reklama

Memoriál Karola Holoviča má už 20-ročnú tradíciu

V dňoch 25. až 27. marca sa na zimnom štadióne v Trnave uskutoční už 20. ročník tradičného turnaja žiakov 7. ročníka športových hokejových tried – Memoriál Karola Holoviča. Trnava sa tak môže pýšiť jedným z najstarších a najtradičnejších mládežníckych, hokejových turnajov na Slovensku. Prvý ročník začal na podnet skupiny nadšencov z hokejového klubu v Trnave a zástupcov mesta v snahe priniesť novú atraktívnu pridanú hodnotu pre mládež, ktorá sa venuje ľadovému hokeju a zároveň si tak uctiť pamiatku jedného z nadšencov pre prácu s hokejovou mládežou.

Karol Holovič sa zaradil medzi nezabudnuteľné osobností ľadového hokeja. Jeho hráčska kariéra bola spojená s hokejovými klubmi v Trnave a v Dubnici nad Váhom. Po jej skončení sa ako Trnavčan začal venovať v rodnom meste výchove hokejovej mládeže. Prácu obetavého trénera, ktorý mohol priniesť trnavským mladým hokejistom veľa skúseností a posilniť hokejové tradície v meste, náhle prerušila smrť v marci 1991 v 41. roku jeho života. Je symbolické, že práve pri 20. výročí turnaja na jeho počesť, povedie do turnaja tohtoročných trnavských siedmakov, ako tréner jeho súputnik pán Jaroslav Bachratý.

Žiaci HK Trnava

Medzi tohto ročných súperov našich chlapcov budú patriť Banská Bystrica, Liptovský Mikuláš, Prešov, Uherské hradište. 20. ročník bude teda iste náročným meraním síl a dôstojným uctením si odkazu Karola Holoviča.

Klub HK Gladiators Trnava pravidelne pripravuje turnaj v spolupráci s mestským magistrátom a rodičmi siedmakov. Patronát nad turnajom tradične preberá pani Eva Holovičová, vdova po zosnulom.

Slávnostné otvorenie turnaj bude o 10.45 hodine na Mestskom zimnom štadióne v Trnave. Zápasy začínajú o 7.30 hodine.

Pozývame všetkých priaznivcov ľadového hokeja a najmä mládeže, aby prišli na záver hokejovej sezóny v Trnave povzbudiť naše hokejové nádeje. Vstup na turnaj je voľný.

Ulož ako PDF
Napísal 22. marca 2011 9:15. Článok je zaradený do rubriky: Ďalšie správy, Šport. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.