reklama

Tate & Lyle Boleráz pripravuje rozšírenie výroby, investovať bude 40 miliónov eur

Spoločnosť Tate & Lyle Boleráz (bývalý Amylum Slovakia) dlhodobo plánuje dvojnásobné zvýšenie výrobných kapacít. Pôvodný zámer z roku 2004 uvažoval s rekonštrukciou a rozšírením jestvujúcich priestorov v areáli podniku. Po získaní vlastníctva susediacich pozemkov sa situácia zmenila a Tate & Lyle pripravuje projekt rozšírenia výroby v iných priestoroch. Predpokladané navýšenie kapacity spracovania vstupnej suroviny z 1000 na 2000 ton denne zostáva zachované.

Pôvodne zamýšľaná rekonštrukcia hlavného výrobného objektu Tate & Lyle spred viac ako desaťročia by podľa vyjadrenia zástupcov podniku by predstavovala „dispozičné riešenie v značne stiesnených podmienkach“.

Tate & Lyle preto bude rozširovať výrobu na pozemkoch, ktoré medzičasom získal do svojho vlastníctva. Nové objekty a infraštruktúra má priaznivo ovplyvniť logistiku aj bezpečnosť požadovanej navrhovanej výroby.

Tate & Lyle Boleráz postaví vo svojom areáli okrem iného novú technologickú linku, objekt sirupárne, vyskladnenia sirupov, pred areálom vznikne nivé parkovisko pre 50 áut.

Za účelom uvoľnenia plôch v strede areálu majú byť zbúrané staré objekty – garáže, zámočnícka dielňa, elektordielňa, sklady plynov, horľavých kvapalín, bezpečnostných a stavebných potrieb.

Predpokladaný termín kolaudácie stavby je jún 2020, s výstavbou plánujú začať v roku 2018.

tate-lyle-boleraz

Foto: Tate & Lyle

Nová inštalovaná technológia bude mať podľa spoločnosti minimálny vplyv na životné prostredie. Navrhované objekty sa nachádzajú v nových hraniciach priemyselného areálu firmy, záber pôdy dosiahne plochu asi 5800 metrov štvorcových.

Najväčšími prínosmi zámeru majú byť zvýšenie zamestnanosti a zvýšený odber poľnohospodárskych produktov – najmä potravinárskej kukurice z priľahlého regiónu.

Predpokladané investičné náklady majú dosiahnuť asi 40 miliónov eur.

Navýšenie kapacity výroby si vyžiada prijatie štyroch desiatok nových kvalifikovaných pracovníkov.

„Obyvatelia obce nebudú priamo dotknutí navrhovanou činnosťou, nakoľko realizácia a prevádzka objektov bude v uzavretom areáli Amylum Slovakia. Z hľadiska vplyvu hluku, plynných emisií alebo zápachov sa predpokladá minimálny vplyv v limitoch určených legislatívou. Nárast pohybu dopravných prostriedkov ovplyvní čiastočne hlučnosť a emitovanie výfukových plynov. Tento vplyv sa považuje za zanedbateľný, keďže dovoz surovín a odvoz produktov nie je pravidelný,“ uvádza sa v stanovisku spoločnosti Tate & Lyle Boleráz v materiáli, ktorý predložila v shcvaľovacom proceste dotknutým úradom a inštitúciám.

Ulož ako PDF
Napísal 6. júna 2016 0:12. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava, Z regiónu. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.