reklama

V Kamennom mlyne chcú do roka začať stavať sedem bytových domov, zámer nového komplexu má za sebou zisťovacie konanie

Okresný úrad v Trnave ukončil zisťovacie konanie predloženého zámeru trnavskej spoločnosti VILLERS, ktorá plánuje postaviť v Kamennom mlyne sedem bytových domov.

Z rozhodnutia odboru starostlivosti o životné prostredie na Okresnom úrade v Trnave vyplýva, že investor môže po splnení a rešpektovaní požiadaviek dotknutých orgánov, inštitúcií a verejnosti vyplývajúcich zo zisťovacieho konania posunúť svoj zámer do ďalšej fázy, ktorou bude získanie územného a neskôr stavebného povolenia.

Spoločnosť Villers predložila zámer na posúdenie v júni 2021. V lokalite medzi cintorínom na Kamennej ceste a bývalým depom – na spojnici už existujúcich ulíc Domčekovej a Karola Elberta – plánuje postaviť sedem bytových domov.


Vizualizácia

Zdroj: Villers

Bytový komplex má vyrásť na celkovej ploche 17-tisíc metrov štvorcových. Vyčlenené územie je v súlade s aktuálne platným územným plánom mesta Trnava.

Investor predpokladá, že stavebné práce začnú v roku 2022 a potrvajú dva roky. Investičné náklady odhaduje na 12 miliónov eur.

Navrhovaný projekt počta s výstavbou 4 až 5 podlažných objektov. Okrem bytov bude súťasťou komplexu aj polyfunkcia v podobe dvoch nebytových priestorov určených pre obchod a služby.

Predložený zámer predpokladá výstavbu celkom 163 bytových jednotiek od jedno až po päťizbové byty.

Z navrhovaného počtu 224 parkovacích stojísk má byť 72 umiestnených v podzemnej parkovacej garáži a 152 miest je naprojektovaných na povrchu.

Z celkovej plochy riešeného územia s rozhlohou 17-tisíc metrov štvorcových majú dosiahnuť spevnené plochy približne 8-tisíc metrov štvorcových, plochy zelene sú nadimenzované v rozsahu viac ako 6-tisíc m2.

Umiestnenie bytového komplexu využíva napojenie na existujúce inžinierske siete v území a dopravne nadväzuje na vybudovanú priľahlú mestskú cestnú infraštruktúru.


Ilustračné označenie dotknutého územia, na ktorom má vyrásť bytový komplex


Rozloženie bytových domov v území

Zdroj: Villers


Plocha riešeného územia z pohľadu od železnice na ulicu Karola Elberta, pohľad smerom na juhozápad

Zdroj: Villers


Plocha riešeného územia pokrytá poľnohospodárskymi plodinami. Železničná trať (Trnava-Kúty) a bytová zástavba na Čajkovského ulici

Ulož ako PDF
Napísal 26. októbra 2021 10:33. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.