reklama

Poľský investor začal s výstavbou Merkury Marketu pri Modranke

Poľský predajca nábytku, bytových doplnkov a stavebných materiálov Merkury Market začal v priebehu septembra s výstavbou avizovaného nového obchodného centra v Modranke pri Trnave.

Predajňa vyrastie neďaleko diaľničného privádzača v susedstve objektov Slovenskej správy ciest. Prístup do Merkury Marketu pre zákazníkov aj zásobovanie bude riešený zo Sereďskej ulice v Modranke. Podľa informácií získaných priamo na stavenisku poľský investor predpokladá s otvorením na prelome jarných a letných mesiacov 2011.

Obchodné centrum zaberie plochu 16-tisíc metrov štvrocových a jeho výstavba si vyžiada náklady vo výške 4,6 milióna eur. Merkury Market prevádzkuje svoje centrá na Slovensku aj v Bratislave, Trenčíne, Žiline, Prievidzi, Banskej Bystrici, Poprade, Prešove, Micha­lovciach a Košiciach.

Pohľad na stavenisko, v pozadí privádzač na diaľnicu D1 v smere do Bratislavy

“Plánovaná stavba sa prevádzkovo delí na časť výstavno-predajnú, skladovaciu, administratívno-sociálnu a nevyhnutnú technickú a technologickú infraštruktúru. Navrhovaná stavba a areál bude dopravne napojený na Sereďskú cestu v Modranke,” uvádza sa v zámere investora. Merkury Market má zamestnať v Trnave asi 30 ľudí. “Celková farebnosť objektu vychádza z Design Manuálu objektových riešení Merkury Marketov, kombinujúc farby oranžovú, bledosivú a celopresklené plochy fasády,” prezentuje poľská spoločnosť.

Merkury Market v Banskej Bystrici

Hlavná predajná budova bude dvojpodlažná s plochou strechou. Súčasťou investície bude aj výstavba parkoviska s kapacitou pre viac ako 160 automobilov. Celková výmera parkovacích plôch je 2255 m2. V rámci nej bude vysadených 23 ks vzrastlých stromov a v okolí obchodného centra investor vysadí aj ďalšiu okrasnú zeleň. Merkury Market začal so svojou činnosťou v roku 1991 v Poľsku.
Slovensko je zatiaľ druhou krajinou, v ktorej firma podniká. Sortiment spoločnosti obsahuje v súčasnosti asi 55-tisíc druhov výrobkov.

Ulož ako PDF
Napísal 7. októbra 2010 15:31. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Poľský investor začal s výstavbou Merkury Marketu pri Modranke”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.