reklama

Výstavba rezidencie Leonardo v historickom centre finišuje

Rezidenčný projekt Leonardo na Hollého ulici v Trnave je v záverečnej fáze výstavby. Zaujímavo riešený moderný projekt v sebe zahŕňa 18 exkluzívnych bytov v štyroch nadzemných podlažiach, administratívne a obchodné priestory do osobného vlastníctva – a napokon aj podzemné parkovisko pre 34 áut. Investorom je slovenská spoločnosť IN VEST.

„Projekt je v štádiu dokončovacích prác. Stavebné firmy ukončujú zatepľovanie vonkajšieho plášťa budovy a zároveň aj inštaláciu titan – zinkovej fasády. Vo vnútorných priestoroch sú osadené vykurovacie telesá, rozvody silnoprúdu, slaboprúdu, dokončené sú tiež sadrové omietky v bytoch, kanceláriach aj spoločných priestorov. O niekoľko dní počítame s finalizáciou podlahových poterov v bytoch,“ zoznámil nás s aktuálnym stavom projektu, situovaného v historickom centre Trnavy, Andrej Matys zo spoločnosti Neoreal.

Aktuálny pohľad na Leonardo poodhaľuje originálne riešenie fasády, kde bude hrať prím titán-zinok

S dokončením stavebných prác rezidenčného projektu Leonardo počítajú na konci roka 2011. Kolaudácia je naplánovaný na február.

„Predpokladáme, že prví majitelia bytov a obchodných priestorov sa začnú sťahovať už v priebehu jarných mesiacov. K dispozícii sú voľné posledné dvoj a trojizbové byty,“ doplnil Michal Žitník z Neorealu.

Realizácia projektu začala ešte v roku 2009 s cieľom ponúknuť vyvážený mix navzájom sa dopĺňajúcich funkcií ako obchod, služby, administratíva a bývanie v lokalite palácovej zástavba univerzitných budov, Arcibiskupského úradu či Katedrály sv. Jána Krstiteľa.

Funkčná pestrosť má podľa investora mestotvorný charakter s ambíciou oživiť túto časť historického jadra a ponúknuť kultivované mestské prostredie a nový verejný priestor


Ulož ako PDF
Napísal 4. novembra 2011 14:58. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Výstavba rezidencie Leonardo v historickom centre finišuje”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.