reklama

Holandský developer už začal s výstavbou prvých domov projektu Na výslní v Bielom Kostole

Výstavba rodinných domov a viladomov v novej lokalite Na výslní v Bielom Kostole odštartovala začiatkom augusta. Predchádzala jej realizácia infraštruktúry, ktorú dokončili pred rokom.

V súčasnej fáze je podľa slov Márie Gáborovej zo spoločnosti Cere Invest rozpracovaných spolu päť objektov s ôsmimi bytmi. Developer plánuje projekt s približne 140 nízkoenergetickými rodinnými domami a viladomami kompletne dokončiť v priebehu dvoch rokov na jeseň 2013.

Na výslní susedí s obytnou zónou Parnas v Bielom Kostole

V rezidenčnej štvrti vyrastie päť rôznych typov objektov

„Základným princípom urbanisticko-architektonickej koncepcie je využitie územia formou kombinovanej zástavby špeciálnych radových rodinných domov a samostatne stojacich bytových domov. Nejde o klasické bytové domy, ale holandské viladomy. Zámerom je, aby tieto objekty pôsobili, aby tieto objekty pôsobili navonok ucelene a atraktívne. Malopodlažné viladomy sú sústredené do niekoľkých skupín, pričom každý typ stavebného objektu má svoj názov podľa jedného z holandských významných miest. Projekt plánuje aj malé lokálne centrum s pešou zónou, lavičkami a fontánou,“ približuje svoj zámer developer s holandskými koreňmi.

Až 90 – percentný podiel v spoločnosti Cere Invest vlastnia holandskí partneri, zvyšných 10 percent slovenskí investori. Spoločnosť patrí do skupiny firiem, ktoré realizujú developerské projekty v Českej republike, Bulharsku a v Slovenskej republike. Investorom vo všetkých doterajších 29 realizovaných projektoch je holandská investičná skupina, ktorá v každom projekte spolupracuje s domácou českou, resp. slovenskou investičnou skupinou. Celkový objem investícií všetkých doterajších projektov prekročil sumu 290 miliónov eur.

Výstavba domov začala v auguste, developer predpokladá dokončenie projektu na konci roku 2013

Projekt Na výslní je situovaný v obci Biely Kostol v susedstve obytnej zóny Parnas. Developer ponúka päť typov rodinných domov a viladomov. Pomenované sú podľa veľkých holandských miest Amsterdam, Utrecht, Haag, Rotterdam a Maastricht. V ponuke sú samostatné rodinné domy, rodinné domy v radovej zástavbe, ale aj 4 až 6 – bytové viacgeneračné viladomy.

Cere Invest v minulosti zrealizoval viacero veľkých projektov aj v susednej Českej republike. Medzi najväčšie z nich patrí rezidencia Barrandov – Filmařská, SkyBarrandov, Vila Park Čeledná či Apartmány Farské Lúky. V bulharskej Sofii zrealizovala obytný rezort Raya.

Na Slovensku pripravuje holandský developer projekt výstavby 260 bytov v 66 objektoch v Košiciach pod názvom Lorinčík – Háje.

Ulož ako PDF
Napísal 30. októbra 2011 19:12. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.