reklama

O zimnú údržbu komunikácií v Trnave sa bude počas sezóny starať viac ako dvadsať mechanizmov

O zimnú údržbu komunikácií v Trnave za bude počas sezóny od decembra 2021 do konca februára 2022 starať viac ako dvadsať mechanizmov.

Sezóna zimnej údržby sa v Trnave oficiálne začína 1. decembra a končí sa 28. februára, v praxi však začiatok i koniec záleží na poveternostných podmienkach. Tento rok sa s úpravami zjazdnosti a schodnosti komunikácií začalo už v piatok 26. novembra, informovala hovorkyňa mesta a vedúca úseku komunikácie a marketingu Veronika Majtánová.

„Vzhľadom na silný dážď počas dňa a predpoveď mínusových teplôt v noci sme od polnoci monitorovali zjazdnosť a schodnosť a nad ránom sme dvomi chodníkovými sypačmi posypali lávky pre peších, pretože namŕzali,“ povedala riaditeľka Mestských služieb mesta Trnava Andrea Tomašovičová.

Ilustračné foto: trnava-live.sk / Patrik Pokorný

Na aktuálnu zimnú sezónu 2021/2022 je v meste pripravených 23 zásahových a pomocných vozidiel a mechanizmov a 488 ton posypového materiálu, z toho 228 ton chemického, teda priemyselnej soli, a 260 ton inertného materiálu – drveného kameniva. Zásoby bude mesto dopĺňať priebežne podľa potreby.

Zimnú údržbu zabezpečujú predovšetkým spoločnosti STEFE Trnava a I.P.R. Pezinok, ktoré majú územie mesta rozdelené na rajóny.

S pomocnými službami ako dočisťovanie ostrovčekov križovatiek, ručné a strojné čistenie zastávok či lávok pre peších a pod. vypomáhajú Mestské služby mesta Trnava (MSMT). Rozsah, spôsob a zabezpečenie zimnej údržby sa riadi operačným plánom, ktorý je zverejnený na webstránke samosprávy.

Mesto Trnava prichádza tento rok prostredníctvom Mestských služieb s novinkou – centrálnym dispečingom zimnej údržby. Jeho úlohou je jednak získavanie a spracovávanie informácií o stave a predpovediach počasia a výstrahách podľa meteorologických pozorovaní, monitoring stavu ciest, chodníkov a verejných priestranstiev, riadenie výkonu zimnej údržby na spravovaných komunikáciách a koordinácia opatrení v mimoriadnych poveternostných podmienkach, a zároveň komunikácia s verejnosťou o situácii v meste z hľadiska plynulosti dopravy a schodnosti a zjazdnosti verejných komunikácií.

Dispečersko-spravodajská služba bude spustená 1. decembra 2021, občanom bude k dispozícii na e-mailovej adrese dispecing.zu@msmt.trnava.sk, kam bude možné zasielať aj svoje pripomienky či návrhy.

„Robíme všetko pre to, aby komunikácie boli čo najbezpečnejšie a dopady nepriaznivého počasia na život v meste čo najmiernejšie. Hoci nemôžeme byť na všetkých miestach naraz, robíme maximum a prosíme ľudí o trpezlivosť a pochopenie. Dôležitá je aj ohľaduplnosť a obozretnosť na strane vodičov i chodcov, obzvlášť počas intenzívneho sneženia či poľadovice,“ pripomenula Andrea Tomašovičová.

Ulož ako PDF
Napísal 30. novembra 2021 9:19. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.