reklama

TTSK má na zimnú údržbu takmer 1600 km ciest k dispozícii vyše 130 vodičov a šesťdesiat dispečerov

Správa a údržba ciest Trnavského samosprávneho kraja (SÚC TTSK) je personálne, technicky a materiálne pripravená na obdobie zimnej údržby ciest. Okrem údržby takmer 1600 kilometrov ciest II. a III. triedy sa bude župná organizácia starať aj o vybrané cesty I. triedy, a to na základe zmluvy so Slovenskou správou ciest.

„O zjazdnosť ciest v Trnavskom kraji sa bude počas nasledujúcej zimy starať 135 vodičov a 59 dispečerov. Na strediskách máme pripravených 5 – tisíc ton soli, 106-tisíc litrov soľanky a 3100 ton kameniva. Naďalej pokračujeme v trende zefektívňovania zimnej údržby ciest, pričom nám v tom čiastočne počasie, ale najmä optimalizácia využívania posypového materiálu a v neposlednom rade vlastná technika, ktorú využívame celoročne,“ povedal riaditeľ SÚC TTSK Dalibor Trebichalský.

Do obnovy vozového parku investoval TTTSK v uplynulých rokoch 11 miliónov eur. Išlo najmä o nákup 34 nových sypačov, 20 nových multifunkčných nosičov náradia a príslušenstva ako sú napríklad zariadenia na zametanie, vysprávky ciest alebo kosenie a mulčovanie trávy.

Ilustračné foto: trnava-live.sk

Správa a údržba ciest TTSK vykonáva zimnú údržbu prostredníctvom výjazdov z dvanástich cestmajsterských stredísk, a to z Trnavy, Bukovej, Červeníka, Piešťan, Serede, Galanty, Dunajskej Stredy, Šamorína, Veľkého Medera, Senice, Holíča a Sekúl.

Okrem cestmajsterstiev má SÚC TTSK zriadené skládky posypového materiálu vo Vojke nad Dunajom, v Rovensku a v Jablonici.

Začiatok obdobia zimnej údržby ciest je stanovený na 15. novembra 2023, no vzhľadom na priaznivé poveternostné podmienky spúšťa SÚC TTSK zimnú údržbu spravidla na prelome novembra a decembra.

V závislosti od vývoja počasia jej obdobie trvá približne do konca marca. Výkon zimnej údržby sa realizuje na základe operačného plánu, o ktorom budú informovaní krajskí poslanci na decembrovom zasadnutí Zastupiteľstva TTSK.

Telefónne číslo nonstop dispečingu zimnej údržby pre okresy Galanta, Hlohovec, Piešťany a Trnava je 033/5531 344.

Ulož ako PDF
Napísal 23. novembra 2023 9:59. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.