reklama

Polyfunkčný dom Leonardo pozitívne dotvorí historické centrum Trnavy

Polyfunkčný dom LEONARDO na Hollého ulici v Trnave by mal podľa vyjadrení investora „ponúkať vyvážený mix navzájom sa dopĺňajúcich funkcií ako obchod, služby, administratíva a bývanie“. Realizácia projektu začala ešte v roku 2009. Investor už začal s predajom priestorov. Podľa slov Andreja Matysa z trnavskej realitnej kancelárie Neoreal „ďalšia výstavba bude pokračovať so zreteľom na želania konkrétnych klientov“.

Zjednodušene povedané, celkové usporiadanie a rozdelenie vnútrorných priestorov polyfunkčného domu Leonardo bude závisieť od toho, čo budú zákazníci požadovať. „Investor nechce stavať priestory, o ktoré nebude záujem. Rozhodol sa preto, že objekt postaví na mieru budúcim majiteľom či nájomníkom,“ konkretizuje Michal Žitník z Neorealu.

Polyfunkčný dom Leonardo je situovaný v severovýchodnej časti historického jadra mesta Trnava. Obklopuje ho palácová zástavba univerzitných budov, Arcibiskupský úrad či ranobarokový Chrám sv. Jána Krstiteľa. Navrhovaný objekt Leonardo rešpektuje hodnoty cenného územia, do ktorého sa snaží vstupovať veľmi citlivo prostredníctvom súčasných výrazových prostriedkov.

Funkčná pestrosť má mestotvorný charakter s ambíciou oživiť túto časť historického jadra a ponúknuť kultivované mestské prostredie a verejný priestor. Súčasťou domu je podzemná garáž pre obyvateľov a návštevníkov domu.

Základná koncepcia vychádza z charakteru klasického mestského domu zo sedlovou strechou uzatvárajúceho nárožie mestského bloku. Trojpodlažný objekt s podkrovím je napojený na štítovú stenu susedného hotela Holliday Inn v severnej časti. Hmota a mierka budovy sa podriaďuje okolitej dominantnej barokovej architektúre, výška rímsy uličného krídla nepresahuje 9 metrov. Do seba uzavretý dom v pôdorysnom tvare písmena ‚L‘ disponuje malým nádvorím – átriom – piazzou. Piazza Leonardo je čitateľná ako otvor v hlavnej uličnej fasáde objektu z Hollého ulice, odkiaľ sú hlavné vstupy do budovy, poskytuje príjemný poloverejný priestor a prepája zeleň vonku zo zeleňou vnútri. Napriek tomu, že sa odkazuje na intímne stredoveké dvory a malé vnútorné námestia vytvárajúce priehľady do vnútroblokov je výrazovo súčasným prvkom a je dôležitou funkčnou, priestorovou a významovou súčasťou budovy,“ čítame z projektovej dokumentácie.

Leonardo má jedno podzemné a štyri nadzemné podlažia, z toho najvyššie je podkrovné. Na prízemí sa budú nachádzať obchodné priestory, dve podlažia zaplnia bytové a kancelárskej priestory. Na 3. poschodí sú navrhnuté podkrovné byty. Dostatok svetla poskytujú priestorom francúzske okná, strešné okná a loggie. Nadzemmné podlažia ponúkajú exkluzívne výhľady na okolité historické budovy.

Leonardo ponúka jedinečné výhľady

V podzemnom podlaží je navrhnutá hromadná garáž pre obyvateľov domu a zamestnancov kancelárií a obchodov s 34 parkovacími státiami vrátane miesta pre imobilných, 24 pivničných kobiek a technické priestory. Rampa pre vjazd a výjazd vozidiel ústi do komunikácie ktorá sa pripája na Hollého ulicu.

Bližšie informácie o projekte, možnostiach a aktuálnych cenách, vrátane dohodnutia si osobného stretnutia, získate na e-mailovej adrese neoreal@neoreal.sk.

(Reklamný článok)


Ulož ako PDF
Napísal 11. októbra 2010 11:47. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Polyfunkčný dom Leonardo pozitívne dotvorí historické centrum Trnavy”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.