reklama

Jednota predlžuje platnosť stavebného povolenia rekonštrukcie obchodného domu

Spotrebné družstvo Jednota Trnava požiadalo o predĺženie právoplatnosti stavebného povolenia vydaného v júni 2011 na projekt rekonštrukcie a modernizácie obchodného domu.

Keďže investor doteraz nezačal s realizáciou zámeru, stavebné povolenie by stratilo platnosť približne o tri mesiace.

Komplexnú rekonštrukciu interiérov aj exteriérov obchodného domu v centre Trnavy plánuje spotrebné družstvo už niekoľko rokov.

Hoci predseda predstavenstva Bohuslav Uváčik presne pred rokom pre náš portál vyslovil predpoklad, že stavebné práce začnú v druhej polovici roku 2012, napokon sa tak nestalo.

od-jednota-1
Finančne náročný zámer modernizácie Jednoty plánujú niekoľko rokov

Obchodný dom otvorili pre verejnosť v roku 1980. Jeho modernizácia má stáť podľa predbežných odhadov viac ako 7 miliónov eur. Financovanie renovácie priestorov Jednoty bude zložené z vlastných, ale aj úverových zdrojov.

Nová koncepcia interiérov predpokladá úplne odlišné riešenie predajných priestorov. Ich plocha má narásť približne o tretinu. Na každom poschodí budú okrem obchodov situované aj menšie prevádzky s občerstvením, na piate podlažie umiestnia veľkú reštauráciu.

V celom suteréne, kde sa dnes nachádzajú potraviny, vznikne podzemné parkovisko pre vyše 70 áut áut. Vjazd pre zákazníkov bude situovaný od Paulínskej ulice. Prevádzka potravín sa presťahuje na prízemie.

COOP Jednota plánuje tiež zmodernizovať vykurovacie systémy, klimatizačné jednotky a kompletné inžinierske siete. Počíta sa aj s kompletnou výmenou podlahových a stropných materiálov.

jednota-trnava-vizual
Jedna zo zverejnených vizualizácií

Autor: Fan-Arch

Nový vizuál získa objekt aj zvonka. Projekt fasády je navrhnutý tak, aby vznikol jednoliaty celok, ktorý výrazne zlepší tepelno-izolačné podmienky a podstatne zníži náklady na vykurovanie. Z toho dôvodu budú zastavané aj vonkajšie terasy.

Stavebné práce majú byť realizované vo viacerých etapách a potrvajú približne štyri až päť rokov. Konkrétna etapizácia rekonštrukčných prác má byť známa v závislosti od aktuálnej finančnej situácie.

Je predpoklad, že počas rekonštrukcie bude obchodný dom otvorený. Neprístupné zostanú len tie časti, v ktorých budú prebiehať stavebné práce.

Ulož ako PDF
Napísal 18. marca 2013 16:30. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Jednota predlžuje platnosť stavebného povolenia rekonštrukcie obchodného domu”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.