triedy, ako aj 386 mostov s celkovou dĺžkou 6,2 kilometra a plochou 51-tisíc metrov štvorcových.

Okrem údržby ciest II. a III. triedy vo vlastníctve Trnavského samosprávneho kraja SÚC TTSK zabezpečuje aj údržbu štátnych ciest I. triedy na území TTSK a údržbu ciest štyroch ciest prvej triedy na území Bratislavského samosprávneho kraja na základe zmluvného vzťahu so Slovenskou správou ciest.

Časť výkonu správy a údržby ciest vykonávajú externí dodávatelia.

Ulož ako PDF
Napísal 31. augusta 2016 7:48. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.