reklama

Investor projektu Leonardo sa podriadil pamiatkárom. Začal s prekrývaním časti kontroverznej fasády

Nové opláštenie na časti fasády rezidenčného projektu Leonardo na Hollého ulici bude dokončené na prelome júla a augusta.

Investor sa tak podriadil požiadavkám Krajského pamiatkového úradu v Trnave a začiatkom mesiaca začal s inštaláciou systému, ktorým prekryje titánzinkovú fasádu na štítovej stene a čiastočne aj na priečelí budovy.

Na fasádu v súčasnosti pripevňujú pracovníci dodávateľskej firmy systém s OSB doskami, na ktoré inštalujú omietku šedej farby podľa požiadaviek pamiatkárov,“ uviedol Andrej Matys zo spoločnosti Neoreal, ktorá je výhradným predajcom bytov a podnikateľských priestorov v objekte Leonardo.


Titánzinok na časti priečelia a štítovej stene prekryjú dosky s omietkou

Investor inštaluje na budove aj veľkú vstupnú bránu, ktorá čiastočne vyplní široký vstup do hlavného átria budovy. Pôvodným zámerom bolo ponechať priestor voľný s veľkým otvorom, s tým však KPÚ nesúhlasil.

Brána opticky zmenší pôvodný výškovo aj šírkovo bohatý priestor v strede priečelia budovy,“ doplnil Matys.

Stavebné práce v interiéroch Leonarda sú dokončené. Investor plánuje po splnení oboch požiadaviek pamiatkárov objekt skolaudovať. Stane sa tak pravdepodobne na začiatku septembra.


Spôsob uchytenia OSB dosiek na fasáde Leonarda

V súčasnosti je predaných približne 50 percent všetkých priestorov v budove, zo stavebného hľadiska je objekt dokončený,“ doplnil.

Rezidenčný objekt Leonardo v sebe zahŕňa 18 bytov v štyroch nadzemných podlažiach, administratívne a obchodné priestory do osobného vlastníctva – a napokon aj podzemné parkovisko pre 34 áut. Investorom je slovenská spoločnosť IN VEST.

Realizácia projektu začala ešte v roku 2009 a od začiatku sa stretáva s protichodnými reakciami. Kým väčšina laikov nie je vizuálom projektu nadšená, opačný názor zastávajú architekti a odborná verejnosť.

Ulož ako PDF
Napísal 23. júla 2012 9:40. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Investor projektu Leonardo sa podriadil pamiatkárom. Začal s prekrývaním časti kontroverznej fasády”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.