reklama

Začala dlhoočakávaná rekonštrukcia OD Jednota, potrvá asi päť rokov

Komplexnú rekonštrukciu Obchodného domu Jednota v centre Trnavy odštartovali začiatkom decembra 2013.

Prvé prípravy rekonštrukcie sme započali už v septembri vyprataním priestorov na najvyšších podlažiach. Samotné práce začali pred týždňom,“ informoval predseda predstavenstva COOP Jednota Trnava Ing. Bohuslav Uváčik.

Komplexná modernizácia objektu Jednoty, ktorý bol sprevádzkovaný v roku 1980, bude rozdelená na päť etáp a potrvá podľa súčasných plánov približne päť rokov.

Celkové investície majú dosiahnuť 7,2 milióna eur. Financovanie projektu bude zložené z vlastných zdrojov Jednoty, ale aj úverových prostriedkov.

od-jednota-1
OD Jednota, pohľad od Paulínskej ulice

Interiéry, ale aj exteriér objektu čakajú v budúcnosti zásadné zmeny. V celom suteréne, kde sa dnes nachádzajú potraviny, vznikne podzemné parkovisko pre asi 70 áut. Vjazd pre zákazníkov bude situovaný od Paulínskej ulice. Prevádzka potravín sa presťahuje na prízemie.

Zmeny v dispozičnom rozmiestnení prinesie približne 30-percentný nárast predajnej plochy. Projekt počíta aj s využitím piateho nadzemného podlažia, ktoré práve začali rekonštruovať.

Plánujeme tiež zmodernizovať vykurovacie systémy, klimatizačné jednotky a kompletné inžinierske siete. Nový vizuál získa objekt aj zvonka. Projekt fasády je navrhnutý tak, aby vznikol jednoliaty celok, ktorý výrazne zlepší tepelno-izolačné podmienky a podstatne zníži náklady na vykurovanie. Z toho dôvodu budú zastavané aj vonkajšie terasy,” priblížil zámery plánovanej rekonštrukcie Bohuslav Uváčik.

Počíta sa tiež s kompletnou výmenou podlahových a stropných materiálov.

jednota-trnava-vizual

Vizuál: COOP Jednota Trnava / Ing. arch. Viliam Čuperka

Našim zámerom je, aby v priebehu rekonštrukcie bol obchodný dom otvorený. Neprístupné zostanú len tie časti, v ktorých budú prebiehať stavebné práce. Samozrejme, môžu sa vyskutnúť situácie, kedy bude jediným východiskom zatvorenie prevádzky. Ale opakujem, našim cieľom je, aby obchodný dom fungoval aj počas rekonštrukcie,” predseda predstavenstva COOP Jednota.

Okrem zateplenia budovy (objekt dnes dosahuje tepelno-izolačné požia­davky v súčasnosti obnovovaných budov maximálne na 30%) príde aj k architekto­nickým zmenám. Prestavba zmení dve hlavné fasády, južná fasáda má byť “obohatená o plochy šikmých striech, ktoré výrazne menia jej pôvodný prísny geometrický tvar”.

Architektonický návrh rekonštrukcie sa opiera o konzultácie s autorom pôvodného projektu Lumýrom Lýsekom.

Ulož ako PDF
Napísal 11. decembra 2013 11:38. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Začala dlhoočakávaná rekonštrukcia OD Jednota, potrvá asi päť rokov”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.