reklama

Výstavba OC ISLAND na okraji Linčianskej začne už na jar. Poznáme niekoľko zaujímavých noviniek o tomto veľkom projekte

Výstavba obchodno – komerčnej zóny ISLAND v lokalite medzi Zelenečskou a Mikovíniho ulicou na okraji Trnavy odštartuje v marci 2021. Portál trnava-live.sk o tom informovala trnavská developerská spoločnosť ISMONT prostredníctvom realitného konzultanta Andreja Matysa z RK Neoreal.

Obchodné centrum ISLAND bude spoločne s už existujúcim rezidenčným projektom MIKO súčasťou zámeru Nová Linčianska. Tieto projekty menia tvár sídliska Linčianska, vďaka čomu sa postupne sa stáva atraktívnou lokalitou pre život, nákupy a zakrátko aj pre zábavu a športové aktivity.

Začiatok výstavby OC ISLAND, ktorého súčasťou budú okrem retailových (maloobchodných) prevádzok aj administratívne priestory určené pre firmy alebo živnostníkov, bol pôvodne plánovaný o čosi skôr.

Developer projekt mierne upravoval v snahe prisposôbiť konečný výsledok čo najviac akutálnym trendom v oblastiach ako sú napríklad architektúra, dizajn, demografia lokality, životné prostredie a udržateľnosť, moderné technológie či flexibilita nájomných priestorov.

“Stavebné práce projektu OC ISLAND odštartujú v marci 2021,” sprostredkoval nám aktuálnu informáciu od developera Andrej Matys.

FOTO: Ismont

“Maloobchodný trh bol v roku 2020 zasiahnutý poklesom mobility a následným poklesom dopytu po obchodných a administratívnych priestoroch, čo sa odrazilo aj na miernom odklade spustenia výstavby OC ISLAND. Potenciálni klienti v oblasti retailu z dôvodu neistoty pre dopad pandémie koronavírusu na ich budúci vývoj presunuli otváranie nových prevádzok až na rok 2022, a tak sme sa prispôsobili situácii,” hovorí Matys.

Obchodné centrum vyrastie v postupne vznikajúcej časti Nová Linčianska.

Okrem ponuky priestorov pre maloobchodné prevádzky prinesie do tejto lokality širokú škálu variabilných administratívnych priestorov pre živnostníkov a firmy, ktoré v tejto lokalite doteraz chýbali a bolo nutné za nimi cestovať aj niekoľko kilometrov. 

Obchody, vybavenosť, služby aj zábava

Súčasťou OC ISLAND budú aj novinky v podobe maloobchodných konceptov, ktoré prinesu zážitkové nakupovanie. Vytvorené budú aj stále obľúbenejšie priestory pre tzv. pop-up obchod a pop-up predvádzací priestor. Ide o priestory na krátkodobý alebo dočasný prenájom, ktoré prinesú budúcim zákazníkom novinky trhu.

Spôsob pop-up obchodov alebo priestorov vyhľadávajú napríklad internetové obchody, mladé začínajúce firmy, predajcovia sezónneho tovaru a podobne.

V OC ISLAND si možno nájde miesto aj zasadacia miestnosť pre komunitné skupiny alebo menší kongresový priestor na krátkodobý prenájom. 

FOTO: Ismont

“Projekt OC ISLAND je pripravený stať sa útočiskom všetkých, ktorí sa tu rozhodnú pracovať alebo ho navštívia kvôli nákupom, zábave či relaxu. Chceme vytvoriť priestor pre plnohodnotnú mestskú štvrť, v ktorej obchodný komplex bude pridanou hodnotou k bytovej výstavbe MIKO, ktorá sa stále rozširuje, ale bude i dôležitým bodom na mape mesta Trnava,” predpovedá Andrej Matys.

Snahou developera a kooperujúcich subjektov je obsadiť OC nájomcami tak, aby komplexne pokrylo potreby nielen miestneho obyvateľstva.

“Radi by sme kompletný zoznam prevádzok odprezentovali až pred kolaudáciou so všetkým, čo k tomu patrí. Konkrétne v tejto chvíli môžeme potvrdiť len to, o čom sa už šepká. Obyvatelia sídliska Linčianska sa môžu tešiť na hlavných ťahúňov ako sú BILLA, DM Drogerie, ako aj nové prevádzky sietí MÄSOVÝROBA GAŠPARÍK alebo DOBRÁ PEKÁREŇ,” prezradil.

V projekte nemá chýbať ani nadštandardná občianska vybavenosť, plánujú tu usporadúvať aj veľké eventy a športové podujatia.

V blízkej budúcnosti začne aj výsadbu viac ako hektárového lesoparku v tesnom dotyku kancelársko-obchodného komplexu.

Dopravné napojenie zóny

OC ISLAND sa môže popýšiť výbornou polohou. Do komplexu je možné sa ľahko dostať z hlavných dopravných ťahov – z R1, D1 v smere od Trenčína, Bratislavy či Nitry, čo je neoceniteľná výhoda pre firmy, pre ktoré je cestovanie zamestnancov každodennou záležitosťou a tiež pre obchodné prevádzky a ich bezproblémové zásobovanie.

Okrem susediacich mestských štvrtí budú mať do ISLANDU blízko aj obyvatelia Zelenča, Modranky či Hrnčiaroviec nad Parnou.

Nezanedbateľným plusom pre lokalitu je prístupnosť mestskou hromadnou dopravou z centra mesta a z prímestských štvrtí. V projekte je zakomponovaná aj nová cyklotrasa.
 

V obchodnom centre ISLAND bude k dipozícii 272 parkovacích plôch pre automobily, z toho 72 v podzemnej garáži pod administratívnou budovou a 200 verejných parkovacích miest na vonkajších plochách, doplnil A. Matys z Neorealu.

Ďalšie vizualizácie (zdroj: ISMONT):

Ulož ako PDF
Napísal 17. februára 2021 12:14. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Výstavba OC ISLAND na okraji Linčianskej začne už na jar. Poznáme niekoľko zaujímavých noviniek o tomto veľkom projekte”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.