reklama

Veľká rekonštrukcia OD Jednota odštartuje ešte v tomto roku

Pred časom avizovaná rekonštrukcia Obchodného domu Jednota v centre Trnavy má začať v druhej polovici roka 2012. Stavebné práce budú realizované vo viacerých etapách a potrvajú približne štyri až päť rokov.

Informácie pre portál trnava-live.sk potvrdil predseda predstavenstva COOP Jednota Trnava Ing. Bohuslav Uváčik.

Príprava projektu je prakticky ukončená, disponujeme platným stavebným povolením. Pôvodne sme plánovali začať s rekonštrukciou už na konci minulého roka, z rôznych dôvodov sa však začiatok obnovy obchodného domu presúva na druhý polrok 2012. Koncepcia rekonštrukcie je rozdelená na viacero etáp s predpokladom trvania štyroch až piatich rokov,“ povedal na úvod B. Uváčik.


Od Paulínskej ulice vznikne nový vjazd do podzemného parkoviska

Komplexná modernizácia objektu Jednoty, ktorý bol sprevádzkovaný v roku 1980, je finančne náročným projektom. Predpokladané investície sa vyšplhajú do výšky približne 7,2 milióna eur. Financovanie bude zložené z vlastných, ale aj úverových zdrojov.

Najradšej by sme jednotlivé etapy stavebných prác zrealizovali bez prestávok a prieťahov, to však bude závisieť od našich finančných možností,“ pripomenul šéf spotrebného družstva Jednota.

Interiéry, ale aj exteriér objektu čakajú v budúcnosti zásadné zmeny. V celom suteréne, kde sa dnes nachádzajú potraviny, vznikne podzemné parkovisko pre 72 áut. Vjazd pre zákazníkov bude situovaný od Paulínskej ulice. Prevádzka potravín sa presťahuje na prízemie.

Zmeny v dispozičnom rozmiestnení prinesie približne 30-percentný nárast predajnej plochy. Projekt počíta aj s využitím piateho nadzemného podlažia. Na mieste dnešných terás bude umiestnená administratíva. Tá dnes sídli o poschodie nižšie a jej miesto obsadia nové predajné priestory.


Exteriéry budovy zásadne zmení nové opláštenie

Plánujeme tiež zmodernizovať vykurovacie systémy, klimatizačné jednotky a kompletné inžinierske siete. Nový vizuál získa objekt aj zvonka. Projekt fasády je navrhnutý tak, aby vznikol jednoliaty celok, ktorý výrazne zlepší tepelno-izolačné podmienky a podstatne zníži náklady na vykurovanie. Z toho dôvodu budú zastavané aj vonkajšie terasy,“ približuje zámery plánovanej rekonštrukcie Bohuslav Uváčik. Počíta sa tiež s kompletnou výmenou podlahových a stropných materiálov.

Nová koncepcia interiérov predpokladá úplne odlišné riešenie predajných plôch. Na každom poschodí budú okrem obchodov situované aj menšie prevádzky s občerstvením, na piate podlažie umiestnia veľkú reštauráciu. Dnešný snack-bar má byť obohatený o prevádzku typu rýchleho občerstvenia.

Našim zámerom je, aby v priebehu rekonštrukcie bol obchodný dom otvorený. Neprístupné zostanú len tie časti, v ktorých budú prebiehať stavebné práce. Samozrejme, môžu sa vyskutnúť situácie, kedy bude jediným východiskom zatvorenie prevádzky. Ale opakujem, našim cieľom je, aby obchodný dom fungoval aj počas rekonštrukcie,“ zdôraznil B. Uváčik.

Ulož ako PDF
Napísal 22. marca 2012 13:40. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Veľká rekonštrukcia OD Jednota odštartuje ešte v tomto roku”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.