reklama

Verejné priestranstvá v centre Linčianskej čaká v tomto roku rekonštrukcia

Okolie hlavného pešieho koridoru pri nákupnom centre na sídlisku Linčianska dostane ešte v tomto roku novú tvár.

Projekt, ktorý financuje mesto Trnava z vlastného rozpočtu, má priniesť vybudovanie centrálneho odpočívadla pri nákupnom centre, inštaláciu nových stožiarov verejného osvetlenia, osadenie lavičiek, odpadkových košov a stojanov pre bicykle.

Uvažuje sa tiež s umiestnením jednoduchých hracích prvkov pre najmenšie deti.

Súčasnú vizuálnu stránku priestranstva medzi Nerudovou ulicou a nákupným centrom na Limbovej ulici zlepšia aj sadové úpravy v podobe novej výsadby zelene a drevín.

lincianska-gol
Nákupné centrum sa nachádza v strede sídliska

Ilustračné foto

Riešené územie má pozdĺžny tvar s dĺžkou 232 metrov a šírkou približne 40 až 65 m v smere východ – západ. Na východnom okraji nadväzuje riešené územie na rozsiahlu pešiu plochu – obdĺžnikové námestie, okolo ktorého sú objekty vybavenosti – nákupné stredisko, pošta, administratíva, reštaurácia. Riešené územie v návrhu obsahuje nový cyklochodník, ktorý je súčasťou širšieho prepojenia priemyselnej zóny Trnava východ a ulice Zelenečská, kde už je zrealizovaná trasa pre cyklistov do centra Trnavy,” približuje textová časť projektu.

Súčasťou rekonštrukcie je podľa podľa projektovej dokumentácie aj rekonštrukcia chodníkov a spevnených plôch, doplnenie nových prepojovacích chodníkov a realizácia novej časti cyklochodníka.

Mesto počíta v rámci tohto projektu s investíciou vo výške 150-tisíc eur.

Zámer je aktuálne v územnom konaní, realizácia sa má uskutočniť v tomto roku.

lincianska-projekt
Návrh projektu (pre zväčšenie klikni na obrázok)

ZDROJ: Ing. arch. Peter Žalman / mesto Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 12. februára 2014 12:04. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

3 komentáre pre “Verejné priestranstvá v centre Linčianskej čaká v tomto roku rekonštrukcia”

 1. 1
  palo says:

  Prosím Vás, hlavne tam zrušte všetky tie zapáchajúce pohostinstvá, stávkové kancelárie, a hracie automaty ………..v opačnom prípade tam ani nedávajte nové lavičky alebo hracie prvky pre deti

  • 1.1
   torac kaco says:

   Co by rusili. Premenuju ich na komunitne centra podla slobody vyznania. na jednom vraj postavia aj mesitu. Hadajte na ktorom?

 2. 2
  palo says:

  tak bude sa tam niečo robiť?
  tuším včera tam akurát polepili nejaké diery v asfalte a viac nič

  jeden postreh z tejto lokality……
  nejaké ženy ktoré vychádzajú z tejto budovy
  http://www.slovanet.sk/ruvztt/old/
  niekoľkokrát denne počas pracovnej doby pofajčievajú na jej rohu (pod kamerou mestskej polície)
  http://goo.gl/B2jxmB

  a sledujú ako deti predškolského veku takmer celé leto a celý deň trávia na trávniku pred pohostinstvom (budova napravo so zamrežovanými dverami) a sú tak priamo konfrontované spôsobom života ľudí čo pohostinstvá takéhoto typu navštevujú (vulgárne správanie, verejné pitie alkoholu, bitky, vracanie, močenie, spanie na tráve …….)

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.