reklama

Výstavba OC ISLAND na okraji Linčianskej začne už na jar. Poznáme niekoľko zaujímavých noviniek o tomto veľkom projekte

Výstavba obchodno – komerčnej zóny ISLAND v lokalite medzi Zelenečskou a Mikovíniho ulicou na okraji Trnavy odštartuje v marci 2021. Portál trnava-live.sk o tom informovala trnavská developerská spoločnosť ISMONT prostredníctvom realitného konzultanta Andreja Matysa z RK Neoreal.

Obchodné centrum ISLAND bude spoločne s už existujúcim rezidenčným projektom MIKO súčasťou zámeru Nová Linčianska. Tieto projekty menia tvár sídliska Linčianska, vďaka čomu sa postupne sa stáva atraktívnou lokalitou pre život, nákupy a zakrátko aj pre zábavu a športové aktivity.

Začiatok výstavby OC ISLAND, ktorého súčasťou budú okrem retailových (maloobchodných) prevádzok aj administratívne priestory určené pre firmy alebo živnostníkov, bol pôvodne plánovaný o čosi skôr.

Developer projekt mierne upravoval v snahe prisposôbiť konečný výsledok čo najviac akutálnym trendom v oblastiach ako sú napríklad architektúra, dizajn, demografia lokality, životné prostredie a udržateľnosť, moderné technológie či flexibilita nájomných priestorov.

“Stavebné práce projektu OC ISLAND odštartujú v marci 2021,” sprostredkoval nám aktuálnu informáciu od developera Andrej Matys.

FOTO: Ismont

“Maloobchodný trh bol v roku 2020 zasiahnutý poklesom mobility a následným poklesom dopytu po obchodných a administratívnych priestoroch, čo sa odrazilo aj na miernom odklade spustenia výstavby OC ISLAND. Potenciálni klienti v oblasti retailu z dôvodu neistoty pre dopad pandémie koronavírusu na ich budúci vývoj presunuli otváranie nových prevádzok až na rok 2022, a tak sme sa prispôsobili situácii,” hovorí Matys.

Obchodné centrum vyrastie v postupne vznikajúcej časti Nová Linčianska.

Okrem ponuky priestorov pre maloobchodné prevádzky prinesie do tejto lokality širokú škálu variabilných administratívnych priestorov pre živnostníkov a firmy, ktoré v tejto lokalite doteraz chýbali a bolo nutné za nimi cestovať aj niekoľko kilometrov. 

Obchody, vybavenosť, služby aj zábava

Súčasťou OC ISLAND budú aj novinky v podobe maloobchodných konceptov, ktoré prinesu zážitkové nakupovanie. Vytvorené budú aj stále obľúbenejšie priestory pre tzv. pop-up obchod a pop-up predvádzací priestor. Ide o priestory na krátkodobý alebo dočasný prenájom, ktoré prinesú budúcim zákazníkom novinky trhu.

Spôsob pop-up obchodov alebo priestorov vyhľadávajú napríklad internetové obchody, mladé začínajúce firmy, predajcovia sezónneho tovaru a podobne.

V OC ISLAND si možno nájde miesto aj zasadacia miestnosť pre komunitné skupiny alebo menší kongresový priestor na krátkodobý prenájom. 

FOTO: Ismont

“Projekt OC ISLAND je pripravený stať sa útočiskom všetkých, ktorí sa tu rozhodnú pracovať alebo ho navštívia kvôli nákupom, zábave či relaxu. Chceme vytvoriť priestor pre plnohodnotnú mestskú štvrť, v ktorej obchodný komplex bude pridanou hodnotou k bytovej výstavbe MIKO, ktorá sa stále rozširuje, ale bude i dôležitým bodom na mape mesta Trnava,” predpovedá Andrej Matys.

Snahou developera a kooperujúcich subjektov je obsadiť OC nájomcami tak, aby komplexne pokrylo potreby nielen miestneho obyvateľstva.

“Radi by sme kompletný zoznam prevádzok odprezentovali až pred kolaudáciou so všetkým, čo k tomu patrí. Konkrétne v tejto chvíli môžeme potvrdiť len to, o čom sa už šepká. Obyvatelia sídliska Linčianska sa môžu tešiť na hlavných ťahúňov ako sú BILLA, DM Drogerie, ako aj nové prevádzky sietí MÄSOVÝROBA GAŠPARÍK alebo DOBRÁ PEKÁREŇ,” prezradil.

