reklama

Slovenský Merkury Market plánuje investovať v Modranke 1,9 milióna eur. Postaví novú predajňu aj skladovú halu

Zámer rozšírenia predajných a skladových priestorov spoločnosti Merkury Market v Trnave Modranke je na začiatku stavebného konania na stavebnom úrade v Trnave. Sieť predajní so stavebnými materiálmi, zariadeniami a doplnkami do interiéru či záhradnými potrebami postaví v Modranke nový výstavno-predajný objekt a skladovú halu.

Merkury Market predložil zámer výstavby nových objektov v rámci schvaľovacieho procesu kompetentným úradom a inšitúciám na jar 2019. V máji 2020 požiadala firma trnavský stavebný úrad o vydanie stavebného povolenia.

Slovenská spoločnosť so sídlom v Prešove plánuje v Trnave investovať do výstavby nových objektov približne 1,9 milióna eur.

S ukončením výstavby a ich uvedením do prevádzky počíta na konci roka 2021.

FOTO: Merkury Market

V rámci schvaľovacieho procesu v roku 2019 predložil Merkury Market zámer výstavby novej predajne na ploche 3769 metrov štvorcových. Skladová hala má vyrásť na ploche 1633 metrov štvorcových.

Súčasný objekt v Modranke sa rozprestiera na ploche s výmerou 4317 metrov štvorcových.

Investor rozšíri aj parkovacie plochy o približne 90 miest.

Súčasťou investície má byť aj rozšírenie plôch zelene v podobe izolačnej stromovej aleje na ploche 7632 metrov štvorcových, ako aj zelených striech v rozsahu viac ako 2700 metrov štvorcových.

Nová výstavno – predajná hala má dosiahnuť výmeru podlahovej plochy takmer 10-tisíc metrov štvorcových. Súčasná predajňa funguje na podlahovej ploche 9269 metrov štvorcových.

Spoločnosť počítala v predloženom zámere aj s navýšením počtu zamestancov, konkrétne má ísť po šestnásť nových pracovníkov na jednu pracovnú zmenu.

Ulož ako PDF
Napísal 28. mája 2020 9:02. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.