reklama

Holandský developer už začal s výstavbou prvých domov projektu Na výslní v Bielom Kostole

Výstavba rodinných domov a viladomov v novej lokalite Na výslní v Bielom Kostole odštartovala začiatkom augusta. Predchádzala jej realizácia infraštruktúry, ktorú dokončili pred rokom.

V súčasnej fáze je podľa slov Márie Gáborovej zo spoločnosti Cere Invest rozpracovaných spolu päť objektov s ôsmimi bytmi. Developer plánuje projekt s približne 140 nízkoenergetickými rodinnými domami a viladomami kompletne dokončiť v priebehu dvoch rokov na jeseň 2013.

Na výslní susedí s obytnou zónou Parnas v Bielom Kostole

V rezidenčnej štvrti vyrastie päť rôznych typov objektov

„Základným princípom urbanisticko-architektonickej koncepcie je využitie územia formou kombinovanej zástavby špeciálnych radových rodinných domov a samostatne stojacich bytových domov. Nejde o klasické bytové domy, ale holandské viladomy. Zámerom je, aby tieto objekty pôsobili, aby tieto objekty pôsobili navonok ucelene a atraktívne. Malopodlažné viladomy sú sústredené do niekoľkých skupín, pričom každý typ stavebného objektu má svoj názov podľa jedného z holandských významných miest. Projekt plánuje aj malé lokálne centrum s pešou zónou, lavičkami a fontánou,“ približuje svoj zámer developer s holandskými koreňmi.

Až 90 – percentný podiel v spoločnosti Cere Invest vlastnia holandskí partneri, zvyšných 10 percent slovenskí investori. Spoločnosť patrí do skupiny firiem, ktoré realizujú developerské projekty v Českej republike, Bulharsku a v Slovenskej republike. Investorom vo všetkých doterajších 29 realizovaných projektoch je holandská investičná skupina, ktorá v každom projekte spolupracuje s domácou českou, resp. slovenskou investičnou skupinou. Celkový objem investícií všetkých doterajších projektov prekročil sumu 290 miliónov eur.

Výstavba domov začala v auguste, developer predpokladá dokončenie projektu na konci roku 2013

Projekt Na výslní je situovaný v obci Biely Kostol v susedstve obytnej zóny Parnas. Developer ponúka päť typov rodinných domov a viladomov. Pomenované sú podľa veľkých holandských miest Amsterdam, Utrecht, Haag, Rotterdam a Maastricht. V ponuke sú samostatné rodinné domy, rodinné domy v radovej zástavbe, ale aj 4 až 6 – bytové viacgeneračné viladomy.

Cere Invest v minulosti zrealizoval viacero veľkých projektov aj v susednej Českej republike. Medzi najväčšie z nich patrí rezidencia Barrandov – Filmařská, SkyBarrandov, Vila Park Čeledná či Apartmány Farské Lúky. V bulharskej Sofii zrealizovala obytný rezort Raya.

Na Slovensku pripravuje holandský developer projekt výstavby 260 bytov v 66 objektoch v Košiciach pod názvom Lorinčík – Háje.

Ulož ako PDF
Napísal 30. októbra 2011 19:12. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.