reklama

V horizonte dvoch rokov cestári obnovia a vymenia stovky dopravných značiek

V horizonte dvoch nasledujúcich rokov plánuje Správa a údržba ciest Trnavského samosprávneho kraja (SÚC TTSK) vymieňať, dopĺňať a inštalovať na cestách stovky nových dopravných značiek.

Podľa informácií hovorkyne SÚC TTSK so sídlom v Trnave Natálie Krištofíkovej v rámci pripravovaného zámeru dôjde k inštalácie viacerých druhov zvislého dopravného značenia.

„Ide o všetky zvislé dopravné značky v zmysle vyhlášky ministerstva vnútra, konkrétne výstražné značky, značky upravujúce prednosť a dodatkové tabuľky s tvarom križovatky, zákazové značky, prikazové značky, informatívne, prevadzkové, smerové a iné značky, dodatkové tabuľky, príslušenstvo k zvislým dopravným značkám, zvodidlá s príslušenstvom a iné dopravné značenia,“ priblížila.

Obnova a výmena dopravného značenia sa bude realizovať postupne v horizonte dvoch rokov na základe samostatných prehliadok pracovníkov správy a údržby, ale aj v rámci spoločných prehliadok SÚC TTSK a dopravného inšpektorátu.

cesta-znacka

Ilustračné foto

Financovanie projektu v predpokladanej hodnote 360 – tisíc eur s DPH bude zabezpečené z vlastných rozpočtových zdrojov Správy a údržby ciest Trnavského samosprávneho kraja.

O dodávateľovi zákazky rozhodne vyhlásené verejné obstarávanie, ktoré bude ukončené 25. mája.

„Po vyhodnotení verejnej súťaže bude SÚC TTSK zadávať čiastkové objednávky podľa potreby v horizonte dvoch rokov,“ doplnila Natália Krištofíková.

Verejná súťaž bude prebiehať formou elektronickej aukcie, kritériom je najnižšia ponúknutá cena.

Správa a údržba ciest TTSK Trnava má v správe takmer 1593 km ciest, z toho sú 528 km cesty II. triedy a 1064 km cesty III. triedy.

Okrem údržby ciest II. a III. triedy vo vlastníctve Trnavského samosprávneho kraja zabezpečuje SÚC TTSK aj údržbu štátnych ciest I. triedy na území TTSK a údržbu ciest I/2, I/61, I/62 a I/63 na území Bratislavského samosprávneho kraja na základe zmluvného vzťahu so Slovenskou správou ciest Bratislava.

Správa a údržba ciest Trnavského samosprávneho kraja spravuje 386 mostných objektov.

Svoje strediská prevádzkuje v Trnave, Červeníku, Seredi, Piešťanoch, Bukovej, Galante, Dunajskej Strede, Veľkom Mederi, Holíči, Šamoríne, Senici a Sekuliach.

Ulož ako PDF
Napísal 8. apríla 2015 16:02. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava, Z regiónu. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “V horizonte dvoch rokov cestári obnovia a vymenia stovky dopravných značiek”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.