reklama

Rezidenčný projekt Leonardo v centre láka cenami, kvalitou aj atmosférou lokality

Osemnásť exkluzívnych bytov, administratívne a obchodné priestory, ako aj podzemná garáž pre 34 áut, štyri nadzemné podlažia. To je v reči čísel projekt REZIDENCIA LEONARDO, vznikajúci na Hollého ulici oproti budove bývalého Gymnázia Jána Hollého v Trnave.
Aktuálne informácie o objekte, ktorý rastie centre Trnavy, a obklopuje ho množstvo vzácnych historických budov, poskytli našej redakcii Andrej Matys a Michal Žitník z realitnej kancelárie Neoreal.

Pohľad z Hollého ulice, v pozadí Katedrálny chrám sv. Jána Krstiteľa

Rezidencia Leonardo pohľadom na vizualizácie nepochybne vnáša do centra Trnavy prvky modernej architektúry. Akú ďalšiu pridanú hodnotu so sebou podľa vás nesie?
Andrej Matys: Na prvom mieste by som vyzdvihol jedinečnú polohu v centre mesta. Okolitá zástavba dýchajúca históriou a umením starých majstrov hovorí sama za seba. Genius loci, teda inak povedané charakteristickú a jedinečnú atmosféru, z tohoto miesta jasne cítiť. A verím, že budúci majitelia bytov, administratívnych či obchodných priestorov sa tu budú cítiť veľmi dobre.

Skúste nám v krátkosti priblížiť dizajn samotnej stavby.
Michal Žitník: Rád by som vyzdvihol prácu architektonického ateliéru AK2 z Bratislavy, za ktorým stojí známa a viackrát ocenená architektka Andrea Klimková. Rezidencia Leonardo je moderná stavba, rešpektujúca dané územie a citlivo doň vstupuje prostredníctvom súčasných výrazových prostriedkov.
Každého už na prvý pohľad osloví titan-zinková fasáda, ktorá v Trnave nemá obdobu. Ide o kvalitný a exkluzívny materiál. Výplne otvorov budú tvoriť kvalitné okná v hliníkovom ráme.

Súčasťou rezidencie sú aj obchodné prevádzky

Aké funkcie bude plniť projekt rezidencie?
MŽ: K tejto otázke pristúpili autori projektu nanajvýš citlivo v snahe nájsť ideálny prienik medzi možnosťami pre nákupy, prácu aj bývanie. Na prízemí je k dispozícii päť obchodných priestorov, ku ktorým pristupujeme s veľkou zodpovednosťou. Chceme, aby priestory vhodne dotvárali funkčnosť budovy, a aby obyvatelia rezidencie našli základné služby priamo v objekte. V súčasnosti sú obsadené priestory pre kaviareň a kaderníctvo. Pre zvyšné obchodné priestory hľadáme partnerov na zriadenie lekárne a očnej optiky.

Priblížte nám, prosím, v skratke administratívne priestory, ktoré projekt tiež ponúka.
AM: V minulosti sme sa často stretávali s dopytom na kvalitné kancelárske priestory v centre mesta do osobného vlastníctva. Preto sme sa po dohode s investorom rozhodli, že v Rezidencii Leonardo ponúkneme aj takéto priestory. Budovu sme rozdelili na dve samostatné časti – bytovú a nebytovú, tak, aby obe funkcie na seba navzájom nepôsobili rušivo.
Predaj nebytových priestorov sa už rozbehol, záujemci ich majú možnosť získať do osobného vlastínctva za výbornú cenu 1693 eur/m² vrátane DPH. Takáto ponuka je zaujímava najmä pre podnikateľské subjekty, ktoré sú dlhodobo v nájomnom vzťahu a už dávno mohli mať splatený vlastný priestor.

Titán-zinková fasáda upúta na prvý pohľad

Aké výhody môže očakávať záujemca o bytové jednotky?
MŽ: Ako som na začiatku spomenul, za projektom stojí renomovaná architektonická kancelária AK2. Mnohé z bytov ponúkajú jedinečné výhľady na centrum města. Jednotlivé byty sú navrhnuté tak, aby reflektovali požiadavky na výmery, dispozíciu a kvalitné svetlené podmienky. V prípade bytov by som dal do pozornosti, že v Rezidencii Leonardo si môže záujemca kupiť byt už za 1526 eur/m² vrátane DPH. Investíciu do kúpy bytu v rezidencii považujeme za nanajvýš rozumnú, pretože byty v takejto vychytenej a nádhernej lokalite na hodnote strácať určite nebudú.

Aktuálny stav z februára 2011

Sami sme sa mohli presvedčiť, že stavba v ostatných mesiacoch pokročila. Kedy predpokladáte ukončenie výstavy a odovzdanie objektu do užívania?
MŽ: Ak všetko pôjde podľa predstáv, tak Rezidencia Leonardo začne slúžiť svojmu účelu na konci tohoto, alebo začiatkom roku 2012.

Pripravujete pre potenciálnych záujemcov aj nejaké zvláštne prekvapenie či bonusy?
AM: Naši klienti, ktorí si kúpia obchodný priestor, byt alebo kanceláriu v Rezidencii Leonardo, získajú zaujímavé zľavy na služby gastronómie, fitness a wellness v priamo susediacom hoteli Holiday Inn.

Ďalšie informácie o Rezidencii Leonardo získate na internetovej stránke projektu www.leonardoin.sk.

Ulož ako PDF
Napísal 3. marca 2011 1:09. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Rezidenčný projekt Leonardo v centre láka cenami, kvalitou aj atmosférou lokality”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.