V projekte nemá chýbať ani nadštandardná občianska vybavenosť, plánujú tu usporadúvať aj veľké eventy a športové podujatia.

V blízkej budúcnosti začne aj výsadbu viac ako hektárového lesoparku v tesnom dotyku kancelársko-obchodného komplexu.

Dopravné napojenie zóny

OC ISLAND sa môže popýšiť výbornou polohou. Do komplexu je možné sa ľahko dostať z hlavných dopravných ťahov – z R1, D1 v smere od Trenčína, Bratislavy či Nitry, čo je neoceniteľná výhoda pre firmy, pre ktoré je cestovanie zamestnancov každodennou záležitosťou a tiež pre obchodné prevádzky a ich bezproblémové zásobovanie.

Okrem susediacich mestských štvrtí budú mať do ISLANDU blízko aj obyvatelia Zelenča, Modranky či Hrnčiaroviec nad Parnou.

Nezanedbateľným plusom pre lokalitu je prístupnosť mestskou hromadnou dopravou z centra mesta a z prímestských štvrtí. V projekte je zakomponovaná aj nová cyklotrasa.
 

V obchodnom centre ISLAND bude k dipozícii 272 parkovacích plôch pre automobily, z toho 72 v podzemnej garáži pod administratívnou budovou a 200 verejných parkovacích miest na vonkajších plochách, doplnil A. Matys z Neorealu.

Ďalšie vizualizácie (zdroj: ISMONT):

Ulož ako PDF
Napísal 17. februára 2021 12:14. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

6 komentárov pre “Výstavba OC ISLAND na okraji Linčianskej začne už na jar. Poznáme niekoľko zaujímavých noviniek o tomto veľkom projekte”

 1. 1
  NevecGdo says:

  Ake velke stromy tam naprojektovali, to si este pockaju kym vyrastu, ak vobec, kedze casto sa v mestach sadia nejaky odrody skoro stromov.

  Modranka sa pomaly blizi k Trnave, mozno sa v dalsom storoci aj spoja nejakou ulickou ci mostom.

  Dufam ze ta cyklocesta skonci na konci OC a ludia z Linca mozu dalej chodit pesi po ceste ked nejde bus.

  Ten nazov Island je taky vhodny do razu krajiny a podobny projektu a taktiez taky typicky slovensky. (-:

  Lincanska by potrebuvala nejaky lesopark popri Trnavke do Modranky, ved v lete okrem tych co maju zahradku v byvalom sade sa ludia nemaju kde schovat do chladku

 2. 2
  Jojo says:

  super nápad na Linčianskej prírodu

 3. 3
  kika says:

  Mne sa najviac pacia tie teplovzdusne balony na poslednej vizualizacii.

  To bude ozaj pekne, ked tam budu takto stale visiet!

 4. 4
  kika says:

  … a ako vidim, dalsie zelene strechy… ktore sa zase nikdy nezrealizuju.

 5. 5
  sprava says:

  Pôvodne tam mali byť vzducholode, len to zobrazenie by muselo byť väčšie, tak veľké ako samotná budova by bola samotná vzducholoď. Neviem či si tu uvedomujeme akú veľkú výhodu máme Trnavčania, keď už 7 rok tu šéfuje marketingový nadčlovek. Aký náskok máme pred zvyškom Slovenska, uvedomujúc si že človek si zvykne aj na šibenicu. Tlak na naše pretvorenie na hospodárske zvieratá je veľký, mne len vadí, že by som mal v uchu nosiť žltý trojuholník s dákym číslom, ktoré mne nič nehovorí. Takže žiadne plače, čo si zvolíme to máme, či už v meste alebo na Slovensku.

 6. 6
  Jojo P. says:

  Stavat bude “super” developer, ktoreho netreba menovat, ludia by mohli rozpravat o kvalite vystavby tejto firmy, o jej pristupe k vybavovaniu reklamacii a komunikacii, ktora sa nekonala, pripadne o dvihnuti ceny bytov o 30 percet a vrateni rezervacnej zalohy. Rovnako dalsie projekty bytoviek ci rodinnych domov…kvalita na urovni. Radsej drotom do oka…

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.